کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

کوهی که در ارتفاعات 2600 متری سکوتش را شکست؛

کوه چهل چشمه پس از سال ها انتظار دل شکافت/  امامزاده هاجرخاتون؛ قرارگاه پایان سال‌ها فراق شهیده ای با دستان بسته

پیگیری،قضایی،محکومیت

هر بار با هزار توسل و نیایش، خاکی کنار می رود و اعضای گروه‌های کمیته جست ‌و جوی مفقودین، پیکری را تازه تفحص می‌کنند  تا درد مادری، پدری، همسری و یا فرزندی را بعد از عمری آلام بخشند پیکری که با آمدنش  مزاری مشخص میکند برای قرارگاه پایان سال‌ها فراق.

به گزارش کُردتودی،  هر بار با هزار توسل و نیایش، خاکی کنار می رود و اعضای گروه‌های کمیته جست ‌و جوی مفقودین، پیکری را تازه تفحص می‌کنند  تا درد مادری، پدری، همسری و یا فرزندی را بعد از عمری آلام بخشند پیکری که با آمدنش  مزاری مشخص میکند برای قرارگاه پایان سال‌ها فراق.

 

ساده نیست؛ اصلا ساده نیست مرد میدان می خواهد و پای استوار بعضی وقت ها باران زده و خاک خیس و گل شده است زمین مثل کام تشنه ای که بعد از روزها تشنگی آب را می بلعد، گل و باتلاق شده. لودر، تجهیزات و خستگی بچه های تفحص سرش نمی شود. جم خوردن سخت می شود چه برسد به تفحص اما جامانده های جنگ و جوانان مخلصی که روزهای جنگ نبوده اند اما با هزار نذر و نیاز برای پیوستن به گروه تفحص انتخاب شده اند، خستگی نمی شناسند. به چشم های گریان و خیس از انتظار دختری  که هنوز داغدار نامردی نامرد مردمانی بود که مادرش را به اسارت گرفتند، فکر می کنند، خاک را می کاوند تا پیکر شهیده را پیدا کنند  تا خبری خوش به دختر و مردم  داغدیده بدهند.

 

با پیدا شدن پیکر مطهر شهیده فاطمه اسدی بعد از 37 سال، بار دیگر سندی از جنایات مدعیان دروغین دفاع از مردم کرد نمایان شد و آنها کسی را به شهادت رساندند که بعد از سال ها هنوز هم نماد و هویت کردی که همان لباس محلی مردم کردستان است، بر پیکر بی جانش خودنمایی می کرد.

 

 

حاج اسماعیل اسفندیاری یکی از مسئولین فرماندهی قرارگاه کمیته مفقودین شمال غرب کشور در گفتگو با خبرنگار کردتودی اظهار داشت: تفحص فقط پیدا شدن یک پیکر نیست، اسناد جنگی است که در آن چهره دشمن را بهتر نشان می دهد تا غبار زمان آن را تطهیر نکند.

 

وی گفت: گروهک های ضد انقلاب فقط جنون کشتن نداشتند، جنون جاهلانه کشتن را داشتند و این بار این جنون را بر سر زنی که شیر زنانه در مقابل آنان آزادی همسر بی گناهش را در خواست کرده بود آوار کردند.

 

 وی ادامه داد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند: کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش است و شهدای آن مظلوم و شهدای گمنامشان مظلومتر است لذا سالها است که کمیته مفقودین اقدام به شناسایی شهدایی کرده است که یک زمانی به دست شقی ترین افراد ضد انقلاب که خود را حامیان مردمان کرد معرفی میکردند اما با شیوه های ظالمانه ای مردم را به شهادت میرساندند اقدام به تفحص گردید.

 

اسفندیاری افزود: تفحص شهیده فاطمه اسدی یکی از تفحص های خاص بود چرا که داستان رشادت و ایستادگی این شهیده بزرگوار به مانند استخوان در گلو شکسته ای بود و  مردم این دیار سالها است خواستار بیان حقیقت در این باره بودند.

 

وی افزود: از شهریور ماه 99 تفحص باقیمانده ی شهدای کردستان در دستور کار کمیته مفقودین قرار گرفت و چون از ده سال پیش از ظلم و جنایات های ضد انقلاب نسبت به شهیده «فاطمه اسدی» از زبان مرم آگاه شدیم به ارتفاعات چهل چشمه رفتیم و کار جستجو را آغاز کردیم و خوشبختانه بعد از 4 روز توانستیم پیکر این شهیده بزرگوار را در حالی که با دستان بسته زیر خاک دفن شده بود را پیدا کنیم.

 

اسفندیاری خاطر نشان کرد: با پیدا شدن پیکر مطهر شهیده «فاطمه اسدی» بعد از 37 سال، بار دیگر سندی از جنایات مدعیان دروغین دفاع از مردم کرد نمایان شد و آنها کسی را به شهادت رساندند که بعد از سال ها هنوز هم نماد و هویت کُردی که همان لباس محلی مردم کردستان است، بر پیکر بی جانش خودنمایی می کرد.

 

اسفندیاری  در خصوص زندگینامه این شهید بزرگوار اظهار داشت: شهید فاطمه اسدی فرزند علی و آمنه در 11 مرداد سال 1339 در روستای باقرآباد از توابع شهرستان دیواندره در خانواده‌‌ای مذهبی به دنیا آمد. دوران طفولیت فاطمه در شرایط سختی سپری شد او زمانیکه به سن مدرسه رسید چون دیگر همسالان خود فقر، محرومیت و نبود امکانات مانع از تحصیلش شد و او را از نعمت آموختن محروم کرد. هم در منزل کار و هم در مزرعه تلاش می‌کرد تا مقداری از سنگینی بار اداره‌ زندگی را که بر دوش پدر و مادرش بود، کم کند. در جوانی با شاه محمد محمودی ازدواج کرد و در روستای باقر آباد از توابع شهرستان دیواندره سکونت پیدا کرد. حاصل این ازدواج یک دختر و یک پسر بود.

 

 همسر او که چاه کن بود برای امرار معاش به منظور تهیه آب شرب برای هموطنانش در حال کندن چاه بود که توسط نیروهای ضد انقلاب از حزب دموکرات دستگیر شد. فاطمه حالا مجبور بود به غیر از دست و پنجه نرم کردن با مشکلات فقر و محرومیت، با نبودن همسرش نیز بسازد. اما فرزندان کوچک او دلیل محکمی بودند که فاطمه به دنبال راهی برای نجات همسر خود باشد. فاطمه برای ملاقات همسرش به روستا رفت و به دنبال یافتن راهی جهت آزادی همسر بود. در ملاقات با وضعیت جسمی نگران کننده شوهرش روبرو می‌شد. همسرش با بدنی نحیف، چشمان کبود و صورت زخمی که نشانه‌های شکنجه وحشیانه دموکرات بود، اسارت را می‌گذراند.

 

وی گفت: «همسر این بانو در زندان دوله تو با سرکردگی مصطفی هجری از حزب دموکرات زندانی می‌شود. این بانو با دو فرزند کوچک (پسر شیرخواره و دختر سه‌ساله‌اش) درصدد برآمد شوهرش را آزاد کند، ضد انقلاب از او تقاضای پول می‌کنند. شهید فاطمه اسدی 200 هزار تومان پول که در آن زمان مبلغ قابل‌توجهی بود از طریق فروش گوسفند و وسایل زندگی به دست می‌آورد به‌امید اینکه بتواند شوهرش را آزاد کند. آن‌هایی که شعار کرکننده دفاع از خلق کُرد را می‌دهند، نتوانستند این خواهر آزادی‌خواه ما را تحمل کنند، بعد از یک ماه شکنجه‌های وحشیانه او را به‌همراه یک برادر بسیجی در ارتفاعات به شهادت رساندند.

 

حال مردم کردستان ضمن محکومیت این جنایت وحشیانه عناصر ضد انقلاب، پیگیری حقوقی و قضایی موضوع از اشخاص حقیقی و حقوقی این اقدام جنایت بار و طرح دعوا از طریق مراجع داخلی و بین المللی را خواستارند.

 

انتهای پیام/x.l

 

یکشنبه 23 آبان 1400 | 07:02

کد خبر : 42093

منتشر کننده : گ.ظ

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید