کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

امام جمعه اهل سنت دهگلان:

هر گونه توهینی به اهل بیت پیامبر(ص) محکوم است/ منویات رهبری اصل وحدت فرق اسلامی در جامعه است

ماموستا محمدی، محکومیت، توهین به اهل بیت علیهم السلام

ماموستا عبدالسلام محمدی امام جمعه اهل سنت دهگلان گفت: مردم اهل سنت کردستان ارادت خاصی به اهل بیت (ع)دارند و هر گونه توهین به جایگاه ائمه اطهار علیهم السلام محکوم است.

ماموستا عبدالسلام محمدی امام جمعه اهل سنت دهگلان در گفتگو با خبرنگار کردتودی ضمن محکوم کردن سخنان اخیر ماموستا گرگیج اظهار داشت: محبت اهل سنت پیامبر رر بعنوان یک فرض ، ارزش و اصل دینی و قرآنی مطرح است.
 
وی افزود: خداوند متعال در قرآن کریم هیچ مزد و درخواستی را در مقابل نبوت از مسلمانان و اهل ایمان نمی خواهد مگر محبت و ارادت و خدمت گزاری نسبت به اهل بیت  پیامبر اکرم(ص) داشته باشند.
 
امام جمعه اهل سنت دهگلان گفت: جایگاه اهل بیت پیامبر اکرم(ص) در میان تمام فرق و مذاهب اسلامی جای احترام، ارادات و حرمت دارد و هرگونه توهین و کلام یا وهنی نسبت به آنها محکوم و ممنوع است.
 
ماموستا محمدی ادامه داد: وظیفه علما، روحانیون، اندیشمندان و نخبگان این است که در حوزه وحدت، همدلی و برادری تلاش داشته باشند و از هر نوع کلام یا سخنی که باعث خدشه دار شدن باور و اعتقادات و عواطف سایر فرق مذاهب اسلامی می شود خودداری کنند.
 
وی بیان داشت: برادران اهل سنت به ویژه اهل سنت کردستان نسبت به اهل بیت ارادت کامل دارند و در میان اهل سنت خاندان سادات در کمال احترام و حرمت جای دارند.
 
امام جمعه اهل سنت دهگلان اضافه کرد: لذا برخورد، مواضع و سخنان این عالم اهل سنت داشتند برخورد اشتباه و خطا بوده و ما همچنان که وی عذر خواهی کردند و قبول کردند این مواضع یک مواضع خطا بوده و انسان هم دارای اشتباه و خطا است، لذا عموم برداران اهل سنت و اهل بیت علیهم السلام به این معنا واقف باشند همگی ما مسلمانان ها آن شالله در مسیر همت و همدلی که تقریب مذاهب اسلامی است گام برداریم. 
 
ماموستا محمدی خاطر نشان کرد: وحدت فرق مذاهب اسلامی تنها راه نجات امت اسلامی از دیدگاه اسلام، پیامبر(ص) و ائمه اطهار علیهم السلام است.
 
وی تاکید کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری در باب وحدت و همدلی و عدم تفرقه فرمودند هر کس به بهانه های مذهبی از جمله طرفداری از شیعه یا سنی امنیت ملی را خدشه دار کند مزدور اسلام و انقلاب است.
 
 
امام جمعه اهل سنت دهگلان گفت: در عصر امروزی که استکبار جهانی و سرویس جهانی و اطلاعاتی و معاندان نظام جمهوری اسلامی ایران با هر نوع ترفند و جنگ فرهنگی در فکر استحاله مذهبی و اعتقادی هستند و با ایجاد تشویش و بکار گیری عده ای از علما و روحانیون منتسب به فریقین می خواهند وحدت ملی را خدشه دار کنند باید با نصب العین قرار دادن منویات رهبر معظم انقلاب از هر گونه مشکل در وحدت دوری کنیم.
 
وی تاکید کرد: به کوری چشم دشمنان انقلاب ما یک کشور پویا هستیم و باید با بصیرت تشخیص دهیم در کدام سنگر قرار گرفته ایم.
 
انتهای پیام/b.m

دوشنبه 22 آذر 1400 | 19:40

کد خبر : 42443

منتشر کننده : ط ج/bj

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید