کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

شیفت ایثار طرحی برای فداکاری در سنگر تولید است؛

مشق از خودگذشتگی کارگران بزرگترین کارخانه لاستیک کشور در شیفت ایثار + تصاویر

کارخانه لاستیک بارز،شیفت ایثار،آسیب دیدگان اقتصادی،بیمرای کرونا،جنگ اقتصادی

در روزهایی که کرونا برهرجا سایه انداخته، بسیج نیز در کنار مدافعان سلامت و سایر دستگاه ها برای مقابله با کرونا کمر همت بسته است، از ضدعفونی کردن معابر و خیابانها گرفته تا تهیه و توزیع اقلام بهداشتی در بین مردم که در همه این عرصه ها پیشتاز بوده است.

به گزارش کُردتودی، بسیج نه تنها در این راستا خدمت رسانی کرده بلکه برخی از بسیجیان در پشت سنگر این روزها سخت مشغول فعالیت و خدمت در عرصه سلامت مردم هستند به طوری که کارگران بسیجی با شیفت های ایثار، بار دیگر فداکاری را معنا کرده و برای تولید بیشتر همت کردند.

 

کارگران کارخانه لاستیک بارز کردستان یکی از بزرگترین تولید کننده لاستیک کشور با مشارکت در طرح شیفت ایثار به سهم خود در مسیر مبارزه با کرونا ایفای نقش کردند.

 

یکی از کارهای دیگر بسیج کارگری بحث شیفت ایثار است که توسط پایگاه‌های بسیج کارگری در سراسر استان با همکاری بسیجیان به عنوان کمک به مجموعه‌ها و مراکز تولیدی در قالب گروه‌های جهادی فعال شده است.

 

 در این راستا همزمان با سراسر کشور و به منظور لبیک به ولی امر مسلمین در قالب مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه، رزمایش طرح شیفت ایثار در لاستیک بارز کردستان شهرستان دهگلان با حضور 437 نفربسیجی این کارخانه برگزار شد.

 

سرهنگ دوم پاسدار صادق جمالی جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه دهگلان در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه یکی از برنامه‌های ویژه بسیج کارگری در دوران کرونایی اجرای طرح ملی "شیفت ایثار" است گفت: طرح نهضت تعاون و احسان، به همت مومنانه کارگران سخت کوش، در شرکت‌ها و کارخانه های استان اجرا می شود و درآمد حاصل از طرح شیفت ایثار برای کمک به آسیب دیدگان اقتصادی ناشی از بیماری ویروس کرونا اختصاص می یابد.

 

  

 

وی اظهار داشت: بسیج کارگری برای مقابله با جنگ اقتصادی دشمن و ارتقاء تفکر بسیجی در جامعه کارگری از تمام توان خود برای ارتقاء تولید و بهره وری استفاده می کند و کارگران در شیفت ایثار با کار کردن بدون هیچ چشم داشتی در حقیقت به اقتصاد کشور کمک می کنند که الگوی عملی روحیه جهادی در واقع همین شیفت ایثار است.

 

جمالی با اشاره به مجاهدت های کارگران، گفت: کارگران نقش اساسی و تعیین کننده در اقتصاد و تولید کشور دارند و به عنوان موثرترین نیروهای محرکه جامعه محسوب می شوند و بسیج کارگری همواره در خط مقدم جنگ اقتصادی با دشمنان و استکبار جهانی بوده است و در این جهت به اجرای برنامه‌های مختلفی می‌پردازد.

 

وی با بیان اینکه همواره کارگران جزء اقشار آسیب‌پذیر جامعه بوده‌اند اما از طرف دیگر به خاطر روحیه ایثار و کار جهادی همیشه در حمایت از انقلاب پیشگام هستند گفت: این طرح به منظور احیای فرهنگ ایثار، شهادت و از خودگذشتگی در سنگر تولید و خدمت به نحو مطلوبی اجرایی شد.

 

طرح شیفت ایثار احیای فرهنگ ایثار واز خود گذشتگی در سنگر تولید است

 

فرزاد شمس فرماندار دهگلان در ادامه با بیان اینکه امروز باید روحیه جهادی کارگران را به ‌عنوان یک الگوی والا در تمام اقشار جامعه بسط داد که الگوی عملی آن شیفت ایثار است گفت: هدف از اجرای طرح شیفت ایثار احیاء فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی در سنگر تولید و خدمت است.

 

وی با بیان اینکه قشر کارگر با تولید مطلوب و با کیفیت، نقش تاثیرگذاری در تحقق شعار سال ( جهش تولید) و ارتقاء بخش اقتصادی جامعه و سیاست های بخش اقتصاد کشور دارند گفت: دشمن امروز از دو جبهه اقتصادی و فرهنگی به انقلاب اسلامی حمله می کند که کارگران به عنوان خط مقدم این جنگ عظیم هستند.

 

فرماندار دهگلان ضمن انتقاد از سهل انگاری مدیریت شهرستان در سنوات گذشته گفت: چرا باید کار گاهها و واحدهای تولیدی شهرستان آلان در این شرایط سخت اقتصادی تعطیل باشند پس تسهیلات برای ایجاد اشتغال کجا هزینه شده و دلیل این سهل انگاری و کم کاری را چه کسی باید جوابگو باشد.

 

 

 وی افزود: در راستای بی توجهی به ایجاد اشتغال و تولید در شهرستان اگر عدم مدیریت است چرا مدیر عوض نمی شود و اگر عدم مواد اولیه است چرا تهیه نمی شود زیرا با توجه به وجود ظرفیت موجود درشهرستان دهگلان اگر به نحو مطلوب از ظرفیتها استفاده می شد آلان نباید یک نفر بیکار در شهرستان و استان وجود داشت.

 

شمس با اشاره به دغدغه مردم استان و شهرستان دهگلان که استخدام و بکار گیری نیروی بومی شهرستان و استان است از مدیریت کارخانه خواست که برای تامین نیرو انسانی کارخانه از نیروی بومی و برای حمل و نقل از کامیونها شهرستان استفاده شود.

 

تولید روزانه 17 هزار حلقه لاستیک با تلاش بی وقفه کارگران بسیجی

 

محمد عارف صادقی فرمانده پایگاه مقاومت بسیج کارخانه لاستیک بارز در ادامه با بیان اینکه تاکنون 437 نفر از کارگران کارخانه عضو بسیج شده اند گفت: تا پایان سال از تعداد 671 نفر باید 500 نفرعضو بسیج شوند.

 

وی با بیان اینکه تولیدات این کارخانه با همت و تلاش بی وقفه کارگران نسبت به سال گذشته با افزایش صد درصدی روبه رو شده است و این همان نقش اساسی کارگر در توسعه اقتصادی کشور است  گفت: در طرح ایثار این نیروها با همت و تلاش بی وقفه با 650 نفرساعت ایثار باعث شدند تولید کارخانه روزانه از 12 هزار حلقه تولید لاستیک به 17 هزار حلقه در روز برسد که 25 درصد لاستیک سواری ایران در این کارخانه تولید می شود.

 

 

صادقی با اشاره به تحریم ظالمانه گفت: در زمینه قطعات و در زمینه مواد اولیه مشکل داریم و با توجه به اینکه باید بخشی از مواد اولیه از خارج کشور تامین شود برای تهیه این مواد به خرید ارز نیاز داریم که تهیه ارز برای ما مشکل است و نیاز است استان و شهرستان در این راستا کمک حال این کارخانه باشند.

 

 فرمانده پایگاه مقاومت بسیج بارز کردستان در ادامه گفت: بارز کردستان نگین صنعت کردستان است  وجای خوشحالی دارد که بتوانیم در مرحله دوم کمک مومنانه بار سنگین اقتصادی از دوش مردم برداریم

 

شیفت ایثار" طرحی است که در آن مازاد بر شیفت مصوب کاری توسط کارگران بسیجی در حوزه‌های مختلف از جمله مداومت کاری، جمع‌آوری ضایعات، جبران عقب ماندگی تولید و کمک به ساخت و ساز درون شرکت انجام می‌شود.

 

بسیج کارگری طی برهه های مختلف برای مقابله با جنگ اقتصادی دشمنان قسم خورده ایران اسلامی و ارتقای تفکر بسیجی در جامعه کارگری همواره برنامه‌های مختلفی را اجرایی کرده و از تمام توان خود برای ارتقاء تولید و بهره‌وری بهره برده است.

 

 

 

انتهای پیام/a.p

 

چهارشنبه 15 مرداد 1399 | 12:45

کد خبر : 37069

منتشر کننده : الف ق/d

مسعودی پاسخ پنجشنبه 16 مرداد 1399 | 21:42

0
0

این عزیزان یه روزی بدون هیچ آزمونی جذب شدند حق چند هزار جوان بیکار استان ضایع کردند ایثار پیشکش!!!!!!!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید