کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

فرزندی که تقدیرش بر ماندن نبود؛

چشمانی که با مشاهده قاب عکس شهید جان می گیرند/ بیا مادر که پایانی ندارد جدایی

فرزند شهید، کردستان، شهید فواد احمدی

داغ فرزند بر دل می‌ماند، داغی که تا آخرین نفس‌ها قلب رنجور مادر خسته و چشم انتظاری پدر را با تپش همراه می‌کند.

به گزارش کُردتودی، با چشم هایی اشکبار در گوشه ای  نشسته است و با دستمالی نمناک قاب عکسش را پاک می کند. چشم هایش دیگر سویی برای دیدن ندارد. در کنارش ایستاده ام  تا روزگاری از خاطرات فرزند شهیدش را برایم تشریح کند، با روسری اش دانه های غلطان اشک را از روی صورتش پاک می کند.


مادر شهید فواد احمدی 60 ساله و پدرش 65 ساله هستند. آنها از سال 93 تاکنون فواد را ندیده اند و هفته ای دو بار با وجود کهولت سن بر سر مزار او در بهشت محمدی سنندج می روند.

 


شهید فواد احمدی متولد 1362 بود که در سال 1393 تنها زمانی که 30 سال از زندگیش را سپری کرده بود در درگیری با ضد انقلاب در منطقه شاهو کامیاران به دست گروهک ها به شهادت رسید.


وارد منزل که می‌شوم حس می‌کنم وارد جایی شده‌ام که بوی معنویت و رنگ خدا می‌دهد و از مادیات خبری نیست، قاب عکس هایی از فرزند شهیدشان را بر روی دیوار قاب کرده بودند، جوانی رشید که فرزندش را در آغوش گرفته بود و مادرش مدام از دلسوزی و خوبی هایش برایمان می گوید.


اینکه  سه فرزند پسر دارد و فواد اولین فرزندش بود و می گوید؛ هر گلی بوی خاص خود را دارد اما فواد آنقدر برایمان دلسوز و خوب بود که نمونه اش در هیچ کجا پیدا نمی شد وقتی خبر شهادتش را به ما دادند گویا تمام شهر برایش عزادار بودند.


بغض گلویم را می فشارم ضبط صوتم را جلوتر می گیرم و از او می پرسم چند فرزند دیگر دارید؟ مادر مهربان شهید که غمی به وسعت آسمان آبی در چشم هایش نشسته است می گوید: 3 فرزند دیگر دارم دو پسر و یک دختر و قطرات اشکش را با گوشه لباس کوردیش پاک می کند.


وی اضافه کرد: از وی تنها یک پسر 12 ساله به نام یاسین به یادگار مانده است که حال در شهر کرمان با مادرش زندگی می کند.

 


این مادر شهید می گوید: کسی که بداند و جان خود را در طبق اخلاص بگذارد و تمام خوبی‌ها و مال و هر آنچه که می‌توانست برای آنها باشد را کنار بگذارد، کار هر کسی نیست. اما فرزند شهیدم از این قاعده مستثنی بود، چرا که شهدا همه این تعلقات دنیایی را به هیچ انگاشتند و بار سفر بستند و راهی میدان نبرد شدند و می‌دانستند انتهای این راه به شهادت ختم خواهد شد.


حبیب الله احمدی پدر شهید هم که در ادامه گریه های همسرش نمی تواند جلوی خودش را بگیرد و با دلی بغض کرده ادامه می دهد؛ من هیچ وقت مانع رفتن‌اش نمی‌شدم ولی حقیقتا وقتی خداحافظی می‌کرد هیچ وقت به او نمی‌گفتم «خدانگهدار» چون ناراحت بودم.

 


پدر رو به ما می‌کند و می‌گوید: فکر نکنید پیشمانم، فقط دلتنگم و چشم به راهم، منتظرفوادم، فوادم برای کشورش دفاع کرد، برای دینش، برای ناموسش، برای همین پشیمان نیستم، ولی دلتنگم بی‌قرار دوباره ی یک لحظه دیدنش هستم…


مادر هم ادامه حرفهایش را می دهد که هر وقت مشکلی برایمان پیش می آید فرزند شهیدم به خوابمان می آید و مژدگانی رفع آن را به ما می دهد، چندین بار در کنار مشکلات هوایمان را داشته است.

 


از آنها جدا می شوم و با خود می اندیشم ما در قبال خانواده های شهدا چه کرده ایم؟! در قبال این همه رنج فراق و دوری فرزندانی که یک روز به خاطر ما رفته اند تا ما در آسایش و راحتی زندگی کنیم. درود و سلام بی پایان خداوند و رسول خوبی ها بر همه پدرها و مادرهای شهدا. راه شهدا مستدام باد.


خالصانه آمده‌ایم تا با دیداری با پدران و مادرانتان زیارتتان کنیم و با دل‌های خسته اما امیدوار، خدا را در این مکان با بغض‌های شکسته فرا بخوانیم و بگوییم که شهدا! ما شما را فراموش نکرده‌ایم...

 


ما آمدیم تا بگوییم که شما در روح و باطن ما جای دارید و هوار بزنیم: ای شهدا، راه شما، اندیشه شما و تفکر شما در روح و روان جامعه ایرانی جای دارد.


انتهای پیام/m.r

 

 

یکشنبه 10 اسفند 1399 | 02:41

کد خبر : 39425

منتشر کننده : م ر/a

خادم قران کریم پاسخ یکشنبه 10 اسفند 1399 | 06:58

0
2

سلام علیکم و عرض ادب
سلام بر شهید فواد احمدی رحمت الله علیه و سلام بر پدر و مادر بزرگوارش
از گزارش شما بسیار متاثر شدم . اینجانب نیز تا وقتی که کرونا نبود با وجود اینکه هیچ کسی از اقوامم در بهشت محمدی(ص) مدفون نیستند هر هفته یک بار برای درس گرفتن خودم در وسط هفته (دوشنبه ها )با همسرم به بهشت محمدی(ص) برای فاتحه خوانی می رفتم و بر مزار شهدا نیز فاتحه می خواندم . این ادای دین نسبت به شهدا نیز بود چون اهل ریا نیستم پنج شنبه ها که مردم می رفتند نمی رفتم دوشنبه ها می رفتم . متاسفانه اکنون ویروس منحوس کرونا همه مردم را از ادای وظیفه اشان گرفتار کرده و نمی توانم بروم تا ان شاء الله ویروس منحوس کرونا از جامعه رخت بر بندد احترام شهیدان بزرگوار و خانواده هایشان را بطور اکمل داریم .این ضد انقلاب ملعون چرا باید تا کامیاران بیاید نیز برایم یک سوال است امیدوارم و درخواست می نمایم از سپاه کردستان که ریشه ضد انقلاب و گروهکها و وابستگان انرا از ریشه بکند . بخدا با خواندن این گزارش بسیار غمگین شدم

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید