کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

یک نکته از این معنی گفتیم و همین باشد؛

کردستان با ثبت نرخ تورم 58 درصدی در قله تورمی ایران!

نرخ تورم، کردستان، گران ترین شهر

در گزارشی که توسط مرکز آمار منتشر شده است، بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان کردستان ٥٨,٣ درصد و کمترین آن مربوط به استان قم ٤٣.٤ درصد است.

به گزارش کُردتودی، مرکز آمار ایران هر چند مدت یک بار و در گزارش‌های ماهانه و فصلی وضعیت تورم و سایر شاخص‌های اقتصادی و مالی در سطح کشور را مطرح می‌کند که در طی یک سال اخیر و بر اساس شاخص‌های اعلام شده کردستان در بخش‌های مختلف تورم، گران‌ترین و … در ردیف استان‌های اول کشور قرار گرفته است.

 

روز گذشته بار دیگر مرکز آمار ایران اعلام کرد؛ بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان کردستان ٥٨,٣ درصد و کمترین آن مربوط به استان قم ٤٣.٤ درصد است.

 

*کل خانوارها

 

در بهمن ماه ١٣٩٩ عدد شاخص کل برای خانوارهای کشور (١٠٠=١٣٩٥) به ٢٩٢,٨ رسید که نسبت به ماه قبل ٢.٥ درصد افزایش نشان می­دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان چهارمحال و بختیاری با ٣.٨ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان­­های­ خراسان جنوبی و گیلان با ١,٧ درصد افزایش است.

 

درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای کشور ٤٨.٢ درصد می­باشد. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان کردستان ٥٨.٣ درصد و کمترین آن مربوط به استان قم ٤٣.٤ درصد است.

 

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به بهمن ماه ١٣٩٩ برای خانوارهای کشور به عدد ٣٤.٢ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان هرمزگان ٣٧.٨ درصد و کمترین آن مربوط به استان مرکزی ٣٠.٩ درصد است.

 

*خانوارهای شهری

 

در بهمن ماه ١٣٩٩ عدد شاخص کل برای خانوارهای شهری (١٠٠=١٣٩٥) به ٢٨٩,٥ رسید که نسبت به ماه قبل ٢.٤ درصد افزایش نشان می­دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای شهری مربوط به استان چهارمحال وبختیاری با ٣.٦ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان­ خراسان جنوبی و کرمانشاه با ١.٤ درصد افزایش است. درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای شهری کشور ٤٧.٢ درصد است.

 

بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای شهری مربوط به استان کردستان ٥٧.٩ درصد و کمترین آن مربوط به استان قم ٤٣.٢ درصد است. نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به بهمن ماه ١٣٩٩ برای خانوارهای شهری به عدد ٣٤.١ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان هرمزگان  ٣٧.٥ درصد و  کمترین آن  مربوط به  استان­های آذربایجان غربی و مازندران ٣٠.٥ درصد است.

 

عموماً مردم هم در حال تماشای آب شدن قالب‌های یخ پس‌اندازهایشان هستند. افزایش عجیب قیمت مسکن و اقلام ضروری حتی اولیات، زندگی را هم برای خیلی‌ها سخت کرده است و عجیب اینکه در این وضعیت آشفته کسی نیست توضیح درستی به مردم بدهد.

 

اگر این وضعیت مقطعی بود، می شد گفت، غیرطبیعی است، ولی اینکه از اول سال تلاطم بازار مهمان سفره کردستانی‌هاست، نشان از این دارد که این قصه سری دراز دارد.

 

* به نظر شما، چرا دولتی‌ها هیچ واکنشی به نابسامانی‌های اوضاع اقتصادی  از خود نشان نمی‌دهند؟ * پاسخی ندارند یا در حال یافتن راه چاره‌اند؟

 

انتهای پیام/m.r

سه شنبه 5 اسفند 1399 | 06:28

کد خبر : 39390

منتشر کننده : م ر/a

مریوان پاسخ سه شنبه 5 اسفند 1399 | 10:43

0
0

بنظر اینجانب در همین سایت یک فراخوان بدهید تا هرکسی براساس وسع خود پولی جمع شود و سه مدال تهیه گردد: مدال طلای اول را تقدیم جناب آقای استاندار محبوب کنند که با مدیریت ارزنده خود استان کردستان را به این جایگاه رفیع رسانده است. مدال نقره را تقدیم دانشمند فرزانه جناب آقای محمد دره وزمی کنند که با نظارت و هماهنگی بی مثال خود این شرایط ارزنده و یک زندگی خوب را برای مردم استان فراهم نموده است و نهایتا مدال برنز را به گردن یاور و همراه همیشگی مردم استان کردستان، کسی که با حمایت های بی دریغ خود و ایجاد بستر مناسب کمک کرده تا استان به این جایگاه مطلوب برسند تقدیم کنند ، ایشان کسی نیست جز بهرام نصرالهی زاده.....

سینا پاسخ سه شنبه 5 اسفند 1399 | 11:26

0
0

این اصلا منطقی نیست که مردم استان با نصف درامد کشوری بالاترین میزان تورم رو دارا باشه مسئولین ستاد تنظیم بازار و مابقی مسئولین که وظیفشون در ارتباطه خوابند یا خودشون به خواب زدند! رسانه های استان کجا هستند که به جای اینکه مسئولین که کار نمیکنند مطالبه ازشون کنند و مسئولینی هم که کار میکنند ازشون تقدیر که ( متاسفانه بلعکس شده) در کجا ایستادند؟! مسئولین باید بدونن در مقابل خدا باید پاسخگو باشند.

خادم قران کریم پاسخ چهارشنبه 6 اسفند 1399 | 00:32

0
0

سلام علیکم و عرض ادب
واقعیت این است که امکانات زندگی ساده بسیار گران شده است . اینجانب نه خانواده تجملاتی هستم و نه امکانات مالی تجملاتی زندگی کردن را دارم و نه علاقه ای به تجملات دارم با حقوق بازنشستگی زندگی ساده ای دارم . اینجانب تظاهر به تقوی و فضیلت هم نیستم که که چنین رفتاری خود یک عمل ضد تقوی است فقط از این منظر عرض می کنم که خود تخلف علاوه بر گناه و خلاف بودن هزینه مالی نیز برای متخلف دارد که اهل چنین تخلفاتی نیز نیستم تا هزینه هایش را داشته باشم . خواهشمندم سری به مغازه های سبزی فروشی بزنید . سبزی کیلیویی 12 هزار تومان است پختن و خوردن اش با خانواده سبزی نیاز دارد ببینید تهیه یک اش 5 نفره در خانواده چقدر هزینه دارد ؟ اش و سبزی که غذای فقراست برای تهیه ان دچار مشکل هستیم . از درگاه خداوند مسئلت دارم ویروس منحوس کرونا را از جامعه دور فرماید . بحمدالله کرونا نداریم . ولی همان تهیه ملزومات رعایت دستورالعملهای بهداشتی نظیر ماسک و محلول ضد عفونی و .... را برای خانواده 6 نفره حساب فرمایید و ببینید در ماه چقدر هزینه دارد ؟ از مشکلات گرانی فقط 2 مورد ضروری را برای زندگی ساده مثال عرض نمودم . در این شرایط حقوق اینجانب هیچگاه با تورم همخوانی ندارد و بطور طبیعی دچار مشکل مالی هستم . اول ماه حقوق گرفتم و مثل گوشت قربانی به قرضهای مغازه داران دادم این تورم را از دولت انتطار داریم که مهار نماید ما که پیر و در خانه نشسته ایم کاره ای نیستیم . واقعا هم نمی دانم که دولتی ها چرا واکنشی از خود نسبت به گرانی از خود نشان نمی دهند

رسول پاسخ چهارشنبه 6 اسفند 1399 | 05:35

0
0

خاک دو عالم به سر سردمداران اصلاح طلبان برای بدبختی که به سر این مردم اوردن مسئولی که خودش وارد کننده گوشت برزیلی ودانه مرغی کشور است چطوری به فکر معیشت مردم است این وضعیت به نفع ایشان است تاسودی به جیب بزند اقایان دور بریاشون همینطوری همه از یک قماشن مدیر کلی که یک دستگاه عظیم در اختیار دارد چند نفر از لاشخوران عجیل کرده دارند براش خرید وفروش ملک انجام می دهند از این وضعیت گرانی ایشان سود می برد معامله چند میلیادی انجام میده خدا لعنت بکنه برای بانیان این تشکیلات

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید