کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

کارشناس ارشد مسائل سیاسی:

کلید حل مشکلات اقتصادی کشور در رفع موانع و حمایت از تولید داخل است

غیر منصفانه،بدهی بانکی،مواد اولیه

جعفر منتشلو تحلیلگر مسایل سیاسی با اشاره به اهمیت تحقق شعار سال و تلاش جدی مسولین برای رسیدن به اهداف تعیین شده توسط رهبر معظم انقلاب در نام گذاری سال پیش رو اظهار داشت: کلید حل مشکلات اقتصادی کشور در رفع موانع و حمایت از تولید داخل است.

 جعفر منتشلو تحلیلگر مسایل سیاسی در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، به مناسبت سال جدید که به عنوان سال تولید پشتیبانی ها و مانع زدایی ها توسط مقام معظم رهبری نام گذاری شده است با اشاره به اهمیت تحقق شعار سال و تلاش جدی مسولین برای رسیدن به اهداف تعیین شده توسط رهبر معظم انقلاب در نام گذاری سال پیش رو اظهار داشت: کلید حل مشکلات اقتصادی کشور در رفع موانع و حمایت از تولید داخل است.

 

وی در ادامه افزود: دولت به این توجه نمی کند که باید بازار را بر مبنای ارکان اقتصادی برنامه ریزی کند و هر گونه دستکاری در بازار تبعات بدی دارد، به طور مثال بازار سرمایه در حال تداوم بود,  تا اینکه دولت به بازار سرمایه ورود کرد و باعث ریزش چند صد هزار واحدی شاخص بورس شد مشاهده کردیم که سریعاً بازارهای موازی طلا و ارز یک جهش زیادی داشتند, این باعث شد که سکه به مرز 13 میلیون تومان برسد. دولت باید این موارد را توجه کند به جای اینکه بازار را مورد تعرض قرار دهد باید بینش بهتری داشته باشد.

 

منتشلو اضافه کرد: یک مسئله ای که با آن مواجه هستیم؛ ارزش پول رایج کشور است، در دهه 90 ارزش پول کشورمان حدود 2000 واحد کاهش داشته است به طور مثال سکه در سال 90 حدود 600 هزار تومان و در حال حاضر 13میلیون تومان است.

 

این بیانگر افت شدید پول کشور است و این بیانگر این امر است که  اگر برنامه ای در جهت حمایت از تولید طراحی نشود برای اقتصاد کشور آینده خوبی دیده نمی شود به همین خاطر باید مدیریت بازارها جدی در نظر گرفته شود.

 

این کارشناس ارشد مسائل سیاسی تاکید کرد: در سال‌های اخیر وضعیت اقتصادی کشور سبب شد بخش زیادی از واحدهای تولیدی از چرخه تولید خارج شده و مشکلات فراوانی سر راه سرمایه‌ گذارانی که با خون و دل برای توسعه اقتصادی ایران کوشیده بودند قرار گیرد.

 

وی تاکید کرد: امروز واحدهای صنعتی و تولیدی با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می‌کنند که هرکدام از مشکلات به تنهایی می‌تواند سبب ایجاد گره‌های محکم در کار تولیدکنندگان شود.

 

منتشلو اضافه کرد: نبود سرمایه در گردش، تأمین مواد اولیه، نبود بازار و مشتری، مالیات و بدهی‌های بانکی از مهمترین عوامل رکود و تعطیلی واحدهای صنعتی در استان هاست که برای حل این مشکلات تولیدکنندگان نیاز به حمایت ویژه مسئولان دارند.

 

وی گفت: بی شک یکی از موانع اصلی بر سر راه تولید، واردات بی رویه و نیز معضل کالای قاچاق، همچنین اخذ مالیات های بعضاً غیر منصفانه از تولیدکنندگان واقعی است و حال آن که این مالیات ها باید از دلال ها و واسطه ها گرفته شود.

 

انتهای پیام/m.r

سه شنبه 10 فروردین 1400 | 10:08

کد خبر : 39698

منتشر کننده : گ.ظ

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید