کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

گزارش؛

تجمع اعتراضی دستفروشان خیابان فردوسی سنندج/ وقتی کاسه کوزه ستاد کرونا بر سر دستفروشان شکسته می شود

کردتودی،کردستان،سنندج،کرونا،دستفروشان،خیابان فردوسی،

ستاد کرونا استان کردستان و مدیریت شهری سنندج با اعلام اینکه دستفروشان خیابان فردوسی عامل انتشار ویروس کرونا و کند شدن پروژه پیاده راه هستند اقدام به جمع کردن بساط آن ها نموده اند و سه روز است که اوضاع این خیابان مملو از اعتراض دستفروشان است.

به گزارش کُردتودی، از روز چهارشنبه مسئولان شهرداری سنندج با حضور ماموران اجرائیات از پهن کردن بساط دستفروشان جلوگیری نموده و موجب اعتراض گسترده این افراد شده اند.

 

دستفروشان معترض در گفت و گو با خبرنگار کردتودی اعلام داشتند که در هیچ جای دنیا از راه اندازی بازارهای روز جلوگیری نمی کنند بلکه ساعاتی مشخص را برای فروش اقلام دست فروشان مشخص می کنند.

 

به گفته دستفروشان معترض بیش از هزار خانوار سنندجی معیشتشان از محل دستفروشی در شهر محروم سنندج محقق می شود.

 

آنان همچنین اعلام کردند که اجازه نمی دهیم کاسه کوزه ناتوانی مدیریت شهری سنندج در خصوص بهره برداری از پیاده راه فردوسی و همچنین ضعف عملکردی ستاد کرونا استان بر سر ما دستفروشان شکسته شود و در این خصوص از دادستان و نهادهای حاکمیتی خواستاریم که به داد ما و خانواده هایمان برسند.

 

خبرنگاران کردتودی در روزهای آتی تا به نتیجه رسیدن این معضل شهری پیگیر امور خواهد بود و با دستگاه های متولی امر و افراد زیان دیده گزارش های میدانی را تهیه خواهند کرد.

 

انتهای پیام/m.n

شنبه 26 مهر 1399 | 13:31

کد خبر : 37842

منتشر کننده : ک ۹۸

شهروند پاسخ شنبه 26 مهر 1399 | 21:45

2
6

لطفا هرگز از این حضرات دفاع نکنید. با وجود اینکه من خودم هم یک بیکارم. اما هرگز حاضر نیستم برای اینکه مثلا هزینه زندگی ام را تامین کنم، اینگونه چهره ی شهر را کریه و بد منظر بکنم. آقایان دستفروش واقعا حق و حقوق تمام شهروندان را زیر پا گذاشته اند و می خواهند مالک خیابان فردوسی بشوند. آلودگی های سمعی و بصری، ایجاد مانع در تردد آسان شهروندان، ایجاد مخاطرات بهداشتی برای مردم، فروش مواد خوراکی بصورت غیر بهداشتی، توهین های لفظی به مردم و عابران، فقط بخشی از عواقب و عوارض اقدامات دست فروشان خیابان فردوسی است. من شخصا روز شنبه دیدم که حتی در مقابل ماموران انتظامی نیز گردنکشی می کردند و این در هیچ جای دنیا قابل قبول نیست. حالا که پس از سالیان سال یک شهردار حاضر شده وعده جمع آوری دستفروشان خیابان فردوسی را با پشتیبانی دادستانی و نیروی انتظامی عملی نماید، بیایید از کار وی حمایت بکنیم. همه باید بدانند که خیابان فردوسی اگر پیاده راه شده، برای رفاه مردم است نه برای راحتی دستفروشان.

رضایی پاسخ یکشنبه 27 مهر 1399 | 15:02

1
0

نباید دستفروشان را حذف کرد باید ساماندهی کرد.باید بقیه دستفروشان خیابانهای دیگر رو هم ساماندهی کرد...اما نه به این شکل ...جاهایی رو تعیین کرد که مردم بتوانند در آنجا از این قشر خرید کنند..البته تعدادی هم از دستفروشان خود را صاحب ان قسمت میدانند که بساط پهن میکنند که این درست نیست باید برخورد شود

مهران پاسخ دوشنبه 28 مهر 1399 | 06:30

1
2

مشکل دستفروشی در این خیابان کم نبود، حالا مشکل موتور سواری در پیاده رو نیز به آن افزوده شد.
آنطور که معلوم است، خیابان فردوسی را بدون هیچگونه برنامه مفیدی به پیاده راه تبدیل کرده اند و اگر اینگونه پیش برود، این خیابان به بازار مکاره تبدیل می شود.
شهرداری هم معلوم است که زاییده زیر کار و می خواهد در سال ۱۴۰۰ سنگفرش آن را تمام کند.

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید