کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:

گرانی ارز برای جبران کسری بودجه تخلف محرز و نابخشودنی دولت است

گرانی ارز، کسری بودجه، دولت، واهظی، نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی

علیرضا زندیان نماینده مردم بیجار در مجلس شورای گفت: گرانی ارز که به تبع آن موجب تورم و گرانی افسار گسیخته در کشور شد تخلف محرز و نابخشودنی دولت است.

علیرضا زندیان نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، در خصوص اظهارات اخیر رییس دفتر رییس جمهور درباره نقش دولت در افزایش قیمت دلار اظهار داشت: مجلس 8 هزار میلیارد تومان برای ساماندهی وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم تصویب کرده بود که نقش مهمی برای جلوگیری از رانت در کشور داشت.

 

وی افزود: اگر دولت این مقدار بودجه را در راه درست و تامین معیشت زندگی مردم صرف می کرد هم اکنون شاهد افزایش گرانی، تورم و نارضایتی مردم نبودیم.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: افزایش بی سابقه ارز در این دولت موجب کاهش ارزش پول ملی و افزایش تورم افسار گسیخته در کشور شد که به تبع آن نارضایتی مردم افزایش یافت.

 

زندیان با تاکید بر اینکه دولت ارز 4200 را صرف وارد کردن دانه کالاهای لوکس کرد و مردم با ارز 25 هزار تومانی و با سختی و فلاکت که نتیجه تدبیر دولتمردان است زندگی می کنند.

 

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: افزایش گرانی افسار گسیخته، تورم و نارضایتی مردم نتیجه اقتصاد بیمار دولت حاضر است که گرانی ارز برای جبران کسری بودجه یک تخلف محرز و نابخشودنی مدیر اجرایی کشور است.

 

وی با بیان اینکه معیشت مردم گروگان بی تدبیری دولت است، اضافه کرد: قیمت واقعی دلار 7 یا 8 هزار تومان است اما دولتمردان و افسران اقتصادی ما در دولت با گران کردن آن می خواهند کسری بودجه خود را تامین کنند.

 

عضو کمسیون اقتصای مجلس عنوان کرد: یکی از اقدامات مهم در بودجه جدید مشخص کردن سقف جدید حقوق برای مدیران و جلوگیری از افزایش حقوق های نجومی است.

 

انتهای پیام/b.m

شنبه 9 اسفند 1399 | 15:22

کد خبر : 39429

منتشر کننده : ط ج/bj

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید