کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

تنها راه نجات برای فرار از بیکاری کارآفرینی و ایجاد اشتغال است؛

اشتغالزایی کارآفرین بسیجی با تسهیلات بسیج سازندگی/ 25 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم روزانه مشغول کار هستند

کار آفرین بسیجی،اشتغالزایی،مار گاه جوراب بافی،بسیج سازندگی دهگلان

کارآفرینان عامل اصلی ایجاد پویایی و افزایش بهره وری درجامعه هستند و روحیه سعی و تلاش را بالا می برند و تنها راه نجات اقتصادی کشورهایی که اقتصاد تک محصولی و مبتنی بر نفت دارند، فضا دادن به کار آفرینان و حمایت آنان در رشد و توسعه اقتصاد است.

به گزارش خبرنگارکُردتودی،  کارآفرینی به عنوان یکی از اصلی‌ترین و مهمترین موضوعات دنیای امروز و محرکه اصلی توسعه اقتصادی محسوب می‌شود و نقش آن در نوآوری یا ایجاد فضاهای جدید کسب و کار بر همگان روشن است.

 

کارآفرینان در جامعه عامل اصلی ایجاد پویایی و افزایش بهره وری اند و درجامعه روحیه سعی و تلاش را بالا می برند و تقویت کارآفرینی و ایجاد بستر های مناسب برای رشد و توسعه آنها در کشور باعث رشد و شکوفایی اقتصادی می شود.

 

تنها راه بهبود درمان اقتصادی در همه کشورهایی که اقتصاد تک محصولی و مبتنی بر نفت دارند فضا دادن به کار آفرینان و حمایت آنان در رشد و توسعه اقتصاد است تا وابستگی اقتصاد را از یک محصول مانند نفت از بین ببرند. از مزایای رشد و توسعه کارآفرینی در کشور می توان به این موارد که وقتی کار آفرینی افزایش می یابد نرخ اشتغال بالا می رود و نرخ بیکاری رو به کاهش می گذارد.

 

به سراغ جوان کارآفرین ساکن روستای گردمیران علیا از توابع بخش بلبان آباد شهرستان دهگلان كه با ايجاد کارگاه توليدي جوراب بافی گامي در جهت تحقق اقتصاد مقاومتي، تولید و اشتغال برداشته رفتیم.

 

 

  اردشیر کرمی متولد 63 روستای گردمیران علیا بخش بلبان آباد شهرستان دهگلان، داراي مدرك تحصیلی دیپلم که با بهره‌گیری از تسهیلات بسیج سازندگی در سال 96 اقدام به ایجاد کار گاه جوراب بافی کرده است در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به ضرورت کارآفرینی در جامعه امروز گفت: در جامعه‌ای که اکثر جوانان آن بیکار بوده و به دنبال کار هستند، تنها راه نجات برای فرار از بیکاری کارآفرینی و ایجاد اشتغال است.

 

کرمی اظهار داشت: چون خودم دغدغه کار داشتم و با توجه به نیاز به فکر ایجاد اشتغال و درآمد زایی برای خودم و خانواده ام افتادم  که با کمک و حمایت های بسیج سازندگی دهگلان توان خود را سنجیده و دیدم که می توانم از عهده اینکار برآییم و الحمدالله توانستم موفق شوم.

 

وی افزود