کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

امام جمعه مریوان؛

رزمایش کمک مومنانه اقدامی جوانمردانه برای دستگیری از نیازمندان است

شرایط سخت،معیشت،اقشار کم درآمد

ماموستا مصطفی شیرزادی از علمای برجسته استان کردستان گفت: رزمایش اجرای طرح مواسات و کمک مومنانه  اقدامی جوانمردانه و وسیله ای برای ابراز همدردی و دستگیری از  نیازمندان است.

به گزارش کُردتودی، در روزهایی که به‌علت شیوع بیماری کرونا، فشار مضاعفی بر اقشار ضعیف و نیازمند جامعه وارد شده و دست‌گیری از نیازمندان در این روزهای سخت بیش از هر زمان دیگری ضروری است.

 

 ماموستا مصطفی شیرزادی در گفتگو با خبرنگار ما، با بیان این‌که کمک مومنانه یکی از صفات عالی برای  مردم شریف ایران است و باید توام با رعایت عزت نفس نیازمندان و فقرا باشد، گفت: مطلق احسان کردن خوب است ولی احسان و انفاق از چیزی که محبوب انسان بوده، مختص نیکوکاران است ‌و در آیه‌ی ۹۲، سوره‌ی آل عمران به این حقیقت اذعان کرده که «شما هرگز به مقام نیکوکاران نخواهید رسید مگر از آنچه که دوست دارید و محبوب شماست، اتفاق کنید.

 

ماموستا شیرزادافزود: در این ایام جوهره ایمان، یکدلی، سخاوت، انسجام، وحدت و همبستگی مردم شیعه و سنی در رزمایش کمک مومنانه به دنیا نشان داده شد و دل‌ها به سوی خداوند کشانده شد.

 

وی تصریح کرد: دستگیری و حمایت از فقرا از اصول سیره اهل بیت(ع) است، چرا که تنها خواندن نماز و ایمان به روز قیامت و فرموده‌های قرآن کافی نیست بلکه باید مال خود را در راه کمک به نیازمندان اهدا کنیم.

 

این ماموستای برجسته اهل تسنن در ادامه گفت: ایتام و فقرایی که در دوران پیش از کرونا نیز با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کردند و برای تامین حداقل های زندگی خود در مذیقه بودند، احتیاجاتشان این روزها بیشتر خودنمایی می کند و تنها حمایت و پشتیبانی مردم نیکوکار است که می تواند امیدبخش این قشر از جامعه باشد.

 

ماموستا شیرزادی در پایان گفت: این روز‌ها در این شرایط سخت عده‌ای از مردم با سختی زیاد معیشت خود را سپری می‌کنند و به لحاظ اقتصادی در تنگنا هستند به همین سبب رزمایش همدلی، مواسات و کمک مومنانه در کشور فرصتی برای کمک به نیازمندان و اقشار ضعیف جامعه فراهم کرده تا در این روز‌های سخت هم در کنار آن‌ها باشیم.

 

انتهای پیام/q.v

دوشنبه 13 مرداد 1399 | 12:20

کد خبر : 37047

منتشر کننده : گ.ظ

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید