کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سقز اعلام کرد؛

52 درصد سقزی ها دو دُز واکسن کرونا دریافت کرده اند/ تعدادی از مردم سقز از تزریق واکسن خودداری می کنند

واکسن کرونا، سقز، امتناع مردم

پروین خسروپور مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سقز با بیان اینکه تعدادی از مردم شهرستان سقز از دریافت واکسن امتناع می کنند گفت: 52 درصد سقزی ها ۲ دُز واکسن کرونا دریافت کرده اند.

پروین خسروپور مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سقز در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار داشت: تاکنون ۱۵۵ هزار نفر از مردم شهرستان سقز دُز اول واکسن را دریافت کردند.

 

وی افزود: بر اساس آخرین آمارها، ۸۱.۳ درصد جمعیت هدف، نوبت اول و ۶۴.۴۵ درصد هم نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سقز گفت: در مجموع ۶۵.۶۷ درصد جمعیت کل شهرستان سقز (جمعیت هدف و غیر هدف) نوبت اول و ۵۲ درصد هم هر ۲ نوبت واکسن را دریافت کرده اند.

 

خسروپور ادامه داد: باید ۷۰ تا ۸۰ درصد کل جمعیت شهرستان هر ۲ دُز واکسن را دریافت کنند تا چرخه انتقال کرونا به طور کامل شکسته شود.

 

وی با بیان اینکه کماکان تعدادی از مردم این شهرستان از تزریق واکسن خودداری می کنند، یادآور شد: علاوه بر رعایت پروتکل های بهداشتی و زدن ماسک، تزریق واکسن موثرترین روش برای مقابله با کرونا است لذا باید مردم هر چه زودتر در برابر این ویروس کشنده واکسیناسیون شوند. 

 

مدیر شبکه بهداشت و درمن سقز از شهروندان و اهالی روستاها خواست هرچه زودتر برای تزریق واکسن کرونا به مراکز بهداشت و مرکزهای تجمیعی واکسیناسیون مراجعه کنند تا از این طریق بتوانیم چرخه این بیماری را نابود کنیم و محدودیت های اعمال شده را به طور کامل برداریم.

 

انتهای پیام/x.k

دوشنبه 15 آذر 1400 | 10:01

کد خبر : 42361

منتشر کننده : ط ج/bj

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید