کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

کارشناس مسائل سیاسی:

جمعه های بدون تعطیلی موجب افزایش و تقویت اعتماد عمومی مردم می شود

جمعه های بدون تعطیلی، سفرهای استانی رئیس جمهور، اعتماد عمومی مردم

حجت الاسلام حکمت حکیمی فر کارشناس مسائل سیاسی گفت: سفرهای استانی جمعه های رئیس جمهور از اقدامات اصلی بود که در هشت سال قبل به فراموشی سپرده شده بود و موجب افزایش و تقویت اعتماد عمومی مردم به نظام می شود.

 حجت الاسلام حکمت حکیمی فر کارشناس مسائل سیاسی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کُردتودی اظهار داشت: افزایش و تقویت اعتماد عمومی، مهم‌ترین اولویت و فوریت‌ دولت سیزدهم است.

 

وی افزود:  این انتظار و توقع عمومی و نخبگانی و مطالبه رهبر انقلاب از رییس جمهور محترم و دولت سیزدهم است که موجب گسترش و تعمیق عدالت در ابعاد مختلف آن‌ می گردد.

 

کارشناس مسائل سیاسی گفت: تردیدی نیست كه انقلاب اسلامی گام‌های بلندی را در تحقق عدالت برداشته است كه تفصیل آن فهرست بلندی را می‌طلبد لكن هنوز تا نقطه مطلوب فاصله زیادی مانده است.

 

حکیمی فر عنوان کرد: فاصله‌ای كه اگر با دقت و سرعت ترمیم نشود، تبدیل به گسل‌های اجتماعی و فرهنگی عمیق بین حاكمیت و مردم خواهد شد و این همان چیزی است كه رهبر انقلاب از آن به «عقب‌ماندگی در حوزه عدالت» یاد می‌كنند.

 

مدیر حوزه علمیه امام صادق (ع) بیجار ادامه داد: برای جبران این عقب‌ماندگی رنج‌آور و ناراحت‌كننده كه موجب سرافكندگی نیز هست باید تدبیر اقدام فوری صورت گیرد.

 

وی تاکید کرد: راه تحقق عدالت از مسیر «رفع تبعیض» می‌گذرد. رفع تبعیض نیز با چهار گام اساسی محقق می‌شود که عبارتند از اصلاح قوانین فسادزا، اجرای بی‌كم و كاست قوانین ضدفساد، برخورد قاطع با مدیران فاسد و استفاده از مدیران ضد فساد.

 

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: هماهنگی و هم‌افزایی قوای سه گانه در عرصه‌های مختلف. آن‌سان‌كه می‌توان به‌جرأت گفت؛ این هماهنگی در دهه‌های اخیر كم‌نظیر بوده است و نمونه روشن آن، حضور میدانی هر سه رییس قوه در بررسی مشكلات مردم از نزدیك است.

 

حکیمی فر اضافه کرد: برگزاری هفتگی جلسات سران برای حل مشكلات مردم، جلسات مكرر شورای هماهنگی اقتصادی كه در دوره قبل معمولا تشكیل نمی‌شد، هماهنگی سه قوه در مبارزه با فساد و تصویب و اجرای لوایح و طرح‌های پیشگیری و رفع وقوع فساد در یكی دو ماه گذشته نمونه آن است.

 

وی خاطر نشان کرد: این همدلی و همزبانی شرط اساسی و گام اول در رفع مشكلات مردم است.

 

حجت الاسلام حکیمی فر با اشاره به سفرهای استانی و حضورهای میدانی روسای قوا به ‌خصوص سفرهای جمعه صبح رییس محترم جمهور در استان‌های مختلف و حضور در متن مردم به‌خصوص حاشیه‌نشینان و دردمندان جامعه بیان داشت: از اقدامات اصلی است كه در هشت سال گذشته به‌ فراموشی سپرده شده بود.

 

کارشناس مسائل سیاسی گفت: این اقدام یك حركت اساسی است كه نفس وجود آن، قابل تقدیر و تحسین است. طبیعی است هدف رییس جمهور محترم از این سفرها، فراتر از یك حضور میدانی است باید این سفرها برای هر استان، آغاز گشایش اساسی در رفع مشكلات آن استان باشد

 

وی یادآور شد: همین شرایط انتظارات مردم را  به‌ حق بالا برده است و البته 60 روز و 100 روز زمان زیادی برای حل همه مشكلات نیست لكن برخی نشانه برای مردم اعتمادآفرین است.

 

حجت الاسلام حکیمی فر بیان داشت: انجام سریع واكسیناسیون و ترخیص پرشتاب‌ كالاهای رسوب‌شده در گمرك و تلاش مجلس و دولت برای‌ تسهیل در صدور مجوزهای كسب و كار و حذف امضاهای‌ طلاییاز اقدامات بسیار خوب رئیس جمهور دولت مردمی است.

 

وی ادامه داد:  اتخاذ سیاست درست در حل مشكل گرانی كاذب سیمان؛ از قبیل كارهای اعتمادافزا بوده است كه امید است ترخیص ده‌ها هزار تن مواد اولیه تولیدی از گمرگ‌ و رفع اولیه موانع تولید در باقیمانده از سال جهش تولید آثار مثبت خود را نشان دهد.

 

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: واقعیت این است كه كشور ما در بین 180كشور دنیا صدمین كشور در فراهم‌سازی شرایط كسب و كار است كه این رده خوبی برای ایران اسلامی نیست.

 

وی گفت: رئیس جمهور محترم چنان‌چه نشان داده است باید با اعزام گروه‌ها و هیأت‌های تخصصی به‌صنایع مختلف در استان‌های مختلف، وزارتخانه‌های ذیربط را مامور كند تا به‌طور جهادی برای «مانع‌زدایی» از تولید اقدام كنند و بخش زیادی از كارخانه‌ها و كارگاه‌های معطل‌مانده تولیدی را دوباره به‌چرخه‌ی تولید برگردانند.

 

انتهای پیام/

یکشنبه 23 آبان 1400 | 08:47

کد خبر : 42099

منتشر کننده : ط ج/bj

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید