کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی:

ساماندهی منطقه آزاد تجاری نقش مهمی در رونق معیشت کولبران دارد/ وعده های دولت در خصوص کولبرها محقق نشده است

کولبری، مناطق مرزی، کردستان، ساماندهی، مناطق ازاد تجاری، زندیان

علیرضا زندیان نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از قابلیت های مهم مناطق مرزی ایجاد مناطق ویژه تجاری است که دولت باید در این راستا سریعا وارد عمل شود و با حمایت از مناطق آزاد تجاری و بحث واردات قانونی کالا از کولبران حمایت کند.

به گزارش کُردتودی، در نگاهی تامل بر انگیز می توان اینگونه گفت،کارگران مناطق مرزی جنوب کشور برای امرار معاش خود مجبور به سوخت بری هستند و در غرب کشور جوانان تحصیلکرده در کوه های سر به فلک کشیده بانه و مریوان مجبور به حمل کالاهای مانند یخچال، تلویزیون می شوند.

 

اینجاست که فرق مناطق محروم و توسعه یافته درک می شود، اگر استان کردستان هم مانند اراک، اصفهان، مشهد و سایر استان های مرکزی دارای کارخانه های صنعتی و تولیدی بود، جوانان تحصیلکرده آن مجبور نبودند خطر کوه های صعب العبور را بر خود آسان نمایند تا بتوانند لقمه ای نان حلال کسب کنند.

 

هر چند وقت یکبار صدای از درون پاستور بلند می شود که می خواهیم کولبران را ساماندهی کنیم و برایشان بیمه مقرر کنیم، اما بعد از مدتی این وعده های مانند هزاران وعده دیگر به وادی فراموشی سپرده می شود.

 

ایجاد کارخانه و صنایع دستی نقش مهمی در رونق اقتصادی مناطق مرزی کردستان دارد

 

علیرضا زندیان نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار کردتودی اظهار داشت: ساختار اقتصادی کشور ما نیاز به اصلاح دارد.

 

وی افزود: اکثر نقاط مرزی ما روستایی هستند و برا تامین معاش خود به کولبری روی آورده اند و در یک جمله می توانم بگوییم توسعه روستایی ما متولی ندارد و اگر موفق بود نرخ بیکاری در این مناطق 25 درصد نبود.

 

زندیان گفت: استان کردستان از داشتن اشتغال پایه و مولد محروم است و همین مشکل موجب بروز مشکلات زیادی در مناطق مرزی آن شده است.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: یکی از قابلیت های مهم مناطق مرزی ایجاد مناطق ویژه تجاری است که دولت باید در این راستا سریعا وارد عمل شود و با حمایت از مناطق آزاد تجاری و بحث واردات قانونی کالا از کولبران حمایت کند.

 

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ذخایر سنگ اهن یکی از ظرفیت های مهم اشتغالزایی در استان کردستان است، گفت: اگر کارخانه فولاد در کردستان راه اندازی شود و با جانمایی جدید صنایع پایین دستی آن نیز ایجاد شود نقش مهمی در کاهش بیکاری و گرایش جوانان تحصیلکرده به کولبری دارد.

 

وی ادامه داد: تامین بیمه کولبران یکی دیگر از وعده های دولت است که به وادی فراموشی سپرده شده و در یک کلام می توانیم بگوییم فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص کولبران جامه عمل به خود نگرفته است که تاثیر زیادی در رونق و ساماندهی کولبران دارد.

 

زندیان خاطر نشان کرد: استفاده از ظرفیت بخش کشاورزی استان کردستان نقش موثری در کاهش بیکاری و سوق دادن جوانان به این بخش می شود.

 

انتهای پیام/d.v

یکشنبه 10 اسفند 1399 | 07:49

کد خبر : 39435

منتشر کننده : ط ج/bj

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید