کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

یادداشت؛

افتتاح پروژه های کردستان از حرف تا عمل، از واقعیت تا دروغ

کردستان، استاندار، راه آهن سنندج، فرودگاه سقز

جناب استاندار، افتتاح فرودگاه سقز به این معنی است که روز بعد از افتتاح، شهروندان به آنجا مراجعه کنند و بلیط هواپیما تهیه کنند و به تهران بروند. افتتاح راه آهن به این معنی است که روز بعد از افتتاح، شهروندان به آنجا مراجعه کنند و بلیط قطار تهیه کنند و به همدان و یا تهران بروند.

به گزارش کُردتودی، یادش به شر! آخرین روزهای دولت خاتمی بود و پروژه های عمرانی به شدت در حال افتتاح شدن
پروژه هایی که خیلی های آن نه آماده شده بودند و نه شرایط افتتاح داشتند و فقط به این علت که آمار پروژه های دولت خاتمی بالا برود و در آینده بگویند این طرح ها مربوط به دولت اصلاحات است اقدام به افتتاح زود هنگام پروژه ها می کردند.
به عنوان نمونه، در آخرین روزهای دولت خاتمی، مهرعلیزاده به عنوان رئیس وقت سازمان تربیت بدنی  سفری شتابزده به کردستان داشت و در این سفر با انداختن توپی به داخل زمین ورزشگاه 15 هزار نفری سنندج و شروع بازی چند نفر بازیگرنما این ورزشگاه به اصطلاح افتتاح شد.


ورزشگاهی که شاید در آن زمان پنجاه درصد پیشرفت فیزیکی داشت و جالب است بدانید اکنون که قریب به شانزده سال از افتتاح نمایشی آن می گذرد کارگران در آنجا مشغول کاراند و هنوز که هنوز است عملیات ساختمانی آن به طور کامل تمام نشده است!


اکنون هم شرایط دقیقاً همانگونه است، دولت روحانی و عوامل آن در کردستان بعد از هشت سال فرصت سوزی، بعد از هشت سال وقت تلف کردن و بعد از هشت سال سیاسی کاری و جناح بازی به فکر افتتاح زود هنگام و نمایشی پروژه های نیمه کاره افتاده اند تا این پروژه ها را به نام خود و به نام دولت روحانی تمام کنند.

 

گردنه ی صلوات باد یکی از این طرح هاست. گردنه ایی 15 کیلومتری که نزدیک پنج سال است به اتمام نرسیده است، راه آهن سنندج همدان و فرودگاه سقز هم دیگر پروژه هایی هستند که آقایان دولتی می خواهند هر طور شده آنرا افتتاح نمایشی و صوری کنند و به نام خود قلمداد کنند.


استاندار کردستان خبر داشته باشند مردم اکنون کردستان مردم بیست سال پیش نیستند که بشود به راحتی آنها را فریب داد.


پروژه هایی که نام بردم به شدت زیر ذره بین شهروندان و فعالین سیاسی و مدنی هستند.


اگر قرار بر افتتاح آن است باید کامل و جامع کارهای عمرانی و فنی آنها تمام شده باشد بعد افتتاح شوند.


جناب استاندار عزیز، افتتاح فرودگاه سقز به این معنی است که روز بعد از افتتاح، شهروندان به آنجا مراجعه کنند و بلیط هواپیما تهیه کنند و به تهران بروند،
افتتاح راه آهن به این معنی است که روز بعد از افتتاح، شهروندان به آنجا مراجعه کنند و بلیط قطار تهیه کنند و به همدان و یا تهران بروند.
اگر اینگونه است، علی برکت الله
اگر هم می دانید اینگونه نیست خواهشمند است نسبت به افتتاح این پروژه ها اقدام نکنید تا بیش از این برایتان دردسر و چالش درست نشود.

 

جناب استاندار عزیز و دوست داشتنی! در مدت چهارسال گذشته و در وقت و زمان خودش باید به فکر این روزهای آخر می بودید
وقتی پروژه ها شش ماه شش ماه تعطیل می شدند و کسی نبود خبری از آنها بگیرد، وقتی بیست روز بیست روز استان را به حال خودش رها می کردی و به سفر تجاری در خارج از کشور می رفتی باید به فکر این روزهای پایانی دولت می بودی.


وقتی جناب نصرالهی زاده به عنوان متولی جذب اعتبار 15 اسفند تا 15 فروردین سازمان برنامه را ترک می کرد و معلوم نبود کجاست باید به فکر این روزها می بودی.
وقتی ابراهیم زارعی و کاحسین فیروزی و حه مه ی دره وزمی بجای پیگیری پروژه های عمرانی جلسه ی سیاسی و حزبی تشکیل می دادند و دفتر کار آنها بجای دفتر حل مشکلات استان دفتر حزبی و شورای هماهنگی فرصت طلبان بود آیا می شود بیش از این انتظار داشت؟

 

جناب استاندار، زیاد خود و همکاران تان را تحت فشار قرار ندهید، به نظر بنده این یکی دو ماه آینده را در سکوت خبری سپری کنید و در نهایت ویرانه ای را که ساخته اید تحویل دهید.


جناب استاندار، می دانم خیلی تلاش کردی نام خود را مانند آقایان رئوفی و رحیمی در کردستان ماندگار کنی اما نشد که نشد و جالب است بدانی که تلاشهایت نتیجه ی عکس هم داد و درست نقطه مقابل آنها شدی، می دانی چرا؟


یکم کار و تجارت شخصی خودت زمانی برای استان نمی گذاشت و دوم نیروهای ناکارآمدی بود که اطراف تو را احاطه کرده بودند و گزارش غلط به تو می دادند.
"سلطان به سلامت باد همه جا امن و امان است آسوده بخوابید" این جمله ای بود که بارها و بارها به شما می گفتند.


جناب استاندار، در این هشت سال بیش صدها نامه به تو و دیگر همکارانت نوشته شد و مواردی تذکر داده شد اما بجای اینکه به عنوان فردی دلسوز به این انتقادات و پیشنهادات نگاه کنید به عنوان یک دشمن با آنها برخورد کردید.


نتیجه چه شد؟


تو، ابراهیم زارعی، کاحسین فیروزی، بارام نصرالهی زاده و حه مه ی دره وزمی به عنوان ناکارآمد ترین و ناتوان ترین مدیران کردستان از ابتدا تاکنون شناخته شده اید
کاش در وقت و زمان خودش سمعک هایتان را می گذاشتید و حرف و توصیه ی دلسوزان شهر و استان را می شنیدید که اگر اینگونه بود اکنون شرایط برای استان طور دیگری رقم می خورد.


برای شما و دیگر همکارانتان در دیگر مراحل زندگی آرزوی موفقیت دارم فقط هر وقت رفتید در را محکم ببندید و پشت سر خودتان را هم نگاه نکنید.
 

دلیر بهمنی

 

انتهای پیام/z.q

یکشنبه 20 تیر 1400 | 08:56

کد خبر : 40678

منتشر کننده : sh.s

هرچه بگندد نمکش میزنن وای به حال روزی که بگندد نمک پاسخ یکشنبه 20 تیر 1400 | 14:47

1
0

البته این حرف که افتتاح پروژه وقتی معنی پیدا میکنه که ازش بشود استفاده کرد این درسته ولی نحوه گفتار و بقیه حرفقها که مه کاسه کوزه هارو سر یک نفر که مدت کمیم استاندار بود بشکنیم و یا اینکه با این لفظ سخیف صحبت بشه حتما اشتباه امیدوارم اقای دلیر محمدی یک تغییر رویه ای بخاطر خودشون بدن با کینه و غرض رانی حرف زدن هیچ سودی نخواهد داد و هر حرفیم میزنن هر انتقادیم میکنند به جا شخصی سازی یا غرض ورزی یا جناحی یا هرچیزی دیگه با حسن نیت و با کلمات نیکو همونطور که قران سفارش کرده بیان کنند قطعا این بیشتر جواب میده و به سود توسعه استانمونم خواهد بود

محسن پاسخ دوشنبه 21 تیر 1400 | 19:11

0
0

باسلام بله من هم معتقدم گفتار یک خبرنگار نباید اینگونه باشد وبه جای استفاده ازاین کلمات تند وتوهین آمیز ونوشتن اسم این مدیران به صورت غلط وتوهین آمیز اجتناب کنید ولی درمورد افتتاح درست میگویید مثلا هفته گذشته اعلام کردند که پل چنگیز قلعه افتتاح شده است ولی هنوز ما شاهد تردد ماشین سنگین درسطح شهرهستیم وهیچکس جوابگوی ما نیست .

فرهاد پاسخ شنبه 2 مرداد 1400 | 08:44

0
0

سلام و عرض ادب..
استفاده از كلمات و جمله هاي مملو از ادب و احترام كار بسيار پسنديده اي است ولي براي كساني كه حرمت ، ارزش هاي انساني ، حقوق فردي و اجتماعي و همچنين حقوق جامعه ،حس مسوليت پذيري ، صداقت در امانت و عدالت اجتماعي را به خوبي دانسته و در هر كجا قرار گيرند پاي بندي خود را به اصول اوليه ي اجتماعي نشان داده اند نه كساني كه بخاطر منفعت شخصي خود تمام وظايف و تكاليف انساني خود را در قبال جامعه و مردم فراموش نموده و فقط زمان را براي استفاده شخصي و فرصتي مناسب براي بارور نمودن اقتصاد و معيشت خود و خانواده صرف مي نماييد ..در نتيجه كاك دلير بهمني به جهت تخصص در عالم سياست و شناخت عميق از فرصت طلبان زبان نگارش و برخورد با اين جماعت را به خوبي مي دانند...

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید