کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

امام جمعه سنندج:

«وحدت و برادری» اولین و اصلی‌ترین پیام رزمایش کمک مؤمنانه بود/مردم کردستان اسوه فداکاری ، صبر و شکیبایی

کمک مومنانه، کردستان، یاری به نیازمندان

امام جمعه سنندج گفت: اولین و اصلی ترین پیام رزمایش کمک مؤمنانه؛ نمایش وحدت و برادری و نوع دوستی در کشور بود که این مهم در سراسر جهان بازتاب خاصی داشته و دارد.

به گزارش کُردتودی، ماموستا فایق رستمی امام جمعه سنندج در دومین مرحله رزمایش کمک مومنانه که امروز با عنوان نهضت سراسری کمک مومنانه با حضور مسئولان استان در سالن آزادی سنندج در حال برگزاری است، با تسلیت ایام محرم، اظهار کرد: اظهار کرد: مردم کردستان اسوه فداکاری ، صبر و شکیبایی هستند و این اقدام خداپسندانه با همت سپاه بیت‌المقدس و خیرین آغاز شده است و انتظار می‌رود سایر خیرین و دستگاه‌ها نیز هرآنچه در توان دارند کمک کنندو یاری‌گر سبزپوشان سپاه استان در این کمک مؤمنانه باشند.

 

امام جمعه سنندج رزمایش همدلی، مواسات و کمک مومنانه را ظرفیت بسیار بزرگی برای کمک به نیازمندان در شرایط اقتصادی امروز دانست و گفت:  رزمایش کمک مومنانه الگوی بسیار موفق در شرایط سخت امروز است و این طرح نه تنها برای ایران دارای خیر و برکت است، بلکه برای جهان نمونه و الگویی قابل ارائه برای عبور از بحران‌ها و مشکلات است.

 

وی افزود: همزمان با فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای رزمایش کمک مومنانه و مواسات، سپاه مثل همیشه به عنوان نهادی پیشتاز در این عرصه ورود کرد و با شناسایی افراد نیازمند و دستگیری از آنان گام بسیار ارزشمندی در حمایت از اقشار نیازمند برداشته است.

 

امام جمعه سنندج با بیان اینکه این رزمایش سبب شد که دل های مسلمین و امت اسلامی بیش از پیش به هم نزدیک شود و همه احساس یکی بودن کنند تاکید کرد: اولین و اصلی ترین پیام رزمایش کمک مؤمنانه؛ نمایش وحدت و برادری و نوع دوستی در کشور بود که این مهم در سراسر جهان بازتاب خاصی داشته و دارد.

 

امام جمعه سنندج تصریح کرد: از دیدگاه قرآن کریم که هیچگاه کهنه نمی‌شود‌، عبور از قله‌های سخت، دستگیری از فقرا در ایام تنگنا، کمک به ایتام و یاری‌رساندن به مساکین است که سپاه کردستان و به ویژه دلسوزی‌های سردار حسینی فرمانده سپاه استان و همکاری خیرین این ویژگی‌ها را معنا بخشیده‌اند.

 

ماموستا رستمی یاداور شد: خداوند همه سرمایه‌داران را وکیل خود در زمین قرار داده که بتوانند بخشی از دارایی خود را در راه کمک به فقرا و نیازمندان صرف کنند.

 

وی اضافه کرد: زمانی که مهاجرین به مدینه هجرت کردند، انصار تمام اموال خود را بین خود و مهاجرین تقسیم کردند و این همان ایثار و اجرای دستورات الهی است که امروز آن را در در قالب کمک‌های مومنامه می‌بینیم.

 

وی گفت: رزمایش همدلی، مواسات و کمک مومنانه ظرفیت بسیار بزرگی برای کمک به نیازمندان در شرایط اقتصادی امروز است و همدلی و مواساتی که در کشور ما شکل گرفته قطعا موجب عبور از بحران و شکست این ویروس منحوس خواهد شد.

 

وی اضافه کرد: ما با این حرکت می خواهیم نیازمندان را یاری کنیم و به راستی در این هنگام بازگشایی مدارس هستند والدینی که درآمد کافی برای خرید لوازم مدارس فرزندانشان را ندارند و چه خوب است که در این هنگام به یاری آنها بشتابیم.

 

انتهای پیام/m.r

 

چهارشنبه 12 شهریور 1399 | 16:16

کد خبر : 37319

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید