کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

ضعف مدیریتی دولتمردان کردستانی نمایان تر شد؛

کردستان دارای بدترین استانداری کشور/ مردم از عملکرد مدیران مغرور و ناتوان ناامید شده اند

کردتودی،کردستان،سنندج،کرونا،دولت،استانداری،عملکرد

وزارت کشور در گزارشی تحلیلی و آماری عملکرد استانداری ها را اعلام کرده است که بر این اساس استانداری کردستان جزو سه استان ضعیف کشور معرفی شده است.

به گزارش کُردتودی، حوزه بازرسی وزارت کشور در گزارشی، نتیجه ارزیابی عملکرد استانداری های کشور در شاخص‌های اختصاصی و عمومی را اعلام کرده است.

 

بر اساس این گزارش دولتی، استانداری کردستان با کسب ۱۶۶۰ امتیاز در سال ۹۸ در بین استان های کشور، رتبه سوم را از آخر کسب کرده است.

 

 اعلام نتایج ارزیابی عملکرد استانداری ها در راستای استقرار نظام جامع مدیریت عملکرد در دستگاه های اجرایی، موضوع فصل یازدهم قانون مدیریت خدمات کشوری و به منظور آگاهی از میزان موفقیت استانداری ها در اجرای برنامه ها و اهداف کمی و تخصصی اصلاح نظام اداری در قالب شاخص های عمومی و اختصاصی بوده و از نتایج ارزیابی منتشر شده با هدف بهبود عملکرد سطوح مختلف، نظام مند کردن فعالیت­ها، تصحیح اهداف، سیاست­ها و برنامه ها استفاده می شود.

 

می توان گفت با بهره مندی از نتایج این گزارش ها زمینه و امکان اصلاح، بهبود و پیشرفت اهداف دستگاه های اجرایی در استان های مختلف کشور میسر می شود.

 

بر اساس فهرستی که از سوی وزارت کشور به استانداری‌ها اعلام شده است، استانداری‌های مختلف کشور در شاخص‌های عمومی و اختصاصی سال ۹۸ رده بندی شده‌اند که استانداری کردستان در رده های آخر این فهرست قرار گرفته است.

 

این موضوع در حالی اتفاق افتاده است که بنا بر موضع گیری های مسئولان استانداری کردستان که در رسانه های مختلف منتشر شده است، این استان در سال‌های اخیر بیشترین حجم از بودجه‌های مختلف کشوری به خصوص بودجه عمرانی را به خود اختصاص داده است.

 

عملکرد ضعیف استاندار و مدیران اجرایی در استان کردستان طی سنوات اخیر به حدی بوده که مردم این استان از مسئولان اجرایی ناامید شده و دیگر همچون گذشته شاهد مراجعه هم استانی هایمان به مراکز دولتی، فرمانداری ها و استانداری نیستیم.

 

ضعف عملکردی دولت تدبیر و امید در کردستان که سکان داری آن را افراد وابسته به گروه های اصلاح طلب بر عهده دارند بدترین دوران مدیریتی در تاریخ کردستان بوده و بسیاری از وعده های مدیران و مسئولان یا محقق نشدن و یا بارها به تعویق افتاده اند.

 

مدیران استانداری کردستان آنچنان عملکرد ضعیفی داشته اند که موج عظیمی از بی اعتمادی مردمی به دولت و حتی حاکمیت را در این استان مرزی به راه انداخته اند و به تبع آن بر مشارکت اجتماعی تاثیرات منفی بسیاری گذاشته اند.

 

آقای استاندار و مدیران مغرور دولت تدبیر و امید در کردستان همواره از عملکرد ضعیف و ناتوانی های خویش در مقابل رسانه ها و منتقدان گارد گرفته و همچون رئیس جمهور محبوبشان با حمله به منقدان سعی بر لاپوشانی ضعف هایشان داشته اند.

 

این مدیران ناتوان در استان مرزی آنچنان ضربه های به اعتماد و مشارکت مردمی نسبت به نظام وارد کرده اند که ده ها سال است آرزوی ضدانقلاب و مزدوران خارج نشین بوده است.

 

حال که این ناتوانی و بی لیاقتی آن هم از سوی رؤسا و دوستان این آقایان در تهران رسانه ای شده و در معرض عموم قرار گرفته است آیا ضروری نیست دستگاه های نظارتی به این موضوع ورودی جدی نمایند؟

 

آیا وقت آن نرسیده که بهمن مرادنیا و مدیران به اصطلاح اصلاح طلب استان از مرزداران کردستانی به خاطر عملکرد ضعیف و ناتوانی مدیریتی شان عذرخواهی کنند؟

 

انتهای پیام/s.v

پنجشنبه 24 مهر 1399 | 00:35

کد خبر : 37825

منتشر کننده : ک ۹۸

کارمند پاسخ پنجشنبه 24 مهر 1399 | 08:20

0
2

استانداری که افراد بدون تخصص وارد آن شده اند بهتر از این نمی شود اهالی کردستان ، دستگاه حاکمیتی که در کشور وقتی یک معلم آزمایشگاه و یا یک مدیر مدرسه فرماندار ومدیرکلش میشه باید نمره ارزیابی و عملکردش حاصل همین نتیجه باشد. البته من قصد توهین به هیچ معلم ودبیر عزیز محترم ندارم خاک پای تمام معلم ها هستم . شغل معلمی شغل انبیاء است در حوزه دستگاه ( آموزش وتربیت ) که امروزه پایه اساسی خانواده وجامعه است موفق ، پویا خواهدشد و بر عکس اگر کارمند استانداری هم بیاید معلم ودبیر ریاضی ، فیزیک ، شیمی، ویا سایر مقطع دیگر بشود نمره تمام دانش آموزان آن مدرسه چیزی دیگر خواهد بود( عملکرد منفی) .وارزش یابی پایان سال عملکردی دیگر نشان خواهد داد.آقایان سیاسی ( برستادی) آمدند پستهای حساس استانداری مثل گوشت قربانی بین خودشان تقسیم کردند ، صباحی گل وبلبل خواننند و حسابی خودشون گرفتند ومنفعت کسب بازار ماحصل خودشان بدست آوردند حالا یکی پس ازدیگری به دستگاه مرتبط خود بر می گردند.

صداقت پاسخ پنجشنبه 24 مهر 1399 | 21:34

0
3

خیانتی که اقای روحانی به استان کردستان کرد روزی در تاریخ این سرزمین ثبت خواهد شد

کارمند استانداری پاسخ جمعه 25 مهر 1399 | 08:11

0
3

من هم باشما کاملا موافقم ... مضافا تا زمانی که وضعیت پرداختی های اولیه حقوق و مزایای بدنه کارشناسان استانداری بعنوان دستگاه به اصطلاح حاکمیتی که اصلی ترین و ضعیفترین ساختار تشکیل سازمان بوده بصورت ۸ماه یکبار و اضافه کاری حداکثر ۳۰ ساعت پرداخت شود مطمئنا...تاکید میکنم مطمئنا وضع عملکرد مستمرا در این شرایط تورم زا و معیشتی کارکنان بدتر از این خواهد بود...

محمد یکشنبه 27 مهر 1399 | 10:37

واقعا منم موافقم\\r\\nبه موردی خوبی اشاره نموده اید معاون و مدیر کل ها وفرمانداران بخشداران اصلا یک ساعت از اضافه کارش کم نشده بلکه براساس افزایش حقوق سال 99 و 50 درصد فصل دهم قبل سال 98 هم اضافه شده است که من سراغ دارم قبلا 2.3 میلیون اضافه کار میگرفت الان با همون 120 ساعت شده 3.4 میلیون تومان این به بهانه اینکه 50درصد فصل دهم امتیازات قبل سال 98 اضافه شده است دیگر نمیتوانند اضافه کار پرداخت کنند در حالی برای روسا ومعاون اصلا کم نشده از ساعت اضافه کاری بلکه افزایش هم شده این یعنی عدال وبرابری و بیشتر زحمات و پیگیری ها هم بدنه کارشناسی استانداری انجام می دهند مستندات هم موجود است .................\\r\\nواقعا اگر سایت عصر ایران اون فایل امتیاز بندی عملکرد رو منتشر نمی کرد آیا این بر ستادهای می اومدن بگم ما رتبه ام چنده بوده در حالی که از امروز صبح کانال ها وجراید وابسته به دولت در استان مشغول بررسی و نوشتن مطالبی برای پوشاندن واقعبت ها هستند.

بب پاسخ چهارشنبه 30 مهر 1399 | 10:03

0
5

با سلام فارغ از هر بحثی و واقع بینانه دیدن موضوعات و با عنایت به تجربیات استاندار محترم کردستان در بحث اقتصادی و اشنایی با وضعیت استان ، در زمان انتصاب جناب مرادنیا امید بود که وضعیت استان اعم از معیشت مردم و احداث کارخانجات و.... و .. بهبود یافته یا حداقل روبه بهبودی برود اما متاسفانه با وصف زحمات ایشان(مسلما هر مسئولی تلاش خاص خود را خواهد داشت ) اما متاسفانه با نگاهی به وضعیت استان حداقل آنچه که وعده داده نشد محقق نشد به عنوان مثال ا برداشت های غیر مجاز و بی رویه و بدون نظارت از بستر و حریم رودخانه های استان که ااکثرا آسیب پذیر و بودجه های کلان برا ترمیم و دیوار کشی آنها انجام شد به عنوان مثال همان رودخانه قزل اوزن و رودخانه ادینان و غیره که علاوه بر از بین بردن قدرت طبیعی رودخانه ها برای پایش و تصفیه آبها و از بین رفتن منابع ذخیره آبهای سطحی باعث ازبین رفتن بهترین اراضی کشاورزی حریم و حواشی رودخانه ها که متعلق به خانواده های بی بضاعت کشاورزان حومه رودخانه ها و گاها از بین رفتن حقابه های آنها بوده شده که در نهایت هم شرکت آب منطقه و بالتبع اموراب همان کشاورزان را به دلیل احداث چاههای با چند متر عمق و استفاده از اب رودخانه های نابود شده در اثر اعمال دستگاههای متولی به مراجع محترم قضایی معرفی می کند، انتصاب فردی بدون هیچگونه سابقه استخدامی و بدون تجربه به عنوان مدیرکل محیط زیست استان (خانم فریبا رضایی) و معرفی ایشان به عنوان دکتری از سال 1393 بدون داشتن مدرک دکتری و .. و وضعیت زباله و ها و پسماندها و فاضلاب های شهری و روستایی (در حاشیه رودخانه های استان اعم از سراب قامیش و حسین آباد و قزل اوزن از شهر دیواندره یا غیاث آباد فالضلاب مسقیم وارد رودخانه ها می شود و چند متر پایین تر همین اب برای تامین آب اشامیدینی و کشاورزی روستاها و شهرها استفاده می شود و مابقی ماجرا اعم از ایجاد و شیوع انواع مریضی و غیره ، و یا از بین رفتن اراضی عمده منابع طبیعی و غیره به دلیل عدم نظارت و غیره و از طرفی وضعیت کنترل نشده بازار و بازاریان که اگر مبالغه نشد استان کردستان یکی از گرانترین استانهای کشور بود که اینهم دلیلی بر عدم نظارت دستگاه صنعت و معدن و تجارت استان می باشد که امید است دولت محترم و مسئولین محترم تدبیری بیاندشند که کلید دولت محترم گره ای از مشکلات استان را حل کند

ج پاسخ چهارشنبه 30 مهر 1399 | 19:03

0
4

فارغ از همتی اینها اکثر مدیران کل عملکردهای را خواهند گفت و خواهند نوشت که فقط کافی بیان اینور میزشان تا باورشان شود که عملکردشان باور کردنی نیست لطفا مدیرانی منصوب کنید که حداقل الف‌بای مدیریت را بلد باشند

م پاسخ پنجشنبه 1 آبان 1399 | 18:13

0
1

واقعا ايا دستگاههاي نظارتي در استان كردستان اينگونه استخدام و انتصابات يك شبه مديراني بي تجربه و فاقد سابقه مانند ف.ر بر حساس ترين ادارات را نمي بينند البته اين اقدامنا در محيط زيست مسبوق به سابقه است چرا كه قبلا هم افرادي كه اكثرا الان هم جز رييس و روساي محيطزيست استان هستند بدون ازمون و به بهانه خدمت در منطقه مجروم و حتي با اخذ تعهد ده سال خدمت در منطقه محروم استخدام كه تتمنون حتي يكروزبه مناطق محروم نرفته اند و البته ماجرالي هزاران جوان بيكار ديگه هم كه ديگه هيچ؟!!!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید