کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

وقتی کرونا بلاگردان همه کم کاری های دولتمردان می شود

کردتودی، کردستان،سنندج،خانه مطبوعات،انتخابات

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در مطلبی که از طریق روابط عمومی خویش برای رسانه ها ارسال کرده است ویروس کرونا را عامل تعویق چندین ماهه انتخابات خانه مطبوعات معرفی کرده است در حالی که واقعیت امر عدم انجام امور مرتبط با ثبت شرکت ها و تغییرات خانه مطبوعات و کم کاری های هیات مدیره آن بوده است.

به گزارش کُردتودی، عبیدالله رستمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان که طی یک سال و چند ماه مدیریت خود بر این مسند نشان داده است که غیر از تئاتر در هیچ عرصه دیگری هیچ اشرافیتی ندارد این بار در مطلبی که از طریق روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای رسانه ها ارسال شده است برای انحراف افکار عمومی از فعالیت غیر قانونی خانه مطبوعات در سه سال اخیر، ویروس کرونا را بهانه کرده و دست به سفسته زده است.

 

پس از حوادث سه سال پیش و کودتای دولت مردان تدبیر و امید در تشکل خانه مطبوعات کردستان و انتصاب یکی از اعضای ستاد روحانی در این تشکل، شاهد تغییرات مدیریتی در این تشکل مطبوعاتی بودیم که با تغییر کارشناسان مطبوعات ارشاد ثبت این تغییرات در اداره ثبت شرکت ها و مؤسسات غیر تجاری سنندج به تعویق افتاد.

 

بر اساس دستورالعمل های ابلاغی از سوی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت قانونی هیات مدیره دور هفتم خانه مطبوعات کردستان در خرداد ماه سال ۹۹ خاتمه پیدا می کرد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای هیات مدیره باید یک ماه قبل از این تاریخ یعنی در اردیبهشت ماه اقدام به انتشار فراخوان می کردند اما در این خصوص هیچ اقدامی عملی نشد.

 

اعضای هیات مدیره دور هفتم خانه مطبوعات کردستان با چراغ سبز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت غیر قانونی خود را تا فصل پاییز ادامه داده و در نهایت پس از فشارهای متعدد اصحاب رسانه مجبور به اعلام فراخوان برگزاری انتخابات در آبان ماه شدند.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی به جای شفاف سازی در خصوص عملکرد ضعیف اعضای هیات مدیره دور هفتم و دخالت های سیاسی دولتمرداران تدبیر و امید در این خصوص در موضع گیری غیر کارشناسانه همچون دیگر مدیران ضعیف استانی این مشکل را به گردن ویروس کرونا انداخته است و این درحالی است که انتخابات خانه مطبوعات از اولین انتخابات های الکترونیک کشور محسوب شده و سه سال پیش نیز به صورت الکترونیک برگزار شد و تعویق اینچنین رویدادی به دلیل کرونا کاملا غیر منطقی است.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در این مطلب ارسالی همچنین به وظایف خانه مطبوعات اشاره کرده و افزوده است که این خانه باید به اقتصاد رسانه ها کمک کند و برای احقاق حقوق خبرنگاران اقدام نماید و در برگزاری دوره های آموزشی و تخصصی تلاش کند اما در این سال ها که مسئولیت معاونت فرهنگی و مطبوعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی را برعهده داشته و سپس مدیرکل این اداره شده است آیا عملکرد خانه مطبوعات استان را در خصوص این وظایف رصد کرده است؟

 

آیا عبیدالله رستمی و همکاران وی برای عدم برگزاری جشنواره استانی مطبوعات کردستان همچون حوزه تئاتر و هنرهای نمایشی پاسخی برای گفتن دارند؟

 

آیا خانه مطبوعات طی این سال های مدید از فعالیت خود برای احقاق حقوق خبرنگاران،جذب حمایت های مالی و تدوین دوره های آموزشی و برنامه های فرهنگی کاری قابل دفاع انجام داده است؟

 

انتهای پیام/q.f

سه شنبه 23 دی 1399 | 08:47

کد خبر : 38887

منتشر کننده : ک ۹۸

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید