کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان:

جزئیات برگزاری امتحانات دانش آموزان در نوبت خرداد ماه 1400 / سلامت دانش آموزان مهم ترین اولویت است

دانش آموزان، امتحانات ترم، کردستان

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان ضمن تشریح جزئیات برگزاری امتحانات نوبت خرداد ماه دانش آموزان، گفت: امتحانات دانش آموزان پایه های نهم و دوازدهم با رعایت کامل شیوه نامه ها و پروتکل های بهداشتی به صورت حضوری خواهد بود.

رشید قربانی در گفتگو با خبرنگار کردتودی اظهار داشت: براساس تصمیمات ستاد ملی کرونا، امتحانات نوبت دوم دانش آموزان پایه های نهم و داوزدهم به صورت حضوری و سایر پایه ها به صورت غیرحضوری برگزار خواهدشد

 

 قربانی ادامه داد: هم چنین در دوره متوسطه دوم، دروس فنی و حرفه ای تا 15 مرداد ماه فرصت دارند که به صورت حضوری و صرفا از دروس فنی که امکان برگزاری آزمون به صورت غیرحضوری وجود ندارد؛ آزمون برگزار کنند.

 

 وی با اشاره به اهمیت و چرایی برگزاری امتحانات پایه های نهم و دوازدهم به صورت حضوری، گفت: در پایه نهم با توجه به انجام فرایند هدایت تحصیلی، چون مبنای بخشی از فرایند هدایت تحصیلی به نمرات دانش آموز برمی گردد؛ کسب نمرات بالا موجب ایجاد تراکم در یک رشته خواهد شد، بنابراین ضرورت دارد که امتحانات حتما به صورت حضوری برگزار شود.

 

 قربانی همچنین به اهمیت برگزاری آزمون حضوری در پایه دوازدهم نیز پرداخت و گفت: باتوجه به اینکه نمرات دانش آموزان در انتخاب رشته در دوره دانشگاه تاثیر خواهد داشت؛ ضرورت دارد که آزمون به صورت حضوری برگزار شود.

 

 مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در ادامه توصیه هایی برای دانش آموزان و اولیای آنان نیز داشت و از دانش آموزان خواست که نسبت به حذفیات دروس در پایه های نهم و دوازدهم توجه داشته باشند، چراکه در بعضی از کتاب های درسی حدود 30 درصد از دروس حذف شده است.

 

 وی در ادامه از معلمان و دبیران دروس مربوطه خواست که دانش آموزان را نسبت به آخرین تغییرات و حذفیات کتاب درسی مطلع کرده و آن ها را در جریان این موارد قرار دهند.

 

 قربانی با اشاره به دغدغه اولیای دانش آموزان در خصوص برگزاری آزمون حضوری با توجه به شیوع ویروس کرونا،خاطرنشان کرد: تمامی پروتکل های بهداشتی در حوزه های آزمونی رعایت شده است.

 

 وی ادامه داد: در پایه نهم هر دانش آموزی به مدرسه خود مراجعه می کند و باتوجه به اینکه سایر پایه ها هم در مدارس حضور ندارند، فضای مناسبی برای برگزاری آزمون با رعایت فاصله گذاری اجتماعی وجود دارد.

 

 مدیرکل آموزش و پرورش کردستان تاکید کرد: تمامی دانش آموزان باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده و حتما از ماسک و مواد ضدعفونی کننده استفاده نمایند.

 

 وی خاطرنشان کرد: سوالات در پایه های نهم و دوازدهم نیز براساس وضعیت قرمز طراحی شده است و دانش آموزان مبتلا به بیماری کرونا نیز هیچ گونه دغدغه ای نداشته باشند چراکه در پایه نهم آزمون مجدد برگزار خواهد شد و در پایه دوازدهم نیز اگر کسی به دلیل موجه بیماری نتوانست در آزمون شرکت کند غیبت موجه محسوب شده و نمره صفر منظور نشده و در شهریور نمره کسب شده جایگزین خواهدشد.

 

 قربانی در پایان به اولیای دانش آموزان تاکید کرد که ضرورتی ندارد والدین زمان حضور فرزندان خود در مدرسه را همراهی کنند، لذا درخواست می شود در حیاط مدارس به هیچ عنوان تجمع نکنند، چراکه به لحاظ مسائل بهداشتی می تواند آسیب زا باشد .

 

به گفته وی تعداد 10 هزار و 488 دانش آموز پایه دوازدهم در نوبت خرداد ماه در امتحانات حضوری شرکت خواهند کرد که 120 حوزه آزمونی برای برگزاری امتحانات آنها پیش بینی و تجهیز شده است و در پایه نهم نیز تعداد 22 هزار و 138 دانش آموزان در محل تحصیل خود و به تعداد مدارس دوره اول متوسطه استان ، حوزه به عنوان محل برگزاری آزمونی تعیین شده است .

 

انتهای پیام/ب.م

چهارشنبه 22 اردیبهشت 1400 | 11:13

کد خبر : 40180

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید