کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

یادداشت؛

سخنی با استاندار جدید کردستان!

استاندار جدید کردستان

اکنون که استاندار محترم با همدلی و هم افزایی همه مسوولین استانی اعم از  نماینده محترم ولی فقیه در استان ، مجمع نمایندگان محترم استان در مجلس شورای اسلامی و مسوولین اجرایی و نیروهای مسلح مستقر در استان دوران خدمت خویش را در مستند استانداری استان ثروتمند اما #محروم استان آغاز میکند. 

به گزارش کُردتودی، فریدون آقایی فردا از فعالان مدنی استان کردستان با ارسال یادداشتی به سایت خبری تحلیلی کُردتودی نوشته است:

‍ جناب آقای زارعی کوشا
استاندار محترم کوردستان
 
میگوییم خوش آمدید چون خواستار تحول هستیم و سازندگی. مردم این دیار از بس که حرف شنیدند و شعار، خسته‌اند ولی پرتلاش. آقای زارعی کوشا همین اوایل عارض شوم زمان چون باد میگذرد و خدا نکند شما و تیم شما این فرصت طلایی خدمت به مردم نجیب و فهیم کوردستان را از دست بدهید و سرگرم جلسات و #روزمرگی شوید.
 
خیلی از خواص استان و حتی عموم مردم شما را نمی‌شناسند. از طرفی این خوب است، چون امید داریم شما غرق در باند و باند بازی و سیاسی کاری نشوید و ملاک شما خدمت صادقانه و شایسته سالاری باشد.
 
اما متأسفانه، عده‌ی همواره بدنبال فرصتی هستند تا بزعم خویش، از متاع دنیا بهره بیشتری ببرند، درحالیکه از ماهیت آن، که بی‌شک باتلاق تباهی‌ها است، غافل‌انداین دسته از اشخاص که در قامت چهره‌های مختلف ظاهر میشوند، صرفاً بدنبال تأمین اهداف خویش‌اند، هرچند بظاهر خود را دلسوز، مطّلع، مجرّب و… وانمود میکنند، در حالیکه ممکن است پیشینه‌ای در پست‌های مدیریتی و یا جایگاهی در مناصب اداری کنونی نیز داشته‌ باشند.
 
از این‌رو، فرصت جابجایی دولت‌ها و ایجاد موقعیت‌های مدیریتی جدید، همان مقطعی است که تحرّک و رایزنی این گروه در آن، بیش از پیش است و یکی از اولین نتایج تحرّک وابستگان به این جریان مخرّب، ایجاد تنش و تفرقه‌ی است که در نتیجه‌ی تعارض منافع بوجود می‌آید و بالتبع ممکن است در فرآیند صحیح تصمیم‌گیری و انتخاب مدیران، انحراف ایجاد نموده و یا دست‌کم، تاثیرگذار باشد.
 
مسئله دیگر، کوته‌نگری و سهم‌خواهی جریانات همسو است، این مانع نیز ریشه در غفلت و خودبرتربینی آنان داشته که در نتیجه‌ی ترجیح بلاوجه منافع و سلایق خود بر سایرین بوجود می‌آید و نهایتاً موجب تضعیف و تخفیف جایگاه #دولت، و نیز یأس و دلزدگی مردم خواهد بود.
 
لذا تنها راه علاج این موانع، توجه به ضرورت و اهمیت اتحاد و همدلی و مدارا، بمنظور دستیابی به منافع عمومی و اهداف اساسی است که چهره‌های متنفذ جریانات همسو میتوانند در ترویج این روحیه، نقشی بی‌بدیل ایفاء کنند‌.
 
با عنایت به مطالب بیان شده، اکنون که استاندار محترم با همدلی و هم افزایی همه مسوولین استانی اعم از  نماینده محترم ولی فقیه در استان ، مجمع نمایندگان محترم استان در مجلس شورای اسلامی و مسوولین اجرایی و نیروهای مسلح مستقر در استان دوران خدمت خویش را در مستند استانداری استان ثروتمند اما محروم استان آغاز میکند. 
 
ضرورت ایجاب میکند مدیرانی در راس امور استان انتخاب و انتصاب گردند که بتوانند به دور از حاشیه گره های مردم و استان را باز کنند نه گره های گروههای و جریانهای سیاسی.
 
پایان کلام از راوندی، مخبر کتاب راحه الصدورتقدیم میشود. وی مینویسد: شنیدم که چون سلطان طغرل بیگ (سلجوقی) به همدان آمد، از اولیاء سه پیر بودند، باباطاهر و … که بر سر راه ایستاده بودند. نظر سلطان بر ایشان آمد. پیش ایشان آمد و دست‌هاشان ببوسید.
 
باباطاهر پاره‌ی شیفته گونه بودی. او را گفت: ای تُرک! با خلق خدا چه خواهی کرد؟ سلطان فرمود: آنچه خدا فرماید. بابا طاهر گفت که:
 اِنَّ اللهَ یأمُرُ بِالعَدْلِ وَ الاِحْسان.
 
انتهای پیام/n.m

شنبه 29 آبان 1400 | 19:45

کد خبر : 42179

منتشر کننده : sh.s

ابراهیم فیضی پاسخ شنبه 29 آبان 1400 | 20:16

0
1

باسلام، ارادتمند جناب آقاي. دستمریزاد. متاسفانه تمامی مسولان ناخواسته به‌دام افراد فرصت طلب‌ می افتند. وآنچنان مدیر را غرق در جلسات می‌کنند که توانایی شناخت کم وکاستی برای او نمی ماند. بایستی کم وکاستی ادارجات را از کارمندان جویا شد. از ارباب رجوع جویا شد. نه از مدیرانی که هر کدام مادام العمر رییس بوده اند ورئیس زاییده شده اند.

امید برین پاسخ یکشنبه 30 آبان 1400 | 01:09

0
1

دکتر آقایی فردا قَلم‌شان همواره در راستای منافع عام چرخیده ،امیدواربم که استاندار به خروجی مطالب این بزرگواران توجه ویژه‌ای داشته باشند چون خواسته شخصی نیست و مطالبه عمومی است.

رضا پاسخ یکشنبه 30 آبان 1400 | 16:07

0
2

به امید اینکه استادار محترم و بومی شایسته سالاری را مدنظر قرار داده و باند بازی و افراد حاشیه دار را در صحنه مدیریت استان و شهرستان پاکسازی نماید

کارمند پاسخ شنبه 6 آذر 1400 | 11:15

0
3

بله دوستان درست می فرمایند قبلا داشتیم در فرمانداری سنندج بخشدار حسین آباد بود وقتی دولت آقای روحانی سرکار آمد ، ایشان با واسطه گری پدرش و رضایت برستادی ها را احصا کرد و به معاون فرماندار کامیاران ارتقاء یافت وتو دولت احمدی نژاد و دولت روحانی یعنی 8 سال دولت روحانی پست گرفته . الان هم شایعه های منعکس میشه که ایشان با حمایت آقای فرشادان در حال ره زنی برای فرماندار کامیاران می باشد.
دوستان عزیز اگه یک کم فکر کنیم متوجه خواهیم شد که دیگران چگونه به پست ومنصب خود اینطور می رسند .
تا دیروز همین آقا یک سرباز امریه بود بعد شروع کارش بخشدار ومعاون الان هم راه زنی برای فرماندار شدن می باشد.چرا همکاران دیگر لیاقت این پستها ندارند.چرا فرصت به همکاران عزیز دیگر داده نمی شود .
پس مطالب دوستان که ارائه نموده اند دلیلی بر صحت درست بودن موضوع می باشد

پیام پاسخ شنبه 6 آذر 1400 | 14:09

1
4

استاندار محترم کردستان مواظب لابیگری برخی از مدیران کل استانی و شهرستانی در ماندن در سمت باشد اینها امتحان خود را پس داده اند انشا الله بایک حرکت جهادی و انقلابی مدیران لایق و شایسته زمام امور را بعده خواهند گرفت .دیگر زمان وصله شدن به افراد تمام شده است .

کاظم پاسخ دوشنبه 8 آذر 1400 | 08:25

2
5

همین که شر امثال فیروزی و جعفری کنده شد خدا رو شکر!!! جعفری در 20 سال معاونت امور دام جهاد گند زد به تولیدات دامی (مثلا کاهش 46 درصدی تولید گوشت قرمز استان و .......) به استانداری هم که آمد همان. بومی و غیر بومی ندارد باید دست غیربومی خدمتگزار را بوسید که شرف دارد بر بومی پاچه خوار.

کارمند پاسخ چهارشنبه 10 آذر 1400 | 08:10

1
2

خواهشا" آقای استاندار محترم باید مدیرانی که تا دیروز دست به سینه برای فیروزی وجعفری ومعاون سیاسی می ایستاندند تغییر دهد .
اجازه بدهند نیروی های جوان با پشتکار وانگیزه در پستها بکار گیری شوند نه سهم خواهی تعدادی ازنمایندگان برای راه زنی افرادی که تا دیروز سرباز امریه بودند یک شبه بخشدار ، معاون فرماندار
ویاد آن روزی که مراسم تودیع ومعارفه ایشان با حضور آقای دکتر زارعی در بخشدار ی حسین آباد بود
چه پارچه خواری برای برست هایی خود همچون فیروزی ، حاج.... ، ....و.... اشاره می کرد . یاد آن روز با امروز که مثل پدرش توی استانداری به هیچی رحم نمی کرد حتی به سیمان اساختمان استانداری رحم نکرد توی ماشین سمند سیمان گرفتند می برد برای ساختمان سازی خودش این آقا الان با واسطعه آقای ...درحال راه زنی برای فرماندارشدن کامیاران می باشد
چه شد تا دیروز ندای شعاهاری اصلاح طالبان تکیه کلامت بود. دوباره رنگ عوض کردی. تمام همکاران استانداری از آقای استاندار درخواست دارنند در این زمینه ها با دقت بیشتری اقدام نمایند.تا دوباره بی انگیری در میان همکاران شروع نشود

حیدری پاسخ پنجشنبه 11 آذر 1400 | 12:30

0
1

جناب آقای استاندار تورا به خدا این باند فساد در سازمان صمت استان کردستان به سر کردگی ... را ریشه کن کن

دیواندره پاسخ شنبه 13 آذر 1400 | 07:45

1
0

فریدون عزیز چیه تا دیروز وام های 200 میلیونی از استاندار وقت با 4درصد میگرفتی انها اخ شدن اکنون فیلت یا هندستون کرده با این نامه سرگشاده جاپای برای خودت باز میکنید

مهدی پاسخ شنبه 13 آذر 1400 | 20:49

0
2

برخی ازاین مدیران کل و معاونینشان عضو ستاد روحانی و ودنباله رو نمایندگان اسبق مجلس بودند و با لابیگری فرهنگ باندبازی در این ادارات را ایجاد نمودند که جا دارد استاندار محترم تحقیق و‌کنکاش لازم از ادارات و سازمانهای تابعه و زیر مجموعه بعمل اورد .

ابراهیم پاسخ یکشنبه 14 آذر 1400 | 08:42

0
2

دوستان عزیز لطفا بحث کلیشه ای بومی و غیر بومی را کنار بگذارید. غیربومی شریف و خدمتگزار شرف دارد به بومی پاچه خوار. گذاشتن افراد بومی تشنه قدرت و ناتوان مانند ... همانند تیمار زخم صورت با مدفوع گربه است!!! همان بهتر که زخم بماند ولی آغشته به آن نباشد.
تمام کلام این است: آقای استاندار (حالا هر شخص محترم و از هر جای ایران عزیز) بدان که کردستان زخمی و خسته از رنج جنگ، فقر و تبعیض است، اگر دنبال ثواب آخرتی بیا و در این مدتی که هستی قدمی در التیام این درد بردار و باور کن که هر قدمت ثواب هزاران حج دارد. اگر عرق ایرانی داری بدان به شریفترین ایرانی ها خدمت می کنی زیرا به گواهی تاریخ کردها محکم ترین مرزداران کشورت بوده اند و تاریخ بیاد ندارد دشمنی از کردستان یک متر خاک ایران را تسخیر کرده باشد.

رشیدی شنبه 2 بهمن 1400 | 11:32

واقعا آفرین

علی پاسخ چهارشنبه 17 آذر 1400 | 11:02

0
0

باسلام دوستان خواه نخواه آقایان درطورهای افرادسودجو خواهندافتاد وخداکندایشان به آنها ملحق نشه وخدمت به مردم شریف کردستان رابرمصاحت قوم وطیف سیاسی وباندترجیح بدهد

آبیدر پاسخ پنجشنبه 18 آذر 1400 | 09:14

0
0

جناب آقای استاندار سلام
نیم نگاهی به ورزش جایی که می بایست سرآمد سازندگی نسل جوان باشد در کجا و به چه روزی اقتاده است یک روز اخبار مفاسد مالی،یک روز مفاسد اخلاقی و یک روز مفاسد اقتصادی منجر به قتل این ورزش که باید منشا سلامتی و دوری از ناهنجاری های اجتماعی باشد به کجا این چنین در ناهنجاریهای اجتماعی تخته گاز می راند و کسی هم جلودارش نیست لطفا و عاجزانه درخواست تغیرات زود هنگام برای به کار گیری نیروهای صادق و خادم در دستگاه های اجرایی را داریم به امیدخدا و با تدبیر جنابعالی0

هلالی پاسخ یکشنبه 21 آذر 1400 | 08:26

0
7

از استاندار محترم خاضعانه تمنا داریم تغییرات مدیریتی استانی و شهرستانی را از سازمانهایی شروع کنه که میزان نارضایتی کارکنان و جامعه هدف خیلی زیاد است .

کرد پاسخ شنبه 4 دی 1400 | 12:19

0
1

استاندار محترم باند فساد و زمین خواری راه و شهرسازی را به سرکردگی ... ..آقای ..را که همین الان هم در دادگستری پرونده دارند منحل کن

حسن پاسخ چهارشنبه 15 دی 1400 | 20:05

0
0

جناب استاندار،مدبرانی که بیش از ده سال به مدیرکل یک سازمان اقتصادی تکیه زده ،واداره راملک شخصی خود قلمداد می کنند و به ارباب رجوع بی احترامی میکنه،وکارش به جای رسیده که به مدیران مافوق خودش نیز بی احترامی می کنه،وعلنی اظهار می کنه من به جای وصلم کسی نمی تواند بامن مقابله کنه،وحساب گندزده به اداره کل مربوطه،وفسادش برای همه معلومه...درضمن اداره کل چندبار سازمان مرکزیش منتزع شده و بین دو سازمان چندبار دست به دست شده است.

خوش مرام پاسخ پنجشنبه 16 دی 1400 | 15:10

0
3

استاندار محترم دولت مردمی. مدیران سازمانهای مردمی با همکاری عناصر وابسته در طول دوران مسولیت تنها کاری که کردند ایجاد فضای بی اعتمادی مر‌دم به این سازمانها بود اینک نیاز به سازماندهی مجدد و خانه تکانی دارد .بسم الله

محمد پاسخ شنبه 25 دی 1400 | 10:40

0
0

با سلام واحترام خدمت آقای استاندار محترم جوان وخوشفکرکردستان استاندارعزیز لطفا درمورد هیات علمی اقای به اصلاح دکتر ...هم گذری داشته باشید

جلال پاسخ یکشنبه 3 بهمن 1400 | 19:58

0
0

بحران برف کولاک و دستپاچگی برخی مدیران و نارضایتی عموم مردم از وضعیت موجود میزان وعدم توانایی مدیران فعلی در کنترل و مدیریت بحران رانشان داد .واقعا این مدیران سازمانها نه آمادکی قبلی داشتند و ونه امکانات وتجهیزات مناسب را
تصمیم گیری را به استاندار محترم و‌مردمی واگذار کرد

جلال پاسخ سه شنبه 5 بهمن 1400 | 19:17

0
0

حضور وزیر کشور به استان کردستان جهت پیگری بحران برف و کولاک مایه خیر و برکت است انشالله با مدیران کل استانی و شهرستانی خدمات رسان و امدادی که واقعا نتوانستند بحران را مدیریت کنند برخورد کند
به امید اینکه قصد عمدی و کارشکنی با استاندار محترم دولت جدید نباشد .

فردین پاسخ پنجشنبه 7 بهمن 1400 | 09:51

0
2

استاندار محترم مواظب برخی رسانه ها و خبرنگاران درباری برخی سازمانها در بزرگنمایی وانعکاس فعالیت کوچک و در حد وظایف خود باشد افراداجیره شده در فضای مجازی طوری وانمود می کنند که انگار سازمان یا اداره مربوطه گل و بلبل است در حالی از درون گرفنار باند بازی و بی انگیزگی کارکنان ونیروهای دستگاه مربوطه هست .تا بدین صورت با خودنمایی بر صندلی مدیریت خود و باندش را تثبیت کند.

هلالی پاسخ سه شنبه 12 بهمن 1400 | 12:33

0
5

با عنایت به شروع تغییرات مدیریتی متاسفانه برخی مدیران و معاونین به تکاپو جهت تثبیت و ماندن در صندلی و ابقا توسط استاندار محترم مردمی افتاده اند یکی از راهکارهای آنان گرفتن لوح تقدیر از برخی شخصیت های مذهبی استان و ارایه ان به استاندار محترم می باشد .

زارعی پاسخ پنجشنبه 14 بهمن 1400 | 11:58

0
4

برای چنین مدیرانی که در پی اخذ لوح‌تقدیر از شخصیت های استانی و ارایه ان به استاندار محترم در فکر ابقا و ماندن بر صندلی ریاست هستند باید فاتحه خواند .

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید