کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

دست و پا زدن مدیران برستادی در آخرین نفسهای دولت روحانی؛

«دره وزمی» پس از تخریب سازمان صمت کردستان به لاستیک بارز می رود!

دره وزمی، لاستیک بارز، صمت کردستان

اغلب مدیران برستادی در استان کردستان که مسئول شرایط به وجود آمده از انواع و اقسام مشکلات معیشتی و اقتصادی هستند و از آنجا که به این نتیجه رسیده اند که دیگر در بین مردم و باتوجه به بررسی های انتخاباتی در دولت آینده جایگاهی نخواهند داشت به دست و پا زدن افتاده اند و هر کدام به دنبال لانه سازی در منطقه ای با آب و هوای متفاوت هستند.

به گزارش کُردتودی، یکی از مهمترین سازمان ها و نهادهایی که ارتباط مستقیم و نقش اصلی را در مورد اشتغال و توسعه منطقه و معیشت مردم دارد سازمان صنعت، معدن و تجارت است که در واقع شریان اصلی اقتصاد و توسعه را در اختیار دارد و چیزی در حدود چهل درصد اقتصاد کشور در این حوزه قرار دارد.

 

یکسال بعد از روی کار آمدن دولت روحانی یعنی در تاریخ دوم مرداد 93 یکی از اعضای ستاد تبلیغاتی روحانی، به اسم «حمه ی دره وزمی» ریاست سازمان صمت کردستان را به عهده گرفت و امروز هم خبرهایی به گوش می رسد که همین نیروی برستادی به عنوان مدیرعامل شرکت لاستیک بارز کردستان انتخاب شده است و حتی حکم مسئولیت او نیز صادر شده و قرار است تا قبل از پایان دولت دوازدهم نقل مکان او هموار و میسر شود.

 

اغلب مدیران برستادی در استان کردستان که مسئول شرایط به وجود آمده از انواع و اقسام مشکلات معیشتی و اقتصادی هستند و از آنجا که به این نتیجه رسیده اند که دیگر در بین مردم و باتوجه به بررسی های انتخاباتی در دولت آینده جایگاهی نخواهند داشت به دست و پا زدن افتاده اند و هر کدام به دنبال لانه سازی در منطقه ای با آب و هوای متفاوت هستند.

 

سوالات و ابهامات زیادی در مورد نحوه استخدام و چگونه مدیر شدن «حمه دره وزمی» در بدنه دولت وجود دارد و متاسفانه هیچگاه جهت رفع این ابهامات توضیحی داده نشده است. کاش یکبار برای همیشه توضیح داده می شد که چگونه فردی بدون حتی یک روز سابقه کار دولتی! یک شبه به استخدام دولت در می آید( مدیریت صنعتی) و روز بعد از آن مدیرکل می شود و بزرگترین شریان اقتصادی استان را در دست می گیرد؟

 

چگونه است که اگر شهرداری سپور‌ استخدام کند باید فرد بیچاره از هفت خوان رستم عبور کند، سابقه کار و رشته تحصیلی مرتبط داشته باشد، گزینش شود، در آزمون و مصاحبه شرکت کند و در نهایت هم شاید قبول نشود اما برای مدیرکلی "صمت" اینگونه ترک تشریفات می شود و همه این هفت خوان رستم در یک روز و شب انجام می شود؟ و الان هم که می خواهند او را به عنوان مدیرعامل لاستیک بارز بگمارند کسی نیست بپرسد بر اساس کدام شایستگی این فرد را مدیرعامل می کنند؟ مگر همین آقای دره وزمی نیست که اغلب واحدهای تولیدی کردستان را به تعطیلی کشانده و کارگران بیشماری را بیکار کرده و از نان خوردن انداخته است حال با چه استدلالی می خواهند او را به لاستیک بارز کردستان منتقل کنند؟ آیا بحران مدیریتی صمت کردستان را نیز در لاستیک بارز تکرار نخواهد کرد و کارگران آنجا را نیز از کار بیکار نخواهد کرد؟!

 

کاش «کا حمه» به اندازه یک هزارم کار سیاسی و جناحی که در هفت سال گذشته انجام داد، کار توسعه ای و اقتصادی هم انجام می داد، که اگر اینگونه بود شاید اکنون شرایط کردستان خیلی متفاوت می بود.
 

پنجشنبه 20 خرداد 1400 | 04:39

کد خبر : 40380

منتشر کننده : sh.s

ب . عرفانی پاسخ پنجشنبه 20 خرداد 1400 | 06:26

1
3

السلام و علیکم
باید افسوس خورد به حال ستاد استانداری که افرادی بر ستادی مانند کاکه مسعود روحانی با اون سابقه بسیار ضعیف در آموزش و پرورش در این مدت هشت ساله سکاندار برترین مناصب سیاسی استان را بدون هیییییییییچ تجربه ای و بعد 4 سال گذر از بازنشستگی عهده دار بودن و ریاست نمودند........

شادمان پاسخ پنجشنبه 20 خرداد 1400 | 11:35

1
4

محمد اسم صحیح هستش نه حه مه یک معیارها و چهارچوبهای رو باید رعایت کرد

شهروند پاسخ پنجشنبه 20 خرداد 1400 | 21:12

2
2

وای خدای من. چه شود!!!
کارخانه لاستیک بارز را چنان فلج بکند که تمام دستگاه ها را بفروشند تا پول آب و برق شان را تأمین کنند. بیچاره کا حمه نقی همسایه ما نیز بیکار می شود.

وجدان بیدار پاسخ سه شنبه 25 خرداد 1400 | 10:43

1
1

پس چرا جرات نداشتید پیام من رو ثبت کنید از خدا بی خبرا

اسراری پاسخ شنبه 29 خرداد 1400 | 12:17

1
3

سلام
واقعا این اقا باید محاکمه شود وجوابگویی تمام مردم استان را بدهد . با رانتی که در سازمان صمت ایجاد کرد باید پاسخگو باشد .

حسین پاسخ دوشنبه 29 شهریور 1400 | 09:54

0
0

امثال این اقا تو سایر ادارت فت و فراوانه ، شخص رو با هیچ سابقه ای اوردن مدیر دولتیش کردن - این اقا اصلا الفبای درست حرف زدن هم بلد نیست چه برسه به مدیریت !!!
اندکی صبر....

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید