کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

با همکاری سپاه و بسیج اصناف؛

کارگاه تولید ماسک با اشتغالزایی ۲۰ نفر در بانه افتتاح شد

اخبار بانه ، کارگاه اتوماتیک ماسک ،اشتغالزایی،سلامت عمومی ،تامین نیاز مردم ،قیمت یارانه ای ،

اولین کارگاه اتوماتیک تولید ماسک با ظرفیت تولید روزانه ۲۰۰ هزار ماسک با همکاری سپاه و بسیج اصناف بانه راه‌اندازی شد، این مکان با هدف کمک به چرخه اقتصادی و ارایه ماسک با قیمت مناسب و برای تامین نیاز مردم فعالیت می‌کند.

به گزارش خبرنگار  کُردتودی، سال گذشته ویروس کرونا، بی‌هوا به کوچه و خیابان و خانه‌هایمان شبیخون زد، در همان ایام مثل همیشه با احتکار و گران فروشی ماسک‌های تنفسی روبه‌رو شدیم، چه صحنه عجیبی! انگار برای عده‌ای همه چیز مرده و دیگر نه انسانی وجود دارد و نه انسانیتی، چه شده که در کشور تاریخی و بلند هویت ما به وفور این حوادث رخ می‌دهد، بگذریم، در کنار این ناملایمتی‌ها اتفاقات خوب و قشنگ هم کم نیست مثل سرمایه گذارانی که در مسیر سلامت مردم گام بزرگی برداشتند.

 

درهمین راستا با همکاری سپاه و بسیج اصناف بانه اولین کارگاه اتوماتیک تولید ماسک با ظرفیت تولید روزانه ۲۰۰ هزار ماسک  راه‌اندازی شد ،این مکان با هدف کمک به چرخه اقتصادی و ارایه ماسک با قیمت خیلی مناسب و برای تامین نیاز مردم فعالیت می‌کند و توزیع مواد ضدعفونی به خصوص تولید ماسک مورد نیاز شهروندان جزء برنامه‌های مهم در شرایط خاص کرونایی است.

 
 
خلجی مدیر کارگاه تولیدی می گوید: ماهیانه یک میلیون متر پارچه یارانه‌ای از طرف سپاه بانه و بسیج اصناف به این کارگاه اختصاص داده شده است تا شهروندان بانه‌ای هم دسترسی آسان به ماسک داشته باشند و هم با قیمت مناسب بتوانند خریداری نمایند.
 
 
وی می گوید: این کارگاه ،ماسک ها ی تولید شده را با  قیمت یارانه ای بعد از مرحله تولید و استریلیزه .... در اختیار داروخانه ها و فروشگاه های سطح شهرستان با قیمت مصوب ۹۰۰ تومان قرار داده و فروشگاه ها موظف هستند باقیمت ۱۳۰۰ تومان در اختیار مردم قرار دهند.
 
 
محمدی یکی از  کارگران این کارگاه می گوید: تولید  این کارگاه در روز  ۳۰ هزار تا ۲۰۰هزار ماسک است و اشتغال ایجاد شده با راه اندازی این کارگاه تعداد ۲۰ نفر می باشد که به صورت دو شیفت مشغول به فعالیت هستند و هر واحد وظایف محوله خود را طبق دوره های آموزشی  که از قبل برگزار شده بود بر عهده دارند.
 
 
رئیس صنعت ،معدن وتجارت بانه می گوید: اولین کارگاه تولید ماسک اتوماتیک در بانه در اوایل شهریور به همت سرمایه‌گذار بومی که در حوزه گردشگری فعالیت دارد راه اندازی شد و با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا این  سرمایه‌گذار با فعالیت در حوزه اقتصادی  در راستای سلامت عمومی گام بزرگی برداشته و نیز فعالیت اقتصادی خود را در این زمینه ادامه داده است.
 
 
بایز حسینی می گوید: این کارگاه تولیدی روزانه ظرفیت تولید ۲۰۰ هزار ماسک را دارا می باشد و این ماسک ها به صورت سه لایه تولید و مورد تایید وزارت بهداشت می باشد که نیاز شهرستان و شهرهای همجوار استان را نیز تا حدودی برطرف می سازد و پارچه های مورد استفاده از طرف سپاه پاسداران بانه تامین شده تا با نرخ مناسب تر ماسک تولید شده در اختیار همشهریان قرار گیرد.
 
 
انتهای پیام/a.v

چهارشنبه 28 آبان 1399 | 00:39

کد خبر : 38123

منتشر کننده : م.ا

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید