کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مهمترین مشکلات روستائیان کردستان نداشتن سرپناه مناسب است؛

دست هایی که به یاری محرومان آمده است/ ساخت 120 واحد مسکن توسط سپاه کردستان نقطه عطفی برای خانه دار شدن محرومین

بسیج سازندگی، محرومیت زدایی، سپاه بیت المقدس کردستان، سرپناه محرومین

یکی از نیازهای مهم کشور رفع محرومیت از مناطق محروم کشور است که بسیج سازندگی سپاه بیت المقدس در سال جاری با ساخت 120 واحد مسکونی محرومین قدمی محکم در راستای محرومیت زدایی در این خطه برداشته است.

به گزارش کُردتودی، در بیانیه گام دوم انقلاب بود که رهبر معظم معظم انقلاب از برقراری عدالت به عنوان هدف اولیه بعثت های الهی یاد کردند، ایشان به طور وضوح خواستار رفع محرومیت ها در جمهوری اسلامی ایران شدند.

 

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که وظیفه ذاتی‌اش دفاع و حراست از انقلاب اسلامی در همه‌ی حوزه‌هاست، از سال‌ها پیش گام در این عرصه‌ای نهاده که تاکنون دولت‌ها، وزرا و سازمان‌های زیادی پای در آن عرصه گذاشته بودند اما اکثر این نهادها در تحقق هدف بزرگی که نشانه رفته بودند، یا ناکام بوده و یا کار زیادی نتوانستند از پیش ببردند.

 

سپاه و بسیج سازندگی از ارگان‌هایی هستند که همیشه حامی جهادگران و امیدی برای مردم نیازمند در مناطق محروم بوده است، روزی در میدان نبرد هشت سال دفاع مقدس نقش آفرینی کرد و امروز هم در کنار محرومین به یاری آنها شتافته است.

 

یکی از نیازهای مهم کشور رفع محرومیت از مناطق محروم کشور است که بسیج سازندگی بیجار در طی چند سال گذشته به صورت ویژه آستین همت بالا زده و در این راستا اقدامات درخشانی در کارنامه خود ثبت کرده است.

 

 

از مهمترین مشکلات روستائیان کردستان نداشتن سرپناه مناسب است

 

یکی از مهمترین مشکلات روستانشینان شهرستان بیجار نداشتن سرپناه مناسب است که این معضل در روستاهای محروم بشتر نمود پیدا می کند.

 

بعد از 42 سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی به مدد مسئولانی که زندگی اشرافی دیده هایشان را کم نور کرده، هستند افرادی در روستاهای بیجار که از نداشتن یک سرپناه خوب رنج می برند.

 

در طی چند سال گذشته که مردم از بی تدبیری دولت به ستوه آمده بودند و محرومان جامعه بیشترین قشر ضرر دیده شدند، چشم امیدشان به طرح های محرومیت زدایی در مناطق روستایی بیجار است.

 

یکی از نیازهای مهم کشور رفع محرومیت از مناطق محروم کشور است که بسیج سازندگی بیجار در طی چند سال گذشته به صورت ویژه آستین همت بالا زده و در این راستا اقدامات درخشانی در کارنامه خود ثبت کرده است.

 

 

ساخت یک هزار واحد مسکونی محرومین در کردستان توسط سپاه بیت المقدس

 

سردار سید صادق حسینی فرمانده سپاه کردستان در گفتگو با خبرنگار کردتودی اظهار داشت: به برکت انقلاب اسلامی، حسن توجه رهبر انقلاب و خادمان در کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) این اتفاق مهم رخ داد و در دو سال گذشته بالغ بر 500 واحد مسکن محرومین در دستور کار استان قرار گرفت که طبق برنامه تعدادی از آن محقق و مابقی در طول امسال به بهره برداری می رسد.

 

وی گفت: در خرداد ماه احداث 120 واحد مسکن محرومین از یکهزار واحد را در دارغیاث شهرستان بیجار آغاز نمودیم و امیدواریم روزی برسد هیچ محرومی در استان کردستان نداشته باشیم.

 

 

سهم شهرستان بیجار از 150 واحد مسکونی محرومین 15 واحد است

 

سید مرتضی میرآقایی فرمانده سپاه بیجار در گفتگو با خبرنگار کردتودی اظهار داشت: بسیج سازندگی بیجار در طی چند سال گذشته به صورت ویژه در حوزه محرومیت زدایی وارد کار شده و تا کنون اقدامات ویژه و خوبی انجام داده است.

 

وی افزود: یکی از مهمترین نیازهای کشور رفع محرومیت است که بسیج سازندگی پرچم دار مبارزه با محرومیت زدایی و فقر در مناطق محروم است.

 

فرمانده سپاه بیجار گفت: به همت بسیج سازندگی و همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) بیجار کار آغاز ساخت 15 واحد مسکن محرومین در روستاهای از خرداد ماه در بیجار آغاز شد.

 

وی عنوان کرد: برای ساخت این منازل 200 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است و امیدواریم بتوانیم تا پایان سال تحویل صاحبان آنها شود.

 

میرآقایی تصریح کرد: بسیج سازندگی یک الگوی موفق برای سایر دستگاه ها است و اگر بخش های مختلف از این الگو و کارآمدی به خوبی استفاده کنند شاهد اتفاقات خوبی در شهرستان خواهیم بود.


انتهای پیام/z.l

سه شنبه 27 مهر 1400 | 09:48

کد خبر : 41812

منتشر کننده : ط ج/bj

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید