کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مسئول بسیج دانشجویی استان کردستان خبر داد:

اجرای رزمایش همدلی و رزق نان با شناسایی 200 خانوار نیازمند کُردستانی

رزق نان،نانوایی،گروه جهادی

توحید رستمی مسئول بسیج دانشجویی استان کردستان گفت: یکی از پوشش های انجام گرفته در بسیج دانشجویی استان کردستان رزمایش همدلی و رزق نان است که پویش جمع آوری و هدایت کمک های نذری جهت تهیه بن خرید نان برای نیازمندان است.

به گزارش کُردتودی، برخی صحنه‌های دنیا را هر جایی نمی‌توان دید، مختص یک سرزمین و آب و خاک است. دور دنیا را هم که بگردی ایثار و از خودگذشتگی را تنها در افرادی می‌بینی که به جای رضایت خود، دل در گرو رضایت خداوند بسته‌اند.

 

در روزهایی که می‌گذرد ایران شکوهمندتر و عزتمندتر از همیشه است؛ روزهایی که هر چند با خبر تلخ شیوع کرونا عجین شده اما دست‌های مهربان و بخشنده مردم، از غم نان هموطن غافل نشده و هر کسی با توان خود در صحنه نبرد با کرونا مقاوم‌تر از همیشه ایستاده است.

 

طرح توزیع ماسک و برپایی ایستگاه سلامت

 توحید رستمی فرد در گفتگو با خبر نگار کردتودی اظهار داشت: در راستای فرامین مقام معظم رهبری بسیج دانشجویی دانشگاه کردستان به صورت محله محور در مساجد و با تعیین  جامعه هدف در مناطق حاشیه  شهر سنندج مانند نایسر،عباس آبادو ننله با برپایی  ایستگاه‌های غربالگری و با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی  و دانشگاه  آزاد خدماتی از قبیل غربالگری و پایش، مشاوره، تست اکسیژن خون، روانشناسی و آموزش بهداشت و پیشگیری را به شهروندان ارائه می‌کنند.

 

وی افزود: محورهای فعالیت در این طرح ها، پیشگیری و آموزش عموم مردم در خصوص ویروس کرونا به ویژه  برای ساکنین حاشیه شهر سنندج است.

 

رستمی فرد گفت: شناسایی افراد مشکوک به کرونا  و یا افراد میتلابه این ویروس  توسط گروه های جهادی شناسایی و به مراکز بهداشت معرفی می شوند و در ادامه با توزیع اقلام بهداشتی نظیر ماسک و بروشور در بین محرومین در مناطق مختلف شهر  در جهت حفظ سلامت مردم و رعایت پروتکل های بهداشتی آموزش های لازم داده خواهد شد.

 

 

پویش اهدای خون در کردستان

مسئول بسیج دانشجویی در ادامه با اشاره به طرح پوشش اهدا خون افزود: برای دستگیری از افراد نیازمند به خون،  بیشتر سعی خود را بر گستردگی و عمومی بودن  این امر برای شرکت همه افراد در نظر گرفته ایم و افرادی که در این طرح ثبت نام به عمل می آورند در هفته بسیج و بر اساس ظرفیت موجود و با هماهنگی مراکز انتقال خون کار خون گیری و اهدا انجام خواهد گرفت.

 

رزمایش همدلی و رزق نان

 

رستمی فرد  در ادامه عنوان داشت:یکی از پوشش های انجام گرفته در بسیج دانشجویی استان کردستان رزمایش همدلی و رزق نان است که پویش جمع آوری و هدایت کمک های نذری جهت تهیه بن خرید نان برای نیازمندان است.

 

وی گفت: در این رزمایش با در نظر گرفتن شماره حساب های مشخص و واریز کردن کمک های مردمی در آن خانواده های نیازمندی که از قبل  توسط گروهای جهادی مورد شناسایی قرار گرفته اند تحت پوشش این رزمایش قرار می گیرند.

 

رستمی گفت:در این پویش تهیه خرید نان هر خانواده تا یک ماه با دادن بن خرید نان تامین خواهد شد و در کنار این امر خانواده هایی که در این مدت نان را به صورت قسطی و یا با در گرو گذاشتن کارت یارانه ای خود تهیه می کردند با رایزنی های صورت گرفته با نانواییان بدهی این خانوارها نیز در این طرح پرداخت خواهد شد.

 

رستمی با اشاره به اینکه در حال حاضر 200 خانوار تحت پوشش این پویش خداپسندانه قرار گرفته اند افزود: هر چه مقدار کمک های  مردمی بیشتر باشد خانواده های بیشتری تحت پوشش این طرح قرار می گیرند.

 

مسوول بسیج دانشجویی  در پایان عنوان داشت: هر خانواده تحت پوشش با دریافت کردن بن 200 هزار تومانی  میتوانند نان مصرفی یک ماه خود را از نانوایی ها تهیه نمایند.

 

انتهای پیام/m.r

پنجشنبه 22 آبان 1399 | 07:03

کد خبر : 38073

منتشر کننده : گ.ظ

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید