کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مدیر کل کمیته امداد استان کردستان:

کمیته امداد استان کردستان پنج دهک پایین جامعه را تحت پوشش خود دارد/ ایجاد 300 پنل خورشیدی در روستاها برای توانمند کردن و حمایت از مددجویان

Image for tabs

سنت دیپلماتیک عجیب دیدار با رهبران حکومت اقلیم کردستان عراق

وینتروب راجرز در مقاله ای، به یک سنت دیپلماتیک نانوشته در اقلیم کردستان پرداخته که بر اساس آن مقامات خارجی و عراقی، هنگام سفرهای دیپلماتیک به اقلیم کردستان عراق، در اکثر موارد حتما باید با سه عضو شناخته شده طایفه بارزانی که اتفاقا مناصب مهم این منطقه را در دست دارند، به صورت جداگانه دیدار کنند.

درنگی بر انتصاب مشاور استاندار در امور ادیان، اقوام و اهل سنت/ عثمان عباسی

عثمان عباسی، کنشگر مدنی ضمن اشاره به اینکه استان آذربایجان غربی تجلی گاه رنگین کمان اقوام، مذاهب و ادیان است بر استاندارد رعایت توازن، سهم تنوع های قومی و مذهبی در مدیریت کلان استان تاکید کرده، اما رعایت این مسئله در آذربایجان غربی را به نسبت حجم جمعیتی اندک می داند و معتقد است؛ دولت سیزدهم باید، در راستای رفع این خلأها اقدامات چشم گیر، سازنده و ماندگارتری انجام دهد.

آرشیو اخبار کردستانات
Image for tabs

تاریخ نگاری محلی کردستان و ظهور نخستین تاریخ نگارِ زن در ایران

در میان ایالات و شهرهای ایران، کردستان از ایالاتی است که تواریخ محلی متعددی دارد که اکثر آنها در دوره قاجاریه به نگارش درآمده اند. دوستداری وطن و برجسته کردن جایگاه آن در تاریخ ایران و علاقه شخصی مورخان محلی و نیز تشویق حاکمان محلی، از عوامل ظهور تاریخ نگاری محلی کردستان به شمار می رود.

Image for tabs

مادرانگی، پشت میله های زندان/ آمار زنان زندانی در سایه سار تخفیفات قانونی کاهش یافته است

به راستی در گوشه و کنار این شهر خانواده‌هایی هستند که بار گناهی ناکرده را به دوش می‌کشند، بار گناهی که یک نفر مرتکب شده و حالا باید چند نفر تاوان آن را بدهند. خانواده‌هایی که نگاهشان آنقدر پر درد و سنگین است که وقتی چشم در چشم‌شان می‌دوزی بغض می‌کنی از این همه بی‌رحمی دنیا.

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید