کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

آن روزها، این روزها؛

اوضاع کنونی حوزه مخابرات با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست/ قبل از انقلاب تنها 5 هزار خط تلفن در کردستان وجود داشت

خباثت رژیم پهلوی، کردستان، مخابرات

رژیم پهلوی در طی چند سال سلطنت خود کشور را به قهقرا بردند و اغلب مردم از داشتن تمامی امکانات رفاهی و خدماتی محروم بودند.

به گزارش کُردتودی، انقلاب اسلامی ایران از سال 1357 فراز و نشیب های زیادی را طی کرده و به مدد خداوند متعال، هوشیاری امامین انقلاب و داشتن مردم انقلابی بصیر تا کنون توانسته بسلامت از تمامی پیچ های تاریخی عبور کند.

 

رژیم پهلوی در طی چند سال سلطنت خود در کشور ایران با خباثت تمام کشور را به قهقرا بردند و مردم از داشتن تمامی امکانات رفاهی و خدماتی محروم بودند.

 

یکی از مشکلات مردم در دوره پهلوی، عقب ماندگی در حوزه های مخابراتی و ارتباطات بود و موجب بروز مشکلات زیادی برای مردم شده بود.

 

به برکت انقلاب اسلامی و وجود جوانان نخبه انقلاب اسلامی ایران در حوزه بهداشتی، درمانی، فرهنگی، اقتصادی، نظامی، مخابراتی به دستاوردهای مهمی رسیده که دشمنان سعی در کمرنگ کردن آنها دارند و وظیفه ما بیان این دستاوردهای مهم برای مردم است.

 

بیش از انقلاب اسلامی و در رژیم پهلوی تعداد خیلی کمی از مردم کشور به خطوط تلفن ثابت دسترسی داشتند، اما پس از انقلاب با وجود همه تهدیدها و تحریم های ظالمانه غرب، نسل نخبه و انقلابی توانستند محدودیت ها را در هم شکسته و به تولید داخلی برخی از تجهیزات تخصصی دست پیدا کنند.

 

برای درک هر چه بهتر دستاوردهای استان کردستان در حوزه مخابرات در آستانه 44 سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی با مدیر کل مخابرات استان کردستان گفتگویی انجام داده ایم که در ادامه می خوانید.

 

 

استفاده از تکنولوژی ارائه خدمات به مردم را آسان تر کرده است

 

آزاد حکمت مدیر عامل شرکت مخابرات استان کردستان در گفتگو با خبرنگار کردتودی ضمن تبریک فرا رسیدن چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: با توجه به خدمات ارائه شده در حوزه مخابرات از بدو پیروزی انقلاب تا کنون عملا مقایسه آن با قبل از انقلاب که هیچگونه خدماتی مخابراتی در کشور وجود نداشت غیر ممکن است.

 

وی افزود: این غیر قابل مقایسه بودن یکسری آن برمی گردد به ورود تکنولوژی های جدید به کشور و یکسری آنهم به حوزه های که قبلا وجود داشته و در حال حاضر هم در حال خدمات رسانی هستند.

 

مدیر کل مخابرات کردستان گفت: سیاست گذاری که در قبل از انقلاب و بعد از انقلاب در حوزه مخابرات صورت گرفته یکی از معیارهای مهمی است که باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

 

حکمت عنوان کرد: سیاست گذاری ها در قبل از انقلاب در خیلی از حوزه ها به شکل متوازن نبود که خوشبختانه در حال حاضر خدماتی که به مردم در کشور صورت می گیرد در حوزه مخابراتی تا حدود زیادی به شکل متوازن در حال اجرا است.

 

قبل از انقلاب خدمات ارائه شده به صورت متوازن نبود!

 

این مسئول ادامه داد: قبل از انقلاب جایی مثل استان کردستان که استان کمتر برخوردار و محرومی بود در کل حدود 5 هزار تلفن ثابت وجود داشت که در استان های دیگر تعداد خیلی بیشتر از این بود.

 

مدیر کل مخابرات کردستان تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به رویکردی که در کشور وجود دارد و ارائه خدمات به شکل متوازن در کشور و با شیب بیشتر به مناطق کمتر توسعه یافته ارائه می شود، شاخص های عملکردی مخابرات منطقه کردستان در یلی از شاخص ها از میانگین کشوری بالاتر و حتی جزء رتبه های برتر کشور است.

 

حکمت بیان داشت: در حال حاضر سیاست گذاری این است که در سطح استقاده از تکنولوژی جدید به شکل متوازن برای تمام کشور تعریف گردد.

 

در حال حاضر 560 روستای کردستان به اینترنت پرسرعت متصل است

 

وی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به ورود تکنولوژی های جدید خوشبختانه سطح استفاده مردم استان کردستان در حد خوبی است.

 

مدیر کل مخابرات کردستان در خصوص وضعیت اینترنت استان کردستان گفت: تا چند سال قبل فقط 9 روستای ما به اینترنت پرسرعت اتصال داشت اما در حال حاضر بیش از 560 روستای ما دارای اینترنت پرسرعت هستند و تعداد زیادی از روستاهای استان کردستان دارای تکنولوژی های باند پهنای موبایل هستند.

 

این مسئول در قسمت دیگری از سخنان خود گفت: در چند سال قبل تکنولوژی نسل چهار موبایل برای اولین بار وارد کشور شد و در این راستا در استان کردستان خیلی زودتر از خیلی از نقاط کشور به این تکنولوژی دست پیدا کردیم.

 

حکمت اضافه کرد: در حال حاضر مشغول افزایش دامنه خدمات حوزه مخابرات در سطح روستاهای استان کردستان هستیم.

 

وی تاکید کرد: از بدو تشکیل پایه های انقلاب اسلامی تا کنون میزان کمیت خدمات در حوزه مخابرات به مردم انقلابی کردستان در مقایسه با قبل از انقلاب خیلی بیشتر از آمارهای ارائه شده است و امیدواریم هر روز بتوانیم شاهد افزایش خدمات در این حوزه جهت رضایتمندی مردم باشیم.

 

 

انتهای پیام/x.l

پنجشنبه 7 بهمن 1400 | 06:15

کد خبر : 42866

منتشر کننده : ط ج/bj

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید