کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

امام جمعه سنندج:

سکوت سازمان ملل در برابر کشتار مسلمانان منطقه شکسته شود/امیدواری کردستانی ها نسبت به ارتقای خدمات دولت

Image for tabs

رفراندوم؛ خدمت یا خیانت به کردها

همانگونه که درتاریخ ملل جهان مشخص شده است تا کنون هیچ کشور متحدی خود را به ایالتهای فدرال تقسیم نکرده است بلکه ایالات پراکنده دست به اتحاد فدرالی زده اند. اگرچه عراق نیز در آن انتخابات اولیه قانون فدرال را تصویب کرد اما رهبران شمال عراق همواره کلمه اقلیم را بر واژه فدرال ترجیح دادند و در طول دوره حکومت داری از کوچکترین فرصت برای استقلال از عراق استفاده کردند.

Image for tabs

تاریخچه استان کردستان در یک نگاه

بر طبق اسناد و کتب تاریخی، استان کردستان قسمتی از سرزمینی است که در گذشته در شرق سرزمین مادها با نام پارسوا یا پرسوا قرار داشته است.

نگاهی اجمالی به پوشش و لباس کردی

بدون شک در دنیای امروز که جهان به دهکده‌ای کوچک تبدیل شده و فرهنگ و تمدن‌های مختلف جهان متاثر از فرهنگ غربی و ماسونی هستند حفظ اصالت و هویت قوم ها در کشورهای مختلف جهان آسان نبوده و حفاظت از این گنجینه تاریخی نیازمند عزم و اراده اقشار مختلف مردم است .

آرشیو اخبار تاریخ
Image for tabs

آرزو دارم کتابم مزین به تقریظ رهبر انقلاب باشد/ ظاهری زنانه اما باطنی با شجاعت و غیرت مردانه

عزت قیصری بانوی رزمنده ی کُردستانی است که هنوز جوهر مدرک دیپلمش در 18 سالگی خشک نشده بود که در اردیبهشت ماه 1358 از شهر بیجار خود را به پاوه رساند و ماجراهایی برای وی رقم زد که بهتر است آنها را از زبان خودش به نگارش درآوریم.

شعرای کُرد اهل سنت به ساحت مقدس امام رضا(ع) ارادت ویژه دارند/شعر خواندنی مولانا خالد نقشبندی در مدح غریب خراسان

ارادت کردهای اهل سنت به پیامبر گرامی اسلام (ص) و خاندان آن حضرت انکارناپذیر است و اشعار شعرا و متون ادبی ادیبان کرد اهل سنت در مدح امامان دلیل این ادعا است لذا در همین راستا سعی می شود بخشی از آثار این بزرگان به هموطنان معرفی شود.

آرشیو اخبار شعر

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید