کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

رئیس جهاد کشاورزی کردستان:

تولید در باغات آبی ۱۰ برابر دیم/ سی و دو هزار هکتار از باغات کردستان آبی است

رئیس جهاد کشاورزی ، کردستان، باغات دیم

رئیس جهاد کشاورزی کردستان با اشاره به اینکه سطح باغات استان چهل و هفت هزار هکتار است، گفت: سی و دو هزار هکتار به عبارتی دو سوم باغات استان آبی و مابقی آن دیم است.

فرید سپری در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، سطح باغات استان را چهل و هفت هزار هکتار ذکر کرد و اظهار داشت: از مجموع باغات استان یک سوم آن دیم و دو سوم آن به عبارتی سی و دو هزار هکتار آن آبی است.

 

وی با اشاره به اینکه انگور بیشترین محصول دیم باغات استان را تشکیل داده است، اضافه کرد: کردستان از لحاظ تولید انگور دیم رتبه دوم را در کشور به خود اختصاص داده است.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان به تفاوت بین اراضی دیم و آبی اشاره کرد و گفت: عملکرد محصول در باغات دیم یک یا دو تن و حداکثر هفت تن در هکتار است ولی تولید در باغات آبی تا صد تن هم امکان‌پذیر است.

 

سپری با اشاره به اینکه کردستان سرشاخه پنج حوزه آبریز کشور از جمله کرخه و سیروان و سفیدرود است، یادآور شد: در حوزه رودخانه های غرب و شمالغرب ۱۶ هزار و هشتصد و ده هکتار از اراضی دیم سه شهرستان استان شامل سنندج، کامیاران و مریوان به آبی تبدیل می شوند.

 

وی با بیان اینکه پروژه تبدیل اراضی آبی و دیم حوزه رودخانه های غرب و شمالغرب در کردستان ۹۲.۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اظهار داشت: تبدیل اراضی دیم به آبی منجر به تولید ثروت و اشتغال پایدار در استان می شود.

 

انتهای پیام/m.r

چهارشنبه 26 شهریور 1399 | 08:03

کد خبر : 37506

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید