کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

گزارش؛

افزایش خودسرانه کرایه تاکسی در مقابل چشمان شورای شهر قروه

شورای شهر،قروه،ضعف شورای شهر،کرایه تاکسی،نرخ کرایه تاکسی

جدا از اینکه وضعیت معیشتی مردم قروه در شرایط مناسبی قرار ندارد و رانندگان تاکسی نیز از این قاعده مستثنا نیستند اما اینکه به صورت خودسرانه کرایه تاکسی ها با افزایش همراه شده اند نشان از ضعف شورای شهر و ناکارآمدی این مجموعه دارد.

به گزارش کُردتودی، در شرایطی که هنوز بر اساس مصوبه سال گذشته شورای شهر قروه کرایه تاکسی باید در تمامی مسیرهای سطح شهر هزار تومان باشد اما در برابر چشمان اعضای شورای شهر این میزان با افزایش 30 درصدی همراه بوده است و هم اکنون اغلب رانندگان تاکسی نرخ هزار و 300 تومان را برای مسیرهای نه چندان طولانی داخل شهر مصوب کرده اند.

 

جدا از اینکه وضعیت معیشتی مردم در شرایط مناسبی قرار ندارد و رانندگان تاکسی نیز از این قاعده مستثنا نیستند اما اینکه به صورت خودسرانه کرایه تاکسی ها با افزایش همراه شده اند نشان از ضعف شورای شهر و ناکارآمدی این مجموعه دارد.

 

این در حالی است که برخی رانندگان تاکسی با توجه به نبود اسکناس 200 تومانی مبلغ هزار و 500 تومان نیز از مسافران خود به عنوان کرایه دریافت می کنند.

 

این مسئله دقیقا سال گذشته نیز رخ داد که کرایه مصوب شورای شهر 900 تومان بود اما رانندگان تاکسی همان هزار تومان را از مردم می گرفتند.

 

شاید در ظاهر بگوییم 100 تومان و 200 تومان چیزی نیست که مشخص باشد اما برخی افراد هستند که به همین میزان اندک نیز نمی توانند دسترسی داشته باشند.

 

متاسفانه این مسئله در حالی رخ می دهد که گفته می شود اعضای شورای شهر نیز در جریان هستند اما چشم خود را به روی آن بسته اند و به راستی مگر می شود شورای شهر از این مسئله بی اطلاع باشد؟

 

چرا باید هر ساله رانندگان تاکسی اقدام به افزایش نرخ کرایه تاکسی به صورت خودسرانه نمایند و پس از ان شورای شهر وارد عمل شود تا نرخ مصوبی را برای کرایه تاکسی معلوم کند که ان هم یک نرخ رند نمی باشد و همچنان همان آش و همان کاسه...

 

این موضوع برای کسانی که در طول روز استفاده بیشتری از تاکسی دارند نیز سخت تر از دیگران است چرا که باید برای چند مسیر کرایه ای بالاتر از کرایه مصوب شده پرداخت کنند و قاعدتا حق اعتراض هم ندارند چرا که کسی پاسخگوی مردم نیست.

 

به راستی شورای شهر قروه چه نقشی در این موضوع و در موضوعات مشابه در طول سال های گذشته داشته است.

 

امیدواریم این نوشتار همانند دیگر نوشتارها از سوی شورای شهر بدون پاسخ نماند.

 

انتهای پیام/e.t

دوشنبه 12 خرداد 1399 | 06:13

کد خبر : 36317

منتشر کننده : م ح/sab

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید