کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی:

تحول در سیاست‌گذاری تامین اجتماعی دنبال می‌شود

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در ساز و کارهای سیاست گذاری این سازمان باید تحول ایجاد کنیم و محتوای این تحول عدالت است، ضمن اینکه به مناطق کمترتوسعه یافته بی توجهی شده که باید این مشکل رفع شود.

به گزارش کُردتودی، میرهاشم موسوی در دیدار با نمایندگان تشکل‌ های کارگری، کارفرمایی و بازنشستگان کردستان اظهار داشت: بخاطر برخی کارکردهای اشتباه گذشته در سازمان تامین اجتماعی، زمان پرداخت حقوق‌های تعهدی ماهانه چالش داریم که البته راه حل دارد و باید فضای تامین اجتماعی با ساز و کارهای فنی خودش به روی مردم باز شود.

 
وی هدف نظام تامین اجتماعی را تحقق عدالت اعلام کرد و افزود: اشکالاتی در صندوق تامین اجتماعی وجود دارد، لذا اگر به این مسئله به صورت کلان نگاه کنیم، بدون اینکه دست به دست هم بدهیم و همراه با شرکای اجتماعی این صندوق جمع بندی درستی از چالش های موجود در صندوق و اقدام مناسبی نداشته باشیم، اتفاق خاصی نخواهد افتاد.
 
 
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه صندوق مشکلاتی دارد و شرایط مثبت نیست، ادامه داد: راهی جز این نداریم که صندوق را طی دو سه سال به نقطه سر به سر برسانیم و درآمدها با مصارف یکی شود و این مهم قابل تحقق است.
 
 
موسوی با تاکید بر اینکه اگر فرصتی در صندوق تامین اجتماعی است، باید به نحو احسن از آن استفاده شود، اضافه کرد: زمینه هایی وجود دارد که می توانیم برای مردم فراهم کنیم تا به عنوان بیمه شدگان وارد صندوق شوند و ما را در رفع چالش موجود یاری دهند.
 
 
وی به بخش سرمایه گذاری اشاره و با بیان اینکه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) بهتر از این می تواند مدیریت شود، اظهار داشت: در بهره وری، سرمایه گذاری و طرح های صندوق اگر متمرکز شویم قطعا به شکل جهشی در امور موفق خواهیم شد.
 
 
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی یادآور شد: صندوق این سازمان ضعیف نیست و داریم برنامه ها را تنظیم می‌کنیم تا ساز و کار تعادل را در صندوق به وجود آوریم
.
 
موسوی کردستان را دارای ظرفیت های زیاد دانست و ادامه داد: با استفاده از ظرفیت های بومی و درونی و تولید و کار، به عنوان سرمایه ملی، باید کارها را در تامین اجتماعی پیش برد و در کنترل تورم نیز نقش بازی کرد.
 
 
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه از ظرفیت های موجود کارگری خوب استفاده نشده است، افزود: راهبرد ما در شرایط سخت کنونی، باید از درون خود تامین اجتماعی پاسخ چالش های موجود را بدهیم.
 
 
در این جلسه تعدادی از نمایندگان تشکلات کارگری و کارفرمایی کردستان، به ارائه مشکلات خود پرداختند و خواستار حمایت دولت از تشکل‌ها و رفع نگرانی‌های کارگران شدند.
 
انتهای پیام/b.t

  پنجشنبه 29 مهر 1400 | 19:09

  کد خبر : 41835

  منتشر کننده : sh.s

  هیچ نظری ثبت نشده است!

  کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  نام *
   

  کد امنیتی Captcha image
   
     

  ADS

  ADS

   

  کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید