کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

داستان عجیب کارشناسی ماشین در یک نمایندگی

خودرو، مکانیک، ماشین، تعمیرگاه ماشین، تعمیرگاه خودرو، کارشناسی خودرو، نمایشگاه ماشین، خرید و فروش ماشین

یکی از کارشناسان خودرو باتجربه همراه مکانیک تعریف می کرد که از طرف همراه مکانیک برای کارشناسی یک ماشین از تولید کنندگان معتبر و در محل نمایندگی اعزام شده بودند. پس از رسیدن به محل و احوال پرسی با مشتری، ایشان اظهار نمودند که می خواهند این ماشین را که در حدود 3000 کیلومتر نیز کارکرده است، از نمایندگی تحویل بگیرند و به همین علت درخواست کارشناس کرده‌اند.

به گزارش کُردتودی، در برخی موارد برای ماشینها در نمایندگی های ماشین، اتفاقاتی می افتد که می تواند برای صاحب ماشین مشکلات قابل توجهی در آینده به وجود بیاورد. همراه مکانیک، صاحب بزرگ‌ترین نمایشگاه خودروهای کارشناسی‌شده در کشور است که کار خود را از سال ۹۲ و با ارائه خدمت «کارشناسی خودرو در محل» آغاز کرده است.

 

یکی از کارشناسان خودرو باتجربه همراه مکانیک تعریف می کرد که از طرف همراه مکانیک برای کارشناسی یک ماشین از تولید کنندگان معتبر و در محل نمایندگی اعزام شده بودند. پس از رسیدن به محل و احوال پرسی با مشتری، ایشان اظهار نمودند که می خواهند این ماشین را که در حدود 3000 کیلومتر نیز کارکرده است، از نمایندگی تحویل بگیرند و به همین علت درخواست کارشناس کرده‌اند.

 

بقیه داستان را از زبان کارشناس خودرو شرکت بشنویم:

 

" در همان ابتدای کار کارشناس فنی شرکت سازنده نیز به جمع ما اضافه شد و اعلام کرد که ماشین طبق نظر ما قطعا بدون رنگ است. از آنجایی که کارشناسی نباید تحت تاثیر نظرات دیگران قرار بگیرد، شروع به کارشناسی رنگ ماشین کردم و پس از اتمام کار، تشخیص اینجانب این بود که درب عقب سمت شاگرد تعویض شده و رکاب و گلگیر عقب همین سمت رنگ می‌باشد. به نظر من تصادف و ضربه در این سمت کاملا محرز بود. کارشناس فنی نمایندگی اعلام کرد که علایمی که شما آن ها را تعویض و رنگ شدگی می دانید در تمام این ماشینها موجود هستند و قطعاً من اشتباه می کنم.

 

در همین لحظه چند استاد نقاش نمایندگی به جمع وارد شدند که همگی با دلایل مختلف سعی داشتند تا بنده را قانع کنند که ماشین رنگ شدگی ندارد و من همچنان با دلایل کارشناسی، تشخیص خودم را به ایشان اثبات می‌کردم. علیرغم تمامی دلایل همچنان کارشناس شرکت سازنده همه موارد را کتمان می‌کرد.

 

پس از بحث فراوان بنده برگه کارشناسی را تکمیل کرده و نقاط تعویضی و رنگ شدگی را مطابق با تشخیص خودم مشخص کردم. پس از اتمام کار، زمانی که گزارش خود را به مشتری ارائه کردم ناگهان با شادی ایشان روبه‌رو شدم به طوری که ایشان بنده با خوشحالی فراوان از من بسیار تشکر کرد!! از برخورد ایشان بسیار متعجب شده بودم که ماجرای کامل را برای بنده تعریف کرد.

 

داستان از این قرار بود که صاحب ماشین، ماشین را برای سرویس های دوره گارانتی به نمایندگی تحویل می‌دهند، اما در نمایندگی در هنگام جابه-جایی، ماشین با ستون برخورد کرده و آسیب می بیند.

 

با پیگیری و پافشاری ایشان مبنی بر جبران خسارت و ضرر و زیان افت قیمت ماشین، نمایندگی به ایشان اعلام می کند که ماشین را به نحوی درست می‌کند که با ماشینی بدون رنگ هیچ اختلافی نداشته باشد و حاضر به ارائه تضمین است که هیچ کارشناسی قادر به تشخیص تعویض و رنگ شدگی نیست. مالک ماشین به ناچار قبول می کند به شرط اینکه یک کارشناس مجرب که از این موضوع اطلاع ندارد ماشین را کارشناسی نماید.

 

 مالک ماشین پس از جستجوی بسیار در بین کارشناسان، به همراه مکانیک اعتماد کرده و این وظیفه را به ما واگذار می‌کند. در نتیجه نمایندگی پس از کارشناسی قبول کرد که ضرر و زیان را به مشتری پرداخت نماید و رضایت ایشان را جلب کند. "

 

 

این ماجرا نشان می دهد که اولاً نباید هیچ گاه به تضمین های نمایندگی های ماشین مبنی بر غیرقابل تشخیص بودن نقاشی و صاف کاری ماشین اعتماد نمود، دقت داشته باشید که هیچ صافکاری و نقاشی غیرقابل تشخیصی وجود ندارد، حتی اگر توسط نمایندگی انجام شده باشد و البته، در صورت بروز خسارت، علاوه بر جبران و تقبل هزینه های مستقیم، باید نمایندگی مربوطه متقبل هزینه های افت قیمت ماشین نیز بشود. افت قیمت ماشین امروزه با توجه به افزایش قیمت ها می تواند ضررهای هنگفتی را ایجاد نماید.

 

ثانیاً کارشناسی ماشین یک فعالیت کاملا حرفه ای و تخصصی است که با تخصص های دیگر موجود در نمایندگی های ماشین مانند نقاشی و تعمیرات ماشین تفاوت می کند، اینکه به کارشناسی نمایندگی اعتماد کنیم، به معنای نادیده گرفتن سطح بالای دانش و تخصص مورد نیاز است و ممکن است بعدها در مواجهه با کارشناسان حرفه ای ماشین، متوجه عیوب فراوانی در ماشین شویم.

 

 

همراه مکانیک خدمت کارشناسی ماشین خود را توسط نمایندگی‌های فعال در 18 شهر ایران ارائه می‌کند. با استفاده از سرویس کارشناسی خودرو همراه مکانیک از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

 

  • بررسی دقیق 209 نقطه از خودرو؛ بدنه، فنی و آپشن
  • بررسی کیلومتر و کارکرد خودرو
  • ارائه گزارش رسمی و مکتوب از خودرو
  • قیمت‌گذاری دقیق روی خودرو طبق قیمت روز خودرو و گزارش کارشناسی آن
  • حضور در محل تنها 30 دقیقه بعد از تماس
  • ضمانت پرداخت خسارت تا 10 برابر هزینه خدمات
  •  

پس همین الان وارد صفحه کارشناسی ماشین (hamrah-mechanic.com/car-inspection) شوید و درخواست خود را ثبت کنید.

با همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید

 

انتهای پیام/q.c

چهارشنبه 12 شهریور 1399 | 12:37

کد خبر : 37314

منتشر کننده : sh.s

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید