کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

یادداشت؛

پژوهش زدگی مدیران اجرایی کردستان!

مدیران اجرایی، کردستان، پژوهش زدگی

به این نوع مدیران پژوهش زده تنها دو رویکرد را می توان نسبت داد یا اینکه وظیفه مدیریت خود را رها کرده و مشغول پژوهش اند که مخالف با وظایف تعریف شده برای این طیف مدیران است و یا اینکه در حال انجام وظیفه خود هستند که با توجه به حجم جلسات و بازدیدهای میدانی به تبع آن امکان انجام این طیف پژوهش ها را نخواهند داشت و افراد دیگر برایشان انجام داده و به نام خود ثبت می کنند

به گزارش کُردتودی، آیا رسالت مدیران اجرایی با رسالت اساتید دانشگاهی جابجا شده یا اینکه مدیران اجرایی به بی راهه رفته اند؟؟!!

 

در برهه زمانی که استان کردستان در محرومیت به سر می برد مسئولان ما می بایست رویکرد جهادی داشته باشند یا اینکه در اتاقهایشان بنشینند و صرفا پژوهش هایی را انجام بدهند که در گوشه ای از کتابخانه ها خاک بخورد، وقت آن رسیده که مدیران ما همت خود را دو چندان کرده و جهادی عمل کنند چرا که در دهه ای قرار گرفته ایم که به فرموده مقام معظم رهبری بیش از بیش مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم را به تنگنا آورده و می بایست مسئولان اجرایی در حل و برطرف کردن آن گام بردارند. سوال اصلی اینجاست که این نوع  پژوهش ها، محرومیت ها و کمبودهای استان را برطرف می نمایید یا فقط هدایایی را برای این مدیران به همراه خواهد داشت و تحفه ای خاص برای عامه مردم ندارد؟!

 

 با این اوصاف به این نوع مدیران پژوهش زده تنها دو رویکرد را می توان نسبت داد یا اینکه وظیفه مدیریت خود را رها کرده و مشغول پژوهش اند که مخالف با وظایف تعریف شده برای این طیف مدیران است و یا اینکه در حال انجام وظیفه خود هستند که با توجه به حجم جلسات و بازدیدهای میدانی به تبع آن امکان انجام این طیف پژوهش ها را نخواهند داشت و افراد دیگر برایشان انجام داده و به نام خود ثبت می کنند، حالت سومی وجود ندارد. مطالعات پژوهش محور می تواند گره گشایی برخی از مشکلات جامعه باشد به شرط آن که توسط پژوهشگران توانمند انجام گیرد نه مدیران اجرایی. در واقع انتخاب یک مدیر اجرایی به عنوان پژوهشگر برتر یک طنز تلخ به معنای حقیقی کلمه است.

 

 با این تفاسیر وقت آن رسیده که به این مدیران نکاتی را یادآور شد شاید هنوز شرح وظایف خود را نمی دانند که می تواند یکی از دلایل این ناکارآمدی و سوءمدیریتی در بعضی سازمان های دولتی باشد که به سطح استان نیز سرایت کرده و یا اینکه واقعا توانایی انجام وظایف خود را ندارند و این چنین می خواهند خود را اثبات کنند. بهتر نیست به فکر گره گشایی از مشکلات مردم باشید و بقول معروف «یا زنگی زنگ یا رومی روم»، به عبارتی دیگر یا اینکه پست مدیریتی خود را رها کرده و به دانشگاه بروید و مشغول پژوهش باشید و هدایا و لوح تقدیر بگیرید و به اتاقهایتان بچسپانید و یا اینکه در چارچوب وظایف تعریف شده به عنوان یک مدیر اجرایی مشغول خدمت به استان باشید. خادمی کردن در حق مردم بالاترین هدیه معنوی را می تواند برای شما به ارمغان آورد.

 

روی سخنم با مدیران اجرایی پژوهش زده استان است آنچه که به عینه می شود دید این است که متأسفانه برخی مسئولان استانی در خواب اند، خوابی بس حرفه ای.

خواب حرفه ای یکی از آفت هاییست که هر کاری را تهدید می کند و حسی است که امکان دارد به هر یک از ما دست دهد و فکر می کنیم کارمان را به بهترین نحو ممکن انجام می دهیم ولی در واقع بر اثر روزمرگی به خواب رفته ایم.

 

تن نیاسوده این استان نیز به واسطه برخی مسئولین و مدیران خواب زده اش مدتهاست که به خواب حرفه ای فرو رفته امید است که به اغمای حرفه ای نرود. پس مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم را در اولویت کاری خود قرار دهید و فرمایشات مقام معظم رهبری را سرلوحه کار خود قرار دهید آنجا که بیان نمودند« هر مدیر و مسئولی که می خواهد با دشمنان این نظام مبارزه عملی و کارآمد بکند می بایست به مردم خدمت کند و تحقق این مهم وظیفه همه ارکان نظام است».

 

سخن آخر با مدیران اجرایی پژوهش زده در استان؛ «بهتر است قبل از برعهده گرفتن پست مدیریتی الفبای مدیریت کردن را یاد بگیرید تا این گونه تضاد در نقش پیش نیاید شاید با این نوع رویکرد کمتر خطا کرده و بیشتر در ریل خدمت که وظیفه ی اصلی شما در حق مردم است قرار بگیرید و نهایتا در تحقق فرمایشات معظم له گام بردارید».

 

کنعان صالحی

 

انتهای پیام/q.f

پنجشنبه 10 مهر 1399 | 07:23

کد خبر : 37698

منتشر کننده : sh.s

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید