کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان خبر داد:

قرنطینه خانگی راهکاری برای شکستن زنجیره کرونا

قرنطینه خانگی، کردستان، معاون بهداشتی علوم پزشکی

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: از اوایل اسفند ماه سال گذشته تاکنون ۴۸ هزار نفر در تماس با افراد مبتلا به کرونا در استان قرنطینه خانگی شدند.

دکتر ابراهیم قادری در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار کرد: در حال حاضر براساس تجربه دیگر کشورها،  ماندن در خانه تاثیر قطعی بر شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا را دارد.

 

وی افزود: در حالی که ضرورت ماندن در خانه به دلیل  شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا تقریباً از همه‌سو به گوش می‌رسد، متاسفانه  مردم در خانه نمی‌مانند و با این کار کرونا را دست کم می‌گیرند که همچنان شاهد استمرار این بیماری در استان و به ویژه سنندج هستیم.

 

 

  به گفته معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان،  بی اهمیتی یا دست کم گرفتن کرونا توسط گروهی از مردم و رفت‌وآمدهای غیرضروری در سطح شهر در حالی اتفاق می‌افتد که کرونا از همه قشرها قربانی گرفته است لذا توجه به این موارد شمار مبتلایان را کاهش می‌دهد.

 

 

 دکتر قادری با اشاره به اینکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان تا کنون ۲ هزارو ۹۹۲ نفر مبتلای قطعی شناسایی شده است و امروز نسبت به روز گذشته ۱۰۰ بیمار جدید مبتلا ثبت شده است که نشاندهنده رشد افزایشی شمار مبتلایان است.

 

 

  وی با اشاره به اهمیت قرنطینه خانگی در مقابله با کرونا خاطرنشان کرد: هر هفته حدود ۲ هزار نفر در استان قرنطینه خانگی می‌شوند.

 

 

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از بهبودی یک هزار و ۵۹۸ بیمار مبتلا به کرونا در استان خبرداد و گفت:  از اوایل اسفند ماه سال گذشته تاکنون قریب به ۴۸ هزار نفر  در استان قرنطینه خانگی شدند.

 

انتهای پیام/m.r

یکشنبه 11 خرداد 1399 | 13:03

کد خبر : 36316

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید