کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

کلافگی شهروندان از ترافیک های غیرقابل تحمل؛

ترافیک، معضلی که سنندج را در خود فرو برده است/ مشکلی که روز به روز تشدید می شود

معضل،امیدواری،نهادها

این روزها  شهر سنندج به عنوان مرکز  استان کردستان  در حال دست و پنجه نرم کردن با معضلی سرسام آور به نام ترافیک است،  مشکلی که در خیابان های سنندج  بیداد می‌کند و حال باید یقین داشت که حل این معضل جز با خرد جمعی و همکاری همگانی امکانپذیر نخواهد بود.

به گزارش کُردتودی، کافی است این روزها در ساعت های خاص سری به خیابان بزنید آنچه که شما با چشم خود نظاره گر آن هستید جمعیتی از ماشین ها است که تعدادشان از مردمان داخل خیابان بیشتر شده است معضلی که همشهریان  کردستانی این روزها در حال دست و پنجه نرم کردن با آن هستند .

 

به گفته بسیاری از مردم و حتی خود مسئولین این معضل ناشی از ضعف سیستم حمل و نقل عمومی، افزایش جمعیت، تردد خودروهای تک سرنشین در ساعات اوج ترافیک ، تمرکز فعالیت های تجاری در قلب شهر، عدم تمرکز‌زدایی و استقرار بازار شهر در محدوده اطراف میدان انقلاب این شهر است.

 

 

معضل ترافیک شهر برای شهروندان

 

بختیار محمودی یکی از شهروندان کردستانی است که در گفتگو با خبرنگار کُردتودی اظهار داشت: ترافیک در خیابان های کردستان و مشاهده سیل عظیم از این همه ماشین، برای شهر سنندج  واقعا جای تعجب دارد‌.

 

وی با اشاره به اینکه این روزها  تعداد ماشین ها از تعداد افراد داخل خیابان بیشتر شده است افزود: باید مسوولین  فکری اساسی برای ترافیک در خیابانهای سطح شهر بیندیشند.

 

این شهروند سنندجی تصریح کرد: بعضی اوقات تحمل این ترافیک به حدی طاقت فرسا می شود که خود بنده به عنوان مسافر در وسایل نقلیه عمومی پیاده می شوم چرا که بر این امر معتقدم که پیاده زودتر به مقصد خواهم رسید.

 

 

بیشتر خانواده ها به ازای هر یک از اعضای خانواده یک ماشین دارند

 

مصطفی احمدی دیگر شهروندی است که عنوان داشت: افزایش استفاده از وسایل شخصی و کمتر استفاده کردن از وسایل نقلیه توسط مردم ترافیک سنگین صبح و عصر شهر سنندج را به بار آورده است.

 

وی خاطر نشان کرد:  بیشتر خانواده ها به ازای هر یک از اعضای خانواده  یک ماشین دارند و اینکه همگی آنها هنگام خروج از خانه حتی برای مسافت بسیار کوتاه از وسایل نقلیه شخصی خود استفاده می کنند که نتیجه تک سر نشین بودن ماشین ها ترافیک سنگینی است که این روزها  گریبان گیر خیابان ها شده است.

 

ابزار ناراحتی شدید از ترافیک در خیابان های شهر

 

خانم مومنی دیگر شهروند کردستانی ما با ابزار  ناراحتی شدید از ترافیک در خیابان های شهر سنندج  خاطر نشان کرد: همسرم سالها است که  از بیماری قلبی رنج میبرد  چند روز پیش که حال همسرم به هم خورد و بر حسب نیاز باید فوری به بیمارستان منتقل می شود متاسفانه همین ترافیک سنگین و ازدحام ماشین ها در سطح خیابان ها باعث شد تا چند ساعت دیرتر مریضمان را به بیمارستان برسانیم و همین دیر رسیدن بانی ضایعات جبران ناپذیر در سلامتی همسرم شد.

 

 

طرح ترافیک میدان محمدی به صورت منطقه ای در دستور کار قرار گرفت

 

در ادامه عرفان فتحی رئیس سازمان حمل و نقل شهرداری سنندج در گفتگو با خبرنگار کردتودی اظهار داشت: معضل ترافیک شهر سنندج از بافت قدیمی شهر، حضور خودرو های تک سرنشین، رشد بی سابقه خودروها در سطح شهر و همچنین ضعف زیر ساخت های حمل و نقل عمومی نشأت میگیرد که همین امر ترافیک سنگین را در سطح خیابان های شهر سنندج را به بار آورده است.

 

فتحی در ادامه با اشاره به رفع این معضل با بکارگیری مشارو در امر طرح جامع ترافیک در سطح شهر افزود: درصدد هستیم تا با استفاده از طرح ها و برنامه های کارشناسایی شده و بکارگیری روشهای علمی و متداول، ضمن کنترل ترافیک شهری گام های اساسی برای کاهش مشکل ترافیک داخل شهر انجام دهیم.

 

رئیس سازمان حمل و نقل استان کردستان گفت: در سال 92 و با بکارگیری طرح های مشاوره ای توانستیم تا حدودی معضل ترافیک در شهر سنندج را کاهش دهیم اما این امر نیاز به کارشناسی جدید دارد که بر اساس آن باید طرح ها ارزیابی و مورد بررسی قرار گیرد.

 

در پی انجام این طرح ها  با مشاره های انجام گرفته در صدد رفع مشکل مسیر میدان محمدی هستیم چرا که  گره ترافیکی این مسیر مشکلات زیادی را برای شهروندان به وجود آورده است و طی بررسی ها و ارزیابی های  صورت گرفته  انجام آن به صورت منطقه ای در دستور کار قرار گرفت.

 

رئیس حمل و نقل شهرداری سنندج در پایان ابراز امیدواری کرد: با همکاری شهرداری و  نهادهای متولی بتوانیم اقدام لازم در خصوص رفع معضل ترافیک  شهر سنندج صورت دهیم.

 

انتهای پیام/x.l

 

دوشنبه 15 آذر 1400 | 06:30

کد خبر : 42356

منتشر کننده : گ.ظ

.... پاسخ پنجشنبه 18 آذر 1400 | 18:41

0
0

شهرداری سنندج فعلا دنبال کارخونه داریست نه رفع معظلات و مشکلات شهر سنندج

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید