کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

وقتی پیش بینی های کردتودی درست از آب در آمد؛

سفر نمایشی جهانگیری با نشست با اعضای ستاد روحانی به جای نخبگان به پرده آخر رسید

کردتودی،کردستان،سنندج،کرونا،جهانگیری

طی سه هفته اخیر شاهد حضور محمد باقر نوبخت معاون حسن روحانی و اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور به کردستان بودیم که این سفرها در عمل نتیجه ای برای مردم استان نداشت.

به گزارش کُردتودی، شب گذشته پایگاه خبری تحلیلی کردتودی در یادداشتی به شیطنت تیم اطلاع رسانی دولت برای محدودکردن حضور خبرنگاران و عکاسان خبری کردستان در رسانه های مستقل و محلی پرداخت و پیش بینی های هم در خصوص برنامه های سفر جهانگیری و نشست های وی با افراد و شخصیت های استان مطرح کرد که همه آن ها محقق شد.

 

اولین برنامه سفر جهانگیری به کردستان با برگزاری یک مصاحبه خبری در فرودگاه سنندج و آن هم با حضور خبرنگار روابط عمومی استانداری کردستان و خبرگزاری دولت برگزار شد و ترس آقای معاون اول رئیس جمهور و دولت مردان تدبیر و امید در کردستان از رسانه های مستقل آنقدر زیاد بود که این مصاحبه را بسته برگزار کردند و سپس فایل صوتی آن را برای خبرگزاری ها ارسال کردند.

 

از حذف عکاسان خبری خبرگزاری های فارس و مهر گرفته تا خبرنگاران خبرگزاری های تسنیم و کردپرس و حذف بسیاری از خبرنگاران رسانه های مستقل و محلی استان که بگذریم ماجرای مقابله و توطئه دولتمردان تدبیر و امید برای دور نگه داشتن اصحاب رسانه از حاشیه نگاری سفر آقای خاص به این حذفی های قبل از نمایش ختم نشده و آقایان با اختصاص یک دستگاه مینی بوس معیوب به خبرنگاران و عکاسان خبری راند دوم مقابله را آغاز کردند.

 

خبرنگاران و عکاسان خبری راه یافته به مرحله دوم حذفی دولت مردان تدبیر و امید پس از اتمام جلسه سه ساعته و نمایشی شورای اداری و اقتصادی استان با اطلاع رسمی استانداری برای عزیمت به روستای هانیس سنندج به مینی بوس در نظر گرفته شده مراجعه کردند که با نزدیک شدن به مبادی خروجی شهر سنندج به سمت روستای هانیس به ناگاه راننده مینی بوس اعلام کرد که این وسیله نقلیه معیوب بوده و توانایی پیمودن مسیر کوهستانی روستای هانیس را ندارد.

 

نقشه دوم دولت مردان تدبیر و امید برای دور نگه داشتن خبرنگاران و عکاسان خبری از حاشیه نگاری سفر آقای جهانگیری و هیات همراه نیز به خوبی اجرا شد و خبرنگاران و عکاسان پس از حدود نیم ساعت تاخیر وارد روستا شدند.

 

پرده سوم این سفر نمایشی هم درست در راستای تحقق پیش بینی کردتودی اتفاق افتاد و دولتمردان تدبیر و امید با دعوت از اعضای کمیته های مختلف ستاد روحانی در کردستان با عنوان نشست با نخبگان و فعالان فرهنگی و اجتماعی کردستان سعی بر اغفال رسانه ها داشتند اما افرادی که برای این نشست دعوت شده بودند و سخنرانی کردند آنقدر شناخته شده و تابلو بودند که حتی یک خبرنگار تازه کار هم به آسانی تشخیص می داد که این افراد وام دار ستاد روحانی در کردستان هستند.

 

از درخواست های شخصی گرفته تا تمسخر دولتمردان  پیشین در دولت های گذشته و تلاش برای خودنمایی بیشتر در عرصه ملی تنها نتیجه نشست دو ساعته جهانگیری با اعضای کمیته های ستاد روحانی در کردستان بود و آقای حاشیه ساز دولت تدبیر و امید همچون رفیق شفیقش در سازمان برنامه و بودجه با خوشی و خرمی روانه پایتخت شد.

 

البته از نکته های قابل تأمل و توجه سفرهای این دو شخص شخیص دولت تدبیر و امید به کردستان می توان به عدم حضور حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی نماینده رهبر معظم انقلاب در برنامه های این آقایان اشاره کرد که همراهی نماینده ولی فقیه با مردم کردستان در بی اعتمادی به وعده های توخالی دولت مردان تدبیر و امید را نشان می دهد.

 

البته موج گسترده اعتراضات اقشار مختلف مردم کردستان در بستر فضای مجازی و موضع گیری ها و  واکنش های منحصر به فرد مردم نسبت به سفر جهانگیری در تاریخ استان بی سابقه بوده و هیچگاه کردستانی ها با این الفاظ مهمان خود را بدرقه نکرده بودند.

 

انتهای پیام/d.m

 

شنبه 2 اسفند 1399 | 21:18

کد خبر : 39372

منتشر کننده : ک ۹۸

شمس الله پاسخ یکشنبه 3 اسفند 1399 | 07:58

0
0

به نام الله...بخدا قسم ابروی برای دولت روحانی نمونده ..دروغ فقط تحویل مردم دادن .بیشترین رای را کردستان داد بهش..بیشترین خیانت هم به کردستان کرد ...آقای روحانی بعد از مدت ریاست جمهوری شاید ۷۰درصد از تیم جنابعالی محاکمه بشن کاش یه بار راجع به اونهایی که بالاترین مقام عالی یک استان را بهشون واگذار کردی تحقیق میکردی حداقل یه نفر را می فرستادی تحقیق میکرد و مطمئن باش می فهمیدی که اگه یه شاطر نانوایی تو سنندج را میذاشتی عملکردش بهتر بود چرا با سرنوشت این همه مردم بازی کردی استان کردستان نابود شده بود ویرانش کردی خلاصه بد خیانتی به استان کردستان کردید من فقط در عجبم تو درگاه خداوند متعال چه جوابی داری

شاطر پاسخ یکشنبه 3 اسفند 1399 | 10:27

0
0

من شاطرم اگه یه روز نون دستت ندم که میمیری
حالا روحانی رو با شاطر مقایسه می‌کنی

شاطر پاسخ یکشنبه 3 اسفند 1399 | 10:28

0
0

کرد تودی منتشر نمیکنی به درک

حسنی پاسخ یکشنبه 3 اسفند 1399 | 22:08

0
0

مقداری انصاف هم خوبست \\\\r\\\\n وجدانا اقای مهندس مرادنیا با تعصب خاصی خارج از مباحث سیاسی امور توسعه ای کردستان را پیگیری می‌کند منتها بعضی ها دنبال منافع شخصی خودشان هستند اگر محقق نشود کل شخصیت فردی وکاری او را زیز سوال میبرند یکی دو نفر از مشاورین تحمیلی به اقای زاهدی استاندار قبلی که فقط ریش سفیدی برای پیش برد منافع اصلاح طلبان یا منفعت طلبان میکردند لز دور خارج کردکلی اقای مرادنیا را زیر سوال بردند اگر ایشان میخواست باج بدهد انها را بکار میگرفت جایی که بداند منافع مردم است بدون توجه به راست وچپ واصول گرا واصلاح طلب که فقط خون ملت را می‌مکند تصمیم‌میگیرد وجدان هم خوبست فکر کردید استاندارهای قبلی چکار کردند کنی خدا را هم در نظر داشته باشید \\\\r\\\\nلطفا این‌پیام را بگذارید حذف نکنید

شهروند پاسخ دوشنبه 4 اسفند 1399 | 11:01

0
1

من شخصا از آقای پورذهبی نماینده محترم ولی فقیه بسیار تشکر می کنم که از همراهی این آقایان عوامفریب خودداری نموده و شأن و اعتبار خودشان و جایگاهشان را زیر سؤال نبردند. والله بالله تالله که این سفرها هیچی توش نیست و هیچ هدف و برنامه ریزی اصولی و خداپسندانه ای پشت آن دیده نمی شود. فیلم اندر فیلم است.

محمود پاسخ دوشنبه 4 اسفند 1399 | 13:31

0
0

سالی که نکوست از بهارش پیداست
اگربگويیم دولت کارنکرده اشتباه است امااگربگويیم مسيولین
بی تدبیر وبی کفایتندواضح روشن ومنطبق بروافعیت است شاهکارمدیراول جرائی استان گذاشتن دههاجلسه برای بالا بردن قیمت مرغ وتخم مرغ بوده که آقایان م وسایرین ضررنکنندچون همیشه کردستان که ،قطب کشاورزی و دامداری.
باغداری و پرورش طیور بوده باسایراستانهاازنطرقیمت بسیارپائینتردست مردم را گرفت اما صحبتهای ایشان در جلسه تنظیم بازار گوشت و مرغ وذکراینکه چرابایدقیمت گوشت. و
مرغ در کردستان پايینتر ازکشورباشدمجوزی شدکه فرصت طلبان سوء استفاده نموده و حتی از تهران هم گرانترشد
اگر اقدام قاطع دستگاه قضائی خصوصا دادستان محترم نبود
چه بسا چندبرابرمیشداماجناب استاندارمردم بسیار زیرک وهوشیارندومیدانندشمابرای کنترل قیمت‌ها حوصله جلسه نداریدمگر اینکه آقای من.....به شماامرکندکه صادرات رادربین صدها مرغداربه اقلیم رامختص ایشان کنید وباافزایش قیمت مرغ ودانه آنهم که دریدقدرت خودتان است میلیاردها تومان بجیب بزند راستی دلیل عدم ارسال پرونده آقای من.....توسط دامپزشکی استان بدلیل توقیف بسته بندی ده تن مرغ فاسد
بافشارشمانبود الله واعلم پس مثل کبک سرتان رازیربرف نکنید
وتصورنکنیدکم مردم هیچی نمیفهمندخیرمردم بسیارباشعورندوهمه چیزرامیفهند امابخاط اینکه انقلابیون رادوست دارم سکوت میکنندومیداننداینهمه امدورفت مسئولین کشوری به استان باله هدفیست نمونه جاده هانیس وخیاره بیش از بیست سال است افتتاح شده به سوابق استانداری مراجعه نمايید همه چیز معلومه تازه اگر واقعیت هم داشت
درحدبخشدارمرکزی با حداکثر فرمانداربود
اگرشماجای سپاه زحمتکش بودید گوش دنیا راکرمیکردید
چون لحظه ای ارتباط بی منت برای مردم سرازپانمیشناسند

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید