کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

استانداری کردستان به دنبال چیست؟!

شورای شهرهای مریوان، دیواندره و کامیاران بلاتکلیف هستند/ اهمال کاری استانداری کردستان در اعلام نظر نهایی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات

شورای شهر کامیاران، شورای شهر دیواندره، شورای شهر مریوان، استانداری کردستان

با وجود اینکه نزدیک به دوماه است که هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات کشور نظر نهایی خود در مورد انتخابات شوراهای سه شهر مریوان، دیواندره و کامیاران را اعلام کرده است اما استانداری کردستان در اهدافی نامشخص، معلوم نیست که چرا آن را اعلام نمی کند.

به گزارش کُردتودی، ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا روز 28 خرداد ماه 1400همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با حضور پرشور مردم در سراسر استان کردستان برگزار شد.

 

تقریبا روز بعد و پس از پایان شمارش آرا، فرمانداران شهرستان‌های استان کردستان نتایج انتخابات شوراها را اعلام کردند. اما بلافاصله شائبه هایی در خصوص تقلب در امر رأی گیری در سه شهر کامیاران، دیواندره و مریوان بر سر زبان ها افتاد.

 

هیات عالی نظارت بر انتخابات استان کردستان شکایات واصله در این خصوص را بررسی کرد و جهت تصمیم نهایی به هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شهر و روستای کشور واصل کرد.

 

هیات مرکزی نظارت پس از بررسی شکایت واصله از هیئت‌ عالی نظارت بر انتخابات استان کردستان و با توجه به اسناد و مدارک تخلفات انتخاباتی، انتخابات شهر کامیاران را باطل و همچنین بر تخلف پنج عضو انتخابی شورای شهر مریوان و سه عضو انتخابی شورای شهر دیواندره نیز صحه گذاشت و حضور آنها را در شورای شهر باطل اعلام کرد.

 

هیات عالی نظارت بر انتخابات استان کردستان نیز در تاریخ 5 مرداد 1400 نظر نهایی هیأت مرکزی را همراه با مستندات و توضیحات کامل در اختیار استانداری کردستان و ستاد انتخابات استان قرار داد تا اقدام به اعلام آن کند اما متاسفانه استانداری کردستان تاکنون رویه اهمال کاری را برگزیده و از اعلام نتایج نهایی خودداری کرده است.

 

حال باید از استانداری کردستان پرسید که علت تعلل آن در این اعلام نظر چیست و به چه علت مردم این سه شهر را همچنان در بلاتکلیفی نگه می دارند؟

 

اینکه استانداری کردستان به هر علت یا هدفی نظر نهایی انتخابات شورا را در این سه شهر اعلام نمی کند نامشخص و مبهم است، اما بدون شک دود این اهمال کاری و سیاسی بازی به چشم مردم می رود و باعث می شود وضعیت رسیدگی به امورات این شهرها بیشتر و بیشتر در بلاتکلیفی به سر ببرد.

 

انتهای پیام/x.f

پنجشنبه 25 شهریور 1400 | 11:02

کد خبر : 41393

منتشر کننده : sh.s

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید