کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

معاون فنی و امور زیربنایی شهرداری سنندج خبر داد:

آغاز عملیات زیرسازی جهت اجرای سنگ فرش پیاده راه خیابان فردوسی در سنندج + عکس

شهرداری سنندج، پیاده راه فردوسی، طرح های عمرانی

معاون فنی و امور زیربنایی شهرداری سنندج از آغاز عملیات زیرسازی جهت اجرای سنگ فرش پیاده راه خیابان فردوسی خبر داد و گفت: در راستای تسریع در انجام این پروژه، عملیات زیرسازی و سنگ فرش این خیابان با دو پیمانکار از دو طرف انجام می شود.

بهزاد ریحانی‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار داشت: خیابان فردوسی در بافت مرکزی و تاریخی فرهنگی شهر سنندج واقع شده که عملکرد تجاری بدنه‌های مجاور آن موجب شکل‌گیری فضایی پرتردد و پرازدحام شده است.

 

وی بیان کرد: اجرای طرح پیاده‌راه خیابان فردوسی یکی از مطالبات شهروندان بوده که مطالعات آن توسط اداره راه و شهرسازی انجام شد.

 

وی گفت: احداث پیاده‌راه فردوسی باعث ایجاد فضای شهری سرزنده پویا و مطلوب با حذف مسیر سواره و پیاده‌‌مدار کردن آن محور و تبدیل آن به فضای شهری مطلوبی برای تعاملات اجتماعی و فرهنگی  شهروندان  و عاملی برای جذب گردشگران می‌شود.

 

 

ریحانی‌فرد افزود: همچنین پیاده‌محور کردن این خیابان امکان مشاهده مکان ها، فعالیت ها و احساس شور و تحرک زندگی و کشف ارزش‌ها و جاذبه‌های نهفته در محیط تاثیرگذار بوده و این ارزش دارای اهمیت اساسی در ادراک هویت فضایی، احساس تعلق به محیط و دریافت کیفیت‌های محیطی  تاثیرگذار است.

 

وی افزود: با توجه به اینکه تاسیسات زیرزمینی خیابان فردوسی سال‌ها مورد بازسازی قرار نگرفته بود و بخشی از این تاسیسات فرسوده بود، در گام اول اجرای این طرح، انجام عملیات ساماندهی و توسعه تاسیسات زیربنایی این خیابان از 15 اردیبهشت ماه امسال توسط دستگاه‌های خدمات‌رسان ( آب، برق، گاز، مخابرات ) و سازمان عمران این شهرداری آغاز شد.

 

 

ریحانی‌فرد عنوان کرد: قریب به دو ماه دستگاه‌های خدمات‌رسان اقدامات لازم را در جهت اجرای عملیات زیربنایی این خیابان انجام و پروژه جهت آغاز عملیات زیرسازی از 7 تیرماه سالجاری تحویل این شهرداری شد.

 

وی از آغاز عملیات زیرسازی جهت اجرای کف‌فرش پیاده‌راه خیابان فردوسی خبر داد و گفت: در راستای تسریع در انجام این طرح با توجه به اینکه خیابان فردوسی یکی از خیابان‌های اصلی و پرتردد است با عقد قرارداد با دو پیمانکار اجرای عملیات زیرسازی و سنگ‌فرش از دو سمت میدان آزادی و انقلاب وارد فاز اجرایی شد.

 

معاون فنی و امور زیربنایی شهردار سنندج اعلام کرد: طول اجرای عملیات کف‌سازی پیاده‌راه خیابان فردوسی 580 متر و عرض آن 24 متر است.

 

وی در ادامه یادآور شد: علاوه بر کف‌سازی؛ عملیات احداث آبنما، نصب روشنایی، نصب مبلمان، انجام فضای سبز با تاسیسات مکانیزه نیز اجرا خواهد شد.

 

 

ریحانی‌فرد اضافه کرد: پس از اتمام عملیات سنگ‌فرش خیابان فردوسی، تردد شهروندان به معبر اصلی منتقل و مجدداً دستگاه‌های خدمات‌رسان عملیات بازسازی تاسیسات زیرزمینی در دو طرف پیاده‌رو را آغاز می‌کنند.

 

وی اذعان کرد: پس از اتمام عملیات بازسازی تاسیسات زیرزمینی در دو طرف پیاده‌رو توسط دستگاه‌های خدمات‌رسان، مجددا شهرداری نسبت به اجرای عملیات کف‌سازی و اتمام پروژه اقدام خواهد نمود.

 

معاون فنی و امور زیر بنایی شهرداری سنندج عنوان کرد: اجرای طرح پیاده‌راه فردوسی یکی از ماندگارترین و تاثیرگذارترین طرح‌های عمرانی شهری در راستای ارتقاء سطح سیما و منظر هسته مرکزی سطح شهر است.

 

وی اظهار امیدواری کرد، تا پایان فصل عمرانی سال‌جاری بتوانیم نسبت به اتمام طرح پیاده‌راه فروسی اقدام نماییم.

 

انتهای پیام/

دوشنبه 9 تیر 1399 | 09:15

کد خبر : 36686

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید