کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

اشتغالزایی 100 نفر با شروع بکار مجدد کارخانه؛

بار گچی که هیچ وقت به مقصد نرسید/ غفلت از سرمایه های کردستان و افزایش مهاجرت

کارخانه گچ بیجار، بیکاری ، تعطیلی ، فروش کارخانه ، عدم نظارت

کارخانه گچ کردستان یکی از ظرفیت های هم اشتغالزایی در شهرستان بیجار است که بعلت بدهی و ورشکستگی کارگران آن آواره شهرهای دیگر شدند.

به گزارش کُردتودی، بیکاری و محرومیت دو واژه عجین شده با استان کردستان است ، استانی که دارای ظرفیت های فراوانی است اما بعلت غفلت مسوُولان مورد بی مهری قرار گرفته و در مقابل آن هر روز بر آمار مهاجر کنندگان و بیکاران استان افزوده می شود.

 

شهرستان بیجار یکی از شهرهای استان کردستان است که دارای ظرفیت معادن غنی است که توجه و بهره برداری از آن می تواند منبع اشتغال بسیاری از خانواده های این شهر باشد.

 

کارخانه گچ کردستان ، کارخانه ای در 12 هکتار مربع که سال 1368 کلنگ زنی شد در سال 1373 افتتاح و در سال 1392 با انباری از تجهیزات بعلت بدهی منحل شد.

 

این کارخانه در مسیر بیجار به تکاب قرار دارد که سالها منبع درآمد بسیاری از خانواده های بیجاری بود که بعد از ورشکستگی کارگران آن برای کسب درآمد آواره شهرهای بزرگ شدند که بتوانند امرار معاش خود را تامین نمایند.

 

اشتغالزایی 100 نفر با شروع بکار مجدد کارخانه گچ بیجار

 

نماینده سابق بیجار در مجلس شورای اسلامی در تاریخ 11 تیر ماه سال 98 در جلسه شورای اداری این شهرستان با بیان اینکه 5 میلیارد تومان بدهی کارخانه گچ شهرستان بیجار پرداخت شده است ، فعالیت این کارخانه با میلیاردها تومان هزینه از سال 91 تعطیل شده و اکنون بدون هیچ بدهی آماده فعالیت مجدد است و طبق برنامه قرار است برای 100 نفر اشتغالزایی ایجاد کند.

 

این خبر موجب خوشحالی جوانان بیجار گروس شد که می توانست منبع درآمدی برای خیلی از خانواده ها باشد و مانعی برای مهاجرت به شهرهای دیگر.

 

اما خبرهای خوشحال کننده در بیجار دوام زیادی ندارد و در ماه قبل خبر فروش کارخانه گچ بیجار به بخش خصوصی به گوش رسید که دردی به درهای بیجار گروس افزوده شد.

 

با خبر فروش این کارخانه به افراد غیر بومی این سوال برای شهروندان بیجاری به وجود آمده مسوولان اجرایی و نظارتی شهرستان بیجار چگونه و بدون اطلاع رسانی قبلی این کارخانه عظیم با کلی از تجهیزات و تاسیسات را به اغراد غیر بومی با قیمت نازل واگذار کرده اند؟

 

 

 

نمی گذاریم حقوق بیت المال تضییع شود

 

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار کردتودی اظهار داشت: کارخانه گچ بیجار در سال 368 با ارز 150 تومانی در 12 هکتار عرصه راه اندازی شده است و با داشتن تجهیزات نو بعنوان یک معدن طلا در بیجار است که متاسفانه مورد غفلت واقع شده است.

 

وی با بیان اینکه بدهی این کارخانه تسویه شده اما در حال فروش است که جهت جلوگیری از تضییع حقوق بیت المال و تنویر افکار عمومی باید تمامی مراحل آن برای مردم بازگو شود.

 

زندیان گفت: این کارخانه دارای سه هزار متر مربع سالن ، انبار قطعات یدکی ، چاه آب و دستگاه های نو است که بهره برداری درست آز آن می تواند موجب اشتغالزایی در این شهر شود.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن تاکید بر حمایت از سرمایه گذار و تولید کننده بیان داشت: برای این کارخانه با کلیه تجهیزات و تاسیسات وابسته به ان 12 میلیارد تومان قیمت گذاشته شده که باید به طور کارشناسی شده به آن پرداخته شود.

 

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از نحوه واگذاری این کارخانه اظهار داشت: عدم نظارت بر نحوه فروش موجب تضییع حقوق شهروندان بیجار شده است و نباید از بی توجهی به بیت المال و نحوه واگذاری آن غافل ماند و در این راستا دادستان و فرماندار شهرستان بیجار بر نحوه مزایده و فروش این کارخانه عظیم ورود نمایند.

 

انتهای پیام/m.r

یکشنبه 21 دی 1399 | 08:48

کد خبر : 38859

منتشر کننده : ط ج/bj

محسن پاسخ یکشنبه 21 دی 1399 | 17:46

0
2

باسلام خدمت دلسوزان شهر.خیلی جالبه 12میلیاردیعنی پول چهارتاخونه داخل شهر بیجاراقای مهندس ل.اومدتورورز روشن همه کارگرهارو بیرون کردوخیلی راحت این سرمایه عظیم رو مفت فروخت البته خدامیدونه فروخت یا خرید این برنامه الان سه ساله که داره انجام میشه وهیچکس به حرف این کارگران بیچاره توجه نکرداین کارگران مظلوم الان چندساله دادمیزنن ولی هیچکس حرفشون رو باورنکردالان که کارازکارگذشته دارین فیلم بازی میکنید واظهار بی اطلاعی میکنید چند ماه بنر فروش کارخانه دورمیدان فاضل زده شده بود یعنی هیچکدام از مسئولین شهر این برن رو هم ندیدن بسته جان عزیزتون بسته دیگه کم با احساسات ما بازی کنید .

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید