کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

عالم برجسته اهل سنت:

اهدای خون در زمان شیوع کرونا توسط مردم یک ضرورت و تکلیف دینی است

اهداء خون ،شرایط بحرانی کرونا ،تکلف دینی ،حرکت خداپسندانه ،حرکت جهادی مردم ،اهداء زندگی

ماموستا عبدالرحمن خدایی امام جمعه بانه گفت: هرثانیه وهرلحظه افراد زیادی درکشور وبه تبع آن دراستان کردستان به علت بیماری خونی ویا حوادثی همچون تصادف وعمل جراحی به خون ویا فرآورده‌های خونی نیاز پیدا می‌کنند که اگر همین مایه حیاتی به موقع به آن‌ها تزریق نشود؛ چه بسا که جان خود را از دست می‌دهند.

ماموستا عبدالرحمن خدایی در گفتگو با خبرنگار  کُردتودی، با اشاره به ضرورت اهدای خون در شرایط بحرانی کرونا اظهار کرد: نیاز است همه مردم و نهادها همانطور که در روزهای اوج کرونا نگذاشتند مراکز درمانی و بیماران نیازمند خون با مشکل مواجه شوند، در این شرایط کمبود ونیاز  نیز به فکر بیماران نیازمند خون باشند و با حضور در مراکز اهدای خون کاهش ذخایر خونی را جبران کنند.

 
وی افزود: اهدای خون یکی از حرکت‌های خداپسندانه و خیرخواهانه‌اش است که در جامعه بشری مخصوصاً در بین جامعه مسلمین و خاصه کشور ما ساری و جاری است ،از همه مردم و هم‌استانی‌ها درخواست می‌کنم تا از این اقدام خداپسندانه استقبال کنند و با مراجعه به مراکز اهدای خون به همنوعان خود کمک کنند.
 
 
ماموستا خدایی با اشاره به اینکه برخی ابتلاء به ویروس کرونا را بهانه میکنند تا دراین امر خیر شریک نباشند، بیان کرد: با اعلام سازمان انتقال خون کشور، مبنی بر اینکه این حرکت جهادی با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می گیرد، شهروندان مطمئن باشند که با اهدای خون هرگز به کرونا مبتلا نمی‌شوند و با خیال آسوده می‌توانند در این امر خداپسندانه مشارکت کنند چرا که به طور کامل اصول بهداشتی وایمنی درخصوص بیماری کرونا را رعایت می‌کنند.
 
 
وی در ادامه اضافه کرد: در حال حاضر به دلیل بیماری کرونا شاید مردم کمتر به سازمان انتقال خون مراجعه می‌کنند لذا در حوزه اهدای خون  احساس کمبود وجود دارد بنابراین  اهدای خون علاوه بر اینکه برای سلامتی انسان کوثر است یک نوع جهاد هم محسوب می‌شود،هر کس داوطلب شرکت در این امر انسان دوستانه است خون خود را اهدا کند.
 
 
ماموستا خدایی تاکید کرد: ایران کشور بحران خیزی در حوزه سیل، زلزله و دیگر حوادث غیر مترقبه است بنابراین نیاز است که سیستم نگهدارنده خون در کشور (انتقال خون) همیشه غنی و کامل باشد تا در شرایط بحرانی دچار مشکل نشویم.
 
 
وی در پایان با تاکید به اهمیت اهدای خون در زمان بروز کرونا از مردم خواست اهدای خون را به عنوان یک ضرورت انجام دهند و خاطر نشان کرد: ضروریست دستگاه‌های نقش آفرین درمدیریت بحران، مسوولان وشهروندان استانی با برنامه ریزی نسبت به این امربه طورجدی همت گماشته وبا صرف اندکی وقت در این دوران که با شیوع کرونا وزنگ خطر در کشور مواجه هستیم، توجه ویژه ای به اهدای خون ونجات جان همنوع داشته باشند.
 
 
انتها پیام/m.b

پنجشنبه 29 آبان 1399 | 21:42

کد خبر : 38154

منتشر کننده : م.ا

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید