کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مسئولان نیز خود شرمگین از افتتاح های صوری هستند؛

بلاتکلیفی زمین فوتبال دهگلان پس از 12 سال/ وقتی مسئولان پروژه نیمه کاره را در سبد عملکرد خود قرار می دهند!

نبود زیر ساخت ورزشی،مشکلات چمن ورزش دهگلان،بی توجهی به زیر ساخت ورزشی

مسئولان استان کردستان سال گذشته در حالی پروژه ورزشی شهید علیزاده دهگلان را افتتاح کرند که هنوز 40 درصد آن از جمله سرویس بهداشتی، رختکن و ... در آن قابل استفاده نیست و از این جهت احساس شرمندگی علی مفاخری مدیرکل دهگلانی دفتر استاندار کردستان از این افتتاح، در تصویر کاملا مشهود است.

به گزارش کُردتودی، ورزش به عنوان یکی از مهمترین ارکان شادابی و سلامت جسم و روح و شاخصه اصلی اجتماعی، فرهنگی در زندگی مردم  نقش اساسی دارد و زندگی انسان را تحت شعاع خود قرار می دهد.

 

 با توجه به اینکه لازمه پیشرفت ورزش هر شهرستان وجود زیر ساخت مناسب و فضای ورزشی است اما متاسفانه شهرستان دهگلان در همه زمینه ها به ویژه در زمینه زیرساخت ورزشی محرومترین شهرستان استان است.

 

دهگلان یکی از شهرستان‌های کردستان است که در سال 1362 به شهر و در تابستان سال 1386 به شهرستان ارتقاء پیدا کرد اما همچنان مردمان این منطقه با مشکلات زیادی مواجه‌ اند.

 

 زمین چمن دهگلان تا دهه 80 بهترین چمن ورزشی شهرستان بود و اکثر مسابقات فوتبال دوستانه استانی در این چمن برگزار می شد اما متاسفانه به علت بی توجی متولیان در ادوار مختلف این چمن خشک و از بین رفت و با توجه به اینکه شهرستان دهگلان سرآمد این رشته ورزشی است تیمهای فوتبال آن هر روز برای تمرین باید مسافت 40 کیلومتری قروه، سریش آباد و دهگلان را طی می کردند.

 

 

بعد از گذشت 12 سال اقدام به ساخت مجتمع ورزشی شهید علیزاده و زمین ورزشی شهرستان شد و بنا به گفته رئیس اداره ورزش و جوانان دهگلان با توجه به اینکه اعتبار پروژه به مبلغ 3 میلیارد و 800 میلیون تومان در سفر مقام معظم رهبری به کردستان در نظر گرفته شد و این پروژه یکی از پروژه های بی نظیر سطح استان به شما می رفت.

 

این چمن ورزشی که بعد از چند سال به صورت نیمه کاره بوده و برای تکمیل آن مبلغ یک میلیارد و 200 میلیون تومان اختصاص یافته که در اردیبهشت 97 چمن کشت می شود و بنا به گفته رئیس اداره ورزش و جوانان در پاییز 97 آماده بهره برداری برای ورزشکاران می باشد اما افتتاح به تعویق می افتد و زمین ورزشی در 16 بهمن 98 افتتاح می شود.

 

زمین چمن طبیعی مجموعه ورزشی شهید علیزاده شهرستان دهگلان با ابعاد هشت هزار و 650 مترمربع در پنجمین روز از دهه مبارک فجر و به مناسبت گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور ژاله فرامرزیان، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان در ظهر روز چهارشنبه 16 بهمن ماه افتتاح و به بهره برداری رسید.

 

 جالب اینجاست وقتی مسئولان وقت اعلام می کنند که زمین چمن آماده بهره برداری و افتتاح است و معاون وزیر ورزش و جوانان را برای افتتاح دعوت می کنند اما چمن افتتاح شده توسط معاون وزیر هنوز با کوله باری از مشکلات دست به گریبان است و متاسفانه در عملکرد استانی و شهرستانی، این پروژه بی سرانجام جزو عملکرد محسوب می شود که نیاز ست مدیران استان و شهرستان در این موضوع ورود کنند و نگذارند این پروژه بی سرانجام جزو عملکرد شهرستان باشد.

 

 

اما قاعدتا افتتاح و بهره برداری پروژه زمانی صورت می گیرد که بدون هیچگونه مشکل باشد در حالیکه زمین چمن ورزشی دهگلان بعد از 6 ماه افتتاح هنوز هم فاقد جایگاه تماشاچیان، رختکن و سرویس بهداشتی می باشد. حال جای سوال است چرا افتتاح سریع این پروژه با کلی مشکلات صورت گرفته است؟ نیاز است مسئولان متولی برای مردم شفاف سازی کنند که چرا باید پروژه مذکور بعد از افتتاح دوباره نیاز به اعتبار چند میلیاردی برای تکمیلش باشد.

 

جالب اینجاست که با وجود عدم سرویس بهداشتی، رختکن و جایگاه تماشا چیان چندین مسابقه در این زمین انجام شده است که این مشکلات با اعتراضات بازیکنان روبرو می شود و بازیکنان تیمهای شهرستان دهگلان و خارج از شهرستان طی تماس تلفنی با رسانه های شهرستان و استان خواستار رساندن اعتراض شدید آنان به گوش مسئولان استان و شهرستان شدند.

 

 

 هر چند استاندارد سرانه ورزشی در دنیا به ازای هر نفر 7 متر است، در ایران به ازای هر نفر 70 سانتیمتر و در کردستان به ازای هر نفر 30 سانتیمتر و در دهگلان کمتر از 30 سانتمتر است که نشان دهنده فاصله ما با استاندارد روز دنیاست.


با توجه به اینکه شهرستان دهگلان در زمینه استعداد ورزشی و عناوین در کشور و استان سرآمد است متاسفانه در این زمینه کم کاری و کوتاهی شده است و جای نگرانی دارد که دهگلان بعد از چندین سال ارتقاء به شهرستان هنوز بعضی ادارات آن منجمله اداره ورزش و جوانان بدون نمایندگی است. یکی از پیشکسوتان عرصه ورزش شهرستان در ادامه با اشاره به مشکلات ورزش دهگلان دغدغه اصلی هیئتهای ورزشی را نبود پشتوانه مالی دانست و گفت: حمایت مالی برای ورزش بسیار ضروری می باشد و اگر این حمایت وجود نداشته باشد ورزش کاملا لنگ می شود.

 

 

 هیچ کاری در حوزه ورزش شهرستان دهگلان انجام نشده است

 

متأسفانه در حوزه ورزشی، فرهنگی، تفریحی و حتی فضای سبز هیچ مکانی برای بانوان دهگلانی وجود ندارد به طوریکه بانوان فعال در حوزه ورزش برای از استفاده از سالن‌های ورزشی در مذیقه هستند.

 

نشست استخر دیگر مشکل مجتمع ورزشی شهید علیزاده است و با توجه به اینکه تنها یک سال از افتتاح آن می‌گذرد دچار نشست شده است.

 

نداشتن وسیله ای نقلیه برای اعزام ورزشکاران به دیگر شهرها دیگر مشکلی است که ورزشکاران دهگلانی همواره با آن دست به گریبانند این در حالی است که دهگلان تنها شهرستان در کردستان است که فاقد وسیله ای نقلیه برای اعزام ورزشکاران است.

 

 نبود خوابگاه در هنگام برگزاری مسابقات، نبود وسلیه ایاب و ذهاب، نبود سالن ورزشی بانوان، نبود فضای ورزشی و زمین ورزشی در شهر 4 هزار نفری بلبان آباد دیگر مشکلات ورزشی شهرستان است که متاسفانه حل این مشکلات تنها در جلسات بدون خروجی تعریف شده و عملا هیچکاری برای حل آن در استان و شهرستان صورت نگرفته است.

 

بیش از 7 میلیارد تومان هزینه مجتمع شهید علیزاده شده است

 

 

 شکوری رئیس اداره ورزش و جوانان دهگلان در گفتگو با خبرنگار ما بیان داشت: مبلغ 7 میلیارد و 800 میلیون تومان که 3 میلیارد و 800 میلیون تومان برای ساخت استخر در سفر مقام معظم رهبری به کردستان برای دهگلان در نظر گرفته شده، مبلغ 2 میلیارد تومان برای محوطه، آسفالت و کف فرش، مبلغ یک میلیارد و 200 میلیون تومان برای زمین چمن فوتبال و مبلغ 800 میلیون تومان نیز برای وصل انشعابات،آب، برق، گاز و هدایت شبکه فاضلاب هزینه شده است.

 

 وی در ادامه بیان داشت: پیست دو میدانی این مجتمع 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و زیر سازی آن آماده آسفالت است.

 

حال با این مبلغ هنوز هم مجتمع تکمیل نشده و گویا چندین سال دیگر نیاز به اعتبار داشته باشد، در حالیکه پروژه در زمان افتتاح  و بهره برداری باید بدون مشکل و بدون نیاز به اعتبار باشد که متاسفانه موضوع مجتمع شهید علیزاده شهرستان دهگلان جای سوال است.

 

 

 

 

انتهای پیام/q.b

پنجشنبه 30 مرداد 1399 | 07:30

کد خبر : 37173

منتشر کننده : الف ق/d

مرتضی پاسخ پنجشنبه 30 مرداد 1399 | 09:07

0
1

این ننگ ونفرت برای کسانی است که از مسوولیت فقط جایگاهش را اشغال کردند . چگونه میشود یک طرح وپروژه را بدون اطلاع از تمام ملزومات افتتاح نمود ! البته وقتی مسوول ورزش تمام هنرش دونده بودن و تمام شعور مسولان بالادستی اش ... نباید بیش ازاین توقع داشت . خاک برسرتان که به آرمان واهداف وارزش های نظام پشت پا زدید ویک مشت فرصت طلب و دروغگو را میدان دادید وباعث شدید بی اعتمادی سازمانی واجتماعی شکل بگیرد. خدانسل شمارا از روی زمین بردارد چون به بذر نفرت وبی اعتمادی پاشیدید.

تازه آباد پاسخ پنجشنبه 30 مرداد 1399 | 12:08

0
0

یادش بخیر یاد باغ های تازه آباد افتادم اون هم دقیقامثل همین بود یک زمین چمن وچندتا درخت دوروبرش که ما تا شب اوونجا فوتبال بازی می کردیم ولی خداییش هفت میلیارد هزینش نشده بود فقط دوتا تیرک دروازه اونم با چوب ساخته بودیم این فقط تیرک هاش آهنیه.کاش اون موقع حاج بهمن بود دعوتش میکردیم بیاد افتتاحیه.البته بود ولی فقط هرسال میومد انتخابات شرکت میکرد ورای نمیاورد.

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید