کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان اعلام کرد؛

سقز و بانه نیازمند۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای تامین آب/ دو درصد کار احداث سدهای چراغ ویس و عباس آباد باقی مانده است

آب سرب، بانه وسقز، سد چراغ ویس، سد عباس آباد، تخصیص اعتبار

آرش آریانژاد مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان با بیان اینکه فقط 2 درصد کار احداث سدهای چراغ ویس و عباس آباد باقی مانده گفت: برای تکمیل و بهره‌برداری این پروژه ها و تامین آب شرب پایدار این شهرها، یک هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

 آرش آریانژاد مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان در گفتگو با خبرنگار کُردتودی اظهار داشت: برای بهره‌برداری از سد عباس آباد بانه حدود ۵۰۰ میلیارد ریال و سد چراغ ویس سقز ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است تا مشکل کم آبی در این شهرها رفع شود.

 

وی افزود: فقط ۲ درصد کار احداث سدهای چراغ ویس و عباس آباد باقی مانده اما به دلیل اینکه ردیف اعتباری در بودجه ندارد، بهره‌برداری از این سدها به تاخیر افتاده و مشکلات زیادی از لحاظ تامین آب برای مردم شهرهای سقز و بانه به وجود آمده است.

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان گفت: برای اینکه آب شرب پایدار جمعیت ۴۰۰ هزار نفری شهرهای سقز و بانه تا افق ۱۴۲۵ تامین شود، اختصاص ردیف اعتباری از بودجه یا محل‌های متفرقه، ضروری است.

 

آریانژاد با تاکید بر اینکه برای تکمیل سدهای نام برده شده به تخصیص اعتبار نیازمند هستیم، بیان داشت: تاکنون برای ساخت سدهای چراغ ویس و عباس آباد بانه ۲۵ هزار میلیارد ریال هزینه شده است.

 

وی تصریح کرد: در راستای تامین آب شرب پایدار بانه، احداث سد کانی گویژان در حال اخذ ردیف ماده ۲۳ بوده که با پیگیری‌های جدی این شرکت، در آینده نزدیک شاهد آغاز عملیات اجرایی‌ آن خواهیم بود.

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان عنوان کرد: حجم کلی مخزن سد عباس‌آباد بانه در حال حاضر ۱.۲ میلیون مترمکعب است که در مجموع بر حسب برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا ۲ ماه آینده تامین آب از این سد با ظرفیت ۲۰۰ لیتربر ثانیه ادامه خواهد داشت.

 

انتهای پیام/x.j

دوشنبه 15 آذر 1400 | 10:14

کد خبر : 42362

منتشر کننده : ط ج/bj

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید