کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

با همکاری سپاه کردستان انجام شد؛

افتتاح هفتمین پایگاه تجمیعی واکسیناسیون علیه کرونا در سنندج/ بی‌توجهی شهروندان به پروتکل‌های بهداشتی وضعیت را وخیم می‌کند

واکسیناسیون، کردستان، کرونا

هفتمین پایگاه تجمیعی واکسیناسیون علیه کرونا با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان و جمعی دیگر از مسوولان در ناحیه منفصل شهری سنندج افتتاح شد.

به گزارش کُردتودی،  رییس مرکز بهداشت سنندج روز سه شنبه در آیین افتتاح این پایگاه اظهار داشت: این مرکز با همت ادارات ذیربط از جمله شرکت گاز کردستان، مخابرات، شهرداری و سپاه سنندج راه اندازی شده است و با هدف ارایه انجام واکسیناسیون گروه‌های سنی مختلف در خدمت مردم ناحیه منفصل شهری نایسر سنندج خواهد بود.

 

دکتر جهانبخش یوسفی اضافه کرد: با افتتاح این پایگاه تاکنون هفت پایگاه تجمیعی واکسیناسیون علیه بیماری کرونا با هدف تسریع در امر خدمت رسانی به شهروندان سنندجی راه اندازی شده که مردم این بخش از شهر سنندج می‌توانند با مراجعه به این مرکز نسبت به انجام واکسیناسیون خود اقدام کنند.

 

وی یادآور شد: نحوه قرار گیری این مرکز با توجه به وضعیت مکانی نایسر در مرکزیت این ناحیه قرار گرفته و دسترسی شهروندان به آن به سهولت انجام پذیر خواهد بود و این پایگاه جمعیت کل نایسر را برای کار واکسیناسیون پوشش خواهد داد.

 

رییس مرکز بهداشت سنندج افزود: در این پایگاه با حضور ۲ تیم در شیفت صبح و ۲ تیم در عصر، از ساعت ۸ صبح تا ۲۰ عصر در تمام روزهای هفته، اعم از تعطیل و غیرتعطیل، به شهروندان سنندجی خدمات ارائه می شود، البته در صورت نیاز تعداد تیم های ارایه دهنده خدمت برای امر واکسیناسیون افزایش خواهد یافت.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وضعیت قرمز کرونا در شهرستان سنندج اظهار داشت: برخی از شهروندان نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بی توجه هستند که این موضوع، آمار مبتلایان و بستری‌ها را افزایش می دهد.

 

وی بر لزوم استفاده از ماسک در اماکن عمومی تاکید کرد و افزود: مردم همچنان باید فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‌ها را جدی بگیرند، در غیراینصورت باید منتظر وخیم‌تر شدن اوضاع باشیم.

 

رییس مرکز بهداشت سنندج در ادامه به روند اقدامات نظارتی در سه روز گذشته اشاره کرد و گفت: در این مدت بیش از ۶۰۰ مورد بازدید از صنوف مختلف در سطح شهر سنندج توسط کارشناسان بهداشت محیط انجام شده است.

 

یوسفی گفت: در سه روز گذشته هفت اکیپ گشت مشترک ستادی از ۴۳ واحد صنفی  و در سطح محیطی، کارشناسان و بازرسان این مرکز ۴۶۱ مورد بازدید از واحدهای صنفی مختلف در سطح شهر انجام دادند.

 

وی اضافه کرد: در زمینه نظارت بر سلامت مواد خوراکی و مراکز عرضه غذای آماده تعداد ۱۳۰ مورد بازدید از مراکز یاد شده توسط بازرسان این مرکز به انجام رسیده و هفت مورد از مواد غذایی تدارک دیده شده در این مراکز برای تایید سلامت مواد مورد نمونه برداری قرار گرفته شده است.

 

رییس مرکز بهداشت سنندج از نمونه برداری ۶ مورد نان خبازیهای شهر سنندج در زمینه نظارت بر سلامت نان مصرفی شهروندان از نظرسنجش میزان نمک در نان وعدم استفاده از جوش شیرین خبر داد.

 

یوسفی افزود: در جریان این بازدیدها ۱۳ واحد صنفی متخلف اخطاریه ۲۴ ساعته بهداشتی دریافت کردند و مقدار ۱۴۵ کیلو گرم مواد غذایی غیر قابل مصرف کشف و ضبط شد.

 

وی همچنین از پیگیری ۹ مورد اخطاریه های صادر شده در روز های گذشته و چهار مورد شکایات مردم ثبت شده در سامانه ۱۹۰ در این سه روز خبر داد و گفت: در مدت زمان ذکر شده تعداد ۳۰ مورد نمونه برداری تایید سلامت آب و تعداد ۲۲۰ مورد تست کلرسنجی در نقاط مختلف شهر و روستا انجام شد.

 

رییس مرکز بهداشت سنندج به استمرار تشدید نظارتها اشاره کرد و اظهار داشت: توجه وحساسیت به این مهم همچنان در دستور کار بازرسان این مرکز قرار داشته و در این زمینه بازرسان بهداشت محیط این مرکز در سه روز گذشته در سطح ستادی و محیطی تعداد ۶۳۵ مورد بازدید از صنوف مختلف در شهر سنندج صورت گرفت.

 

انتهای پیام/m.r

چهارشنبه 24 شهریور 1400 | 08:41

کد خبر : 41375

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید