کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

یادداشت؛

کردستان و آنارشیسم مدیریتی در اردوگاه فرصت طلبان

ابراهیم زارعی، سرپرست معاونت سیاسی استانداری، فرماندار سنندج، آنارشیسم مدیریتی

جناب زارعی آیا تاکنون شرمنده زن و بچه خود شده ای؟ قطعا نه چون هم از دانشگاه بوعلی، هم از فرمانداری سنندج و تازگی ها هم از معاونت سیاسی حقوق های چند ده میلیونی میگیری. نوش جان، ما که حسود نیستیم اما کاک ابراهیم  این را بدان در زمانی که شما و خانواده محترم شما با حقوق های نجومی روزگار می گذرانید و تمام هم و غم جنابعالی گرفتن حکم دائمی معاونت سیاسی است استخوان های مردم در زیر بار گرانی بی سابقه در حال خرد شدن است. و اما یک سوال، چرا یک نفر از شش نماینده کردستان در مجلس به موضوع آنارشیسم مدیریتی در استان اعتراض نمی کنند و یقه وزیر کشور را نمی گیرند؟

به گزارش کُردتودی، شاید در هیچ کجای کشور عزیزمان ایران به اندازه کردستان هرج و مرج و آنارشیسم مدیریتی وجود نداشته باشد.
گواه این ادعا این موارد است که برای نمونه ذکر خواهم نمود.


سیاست خوانده سکان دار برنامه و بودجه استان است، تاریخ خوانده عمران کردستان را در دست دارد، زیست خوانده توسعه و اقتصاد استان را در دست داشت، باستان شناس سیاست و امنیت استان را به دست گرفته است!!! آیا در جای دیگر از کشور چنین مواردی سراغ دارید؟


بهرحال 
آنارشیسم مدیریتی که در کردستان وجود دارد بحث اصلی این نوشتار نیست، بحث اصلی این است: در اردوگاه فرصت طلبان چه خبر است؟


مدتی پیش جلسه ای با موضوع ثبت جهانی هورامان در استانداری کردستان برگزار شد اما بدون حضور مدیر کل میراث فرهنگی! چرا؟ این را هم عرض کنم که نگارنده نه مدیر میراث را می شناسم و نه تاکنون او را دیده ام. اما سوالی که پیش می آید این است که علت کینه و خصومتی که باند حاکم در استانداری با این فرد دارند چیست؟


آیا بحث منافع عامه مردم در میان است؟ آیا بحث عدم صلاحیت مدیریتی این فرد مطرح است؟ یا موارد دیگری وجود دارد.


شواهد و قرائن این را می گوید که علت این کینه و دشمنی این است که این فرد جزء باند فرصت طلبان نیست و در ستاد روحانی حضور نداشته است، همین . اما اگر مورد دیگری است روابط عمومی استانداری و یا شخص استاندار علت این خصومت و دشمنی را و علت این دعوت نکردن های مدیر میراث را به جلسات شورای اداری برای مردم بیان کنند تا ابهامات برطرف شود.


و اما ...
مدتی پیش جناب خوش اقبال بعد از سه سال و بدون هیچگونه دستاورد مثبتی صندلی خود را ترک و بی سر و صدا به شهر و دیار خود برگشت و در کمال تعجب ابراهیم خان زارعی با حفظ سمت!!! جای او را گرفت.


سوال دیگری که پیش می آید این است، چرا با حفظ سمت؟ آیا در اردوگاه فرصت طلبان قحط الرجال وجود دارد و فردی وحود نداشته که فرمانداری را به او دهند و یا در سمت معاونت سیاسی قرار گیرد؟ با نگاهی اجمالی می بینیم که در اردوگاه فرصت طلبان افراد با سواد، با تجربه، کاردان، متخصص و دارای توان مدیریتی فوق بالا و فوق پیشرفته ای مانند کا رمضان، کوهسار خان و شاطر توفیق وجود دارد، چرا از این افراد برای فرمانداری سنندج استفاده نمی شود؟ پس قحط الرجال ندارند.


سوالی دیگری که باید مطرح نمود این است دستاورد مدیریتی هفت ساله ابراهیم زارعی در فرمانداری چه بوده است که اکنون وی ارتقاء پیدا کرده است؟ همه ما خوب می دانیم که در زمان سکانداری جناب زارعی بر فرمانداری سنندج دو انتخابات پر حاشیه برگزار شده است. یکم انتخابات پرحاشیه شورای پنجم در سال 96 و دوم انتخابات بسیار پر حاشیه تر مجلس یازدهم.


فقط یک سوال می پرسم، آقای زارعی، آیا در انتخابات مجلس یازدهم تخلف وجود داشت یا نه؟ اگر تخلفی وجود نداشت در یک کلمه بگو که تخلفی وجود نداشته، اگر هم تخلفاتی وجود داشته است جنابعالی به عنوان ناظر عالی انتخابات چرا آنرا گزارش نکردی و سکوت کردی؟ اگر هم گزارش آنرا اعلام نموده ای لطفاً شماره نامه و تاریخ آنرا اعلام کن.


مورد بعد اینکه مگر یک فرد چقدر توان و وقت دارد که هم در دانشگاه تدریس کند، هم پایان نامه چندین دانشجو را مدیریت کند، هم کتاب و مقاله بنویسد، هم فرماندار باشد و تامین امنیت شهرستان را در دست داشته باشد و همزمان بر بخشداری های مرکزی، سیروان، حسین آباد و کلاترزان نظارت کند و باز هم در کنار این موارد بر امورات شهرداری های سنندج، حسین آباد و شویشه نظارت کند، و در عین حال سیاست و امنیت استان را هم مدیریت کند و در نهایت به خانواده و امورات شخصی خود هم برسد. چرا باید تمامی موارد ذکر شده در دست یک نفر باشد؟


چرا یک نفر از شش نماینده کردستان در مجلس به این موضوع اعتراض نمی کنند و یقه وزیر کشور را نمی گیرند؟


جناب زارعی اگر از بنده ناراحت و دلگیر نمی شوید سوالی از شما می پرسم. در سال پایانی دولت اصلاحات یعنی سال 84 و در آخرین سال مدیریت شما بر میراث فرهنگی کردستان فردی را به عنوان یگان حفاظت استخدام می کنید اما به یگان حفاظت نمی رود و پست معاونت را به او می دهید!! آیا چنین چیزی صحت دارد؟ چگونه نیروی یگان حفاظت پست معاونت می گیرد؟ آقای زارعی آیا با این فرد نسبت خویشاوندی دارید؟ جوری که من شنیده ام این فرد باجناق گرامی شما هستند!! چگونه است که در شهر و استانی که هزاران هزار جوان تحصیلکرده و باسواد و خدمت رفته ی بیکار وجود دارد باجناق شما استخدام و در بدو ورود به اداره پست معاونت می گیرد؟


آقای زارعی چرا باید در شرایطی که در روز و در طول هفته دهها جوان تحصیلکرده بیکار سنندجی با هزاران امید به دفتر شما مراجعه می کنند تا شما برای آنها شغلی پیدا کنید اما بدترین برخوردها با آنها می شود اما باجناق عزیز شما باید استخدام شود و فورا پست معاونت بگیرد؟ آیا این تبعیض و ناعدالتی نیست؟ این نکته را هم عرض کنم که جناب زارعی، نه اتهامی زدم و نه توهینی کردم بلکه فقط سوال پرسیدم. در این قضیه و برای خیلی ها ابهام وجود دارد و امیدوارم به سوالات و ابهامات جواب دهید.


مورد بعد اینکه در حدود سال گذشته بیش از ده ماه فردی هم مدیرکل راه و شهرسازی بود و هم معاون عمرانی و در عین حال دریغ از یک اعتراض از سوی نمایندگان مجلس دهم. اگر شما هم این را در نظر دارید که ده ماه آینده و تا پایان دولت تزویر و ناامیدی، هم فرماندار باشید و هم معاون سیاسی باید خدمتتان عرض کنم که مطمئن باشید این اتفاق نخواهد افتاد و باید حتما یکی از صندلی های خود را ترک کنید. امیدوارم هم نمایندگان به این موضوع اعتراض کنند و هم نهادهای نظارتی در این زمینه تذکرات لازم را به شخص استاندار بدهند.


و در نهایت جناب زارعی، مزد زحمات!! خود در انتخابات مجلس یازدهم را گرفتید و ارتقاء شغلی پیدا کردید، مبارک باشد و موفق باشید، فقط یک نکته...
اگر دقت نموده باشید پست جدید شما معاونت سیاسی امنیتی و امور اجتماعی است. از شما خواهشی دارم به علت کلمه امور اجتماعی که در پست و سمت جدید شما وجود دارد گهگاهی سری به اجتماع و درون جامعه بزنید تا ببینید عامه و اکثریت مردم در چه فقر و فلاکتی روزگار می گذرانند. لطفاً گهگاهی سری به بازار بزنید تا شرمندگی پدرانی را ببینید که چگونه حتی توان خرید یک بستی برای فرزند خردسال خود را ندارند.


جناب زارعی آیا تاکنون شرمنده زن و بچه خود شده ای؟ قطعا نه چون هم از دانشگاه بوعلی، هم از فرمانداری سنندج و تازگی ها هم از معاونت سیاسی حقوق های چند ده میلیونی میگیری. نوش جان، ما که حسود نیستیم اما کاک ابراهیم  این را بدان در زمانی که شما و خانواده محترم شما با حقوق های نجومی روزگار می گذرانید و تمام هم و غم جنابعالی گرفتن حکم دائمی معاونت سیاسی است استخوان های مردم در زیر بار گرانی بی سابقه در حال خرد شدن است.


جناب پروفسور!! هم سن و سالهای بچه های تو در حسرت یک جفت کفش تازه و یا یک وعده غذای گرم مانده اند اگر وقتی برایت ماند در فکر آنها هم باش...

دلیر بهمنی

 

انتهای پیام/q.c

پنجشنبه 3 مهر 1399 | 05:05

کد خبر : 37614

منتشر کننده : sh.s

مریوان پاسخ پنجشنبه 3 مهر 1399 | 11:05

0
1

دست اندرکاران محترم کردتودی چرا درباره... زاده مردهزار چهره استان کردستان که خودش به تنهایی همچون توموری سرطانی بدخیمی بر حیات مردم استان کردستان خیمه زده مطالبی نمی نویسید.
انتظار هست تا این از خدابی خبر در منصب مدیریت هست در موردش روشنگری کنید. بعد که دولت بی تدبیری و ناامیدی تمام شد و این ناانسان بارهایش رابست مطلب بنویسید فایده ای نداره. اینجانی یکبار بصورت مبسوط در ذیل یکی از تحلیل های شما از همین آقای بهمنی مطلب پیرمون ... زاده نوشتم که متاسفانه پس از مدت کوتاهی آن را برداشتید.

پاسخ مدیریت :
بله متاسفانه با فشاری که بر ما وارد کردند مجبور شدیم آن را حذف کنیم

سنندج پاسخ پنجشنبه 3 مهر 1399 | 14:31

1
0

باز ایشان بهترند بخدا از بقیه دوستانشان کفن و دفن

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید