کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

ماموستاهای اهل سنت کردستان در گفتگو با کردتودی:

موفقیتی دیگر در کارنامه درخشان سپاه/ رزمایش مومنانه وحدت جامعه اسلامی را به رخ تمام جهانیان کشاند

ماموستاهای اهل سنت، کردستان، اقدامات ارزنده

علمای اهل سنت کردستان تاکید کردند: بیماری کرونا با وجود تمام سختی هایی که داشت اما یک بار دیگر در کنار هم بودن، یک رنگ شدن و وحدت جامعه اسلامی را به رخ تمام جهانیان کشاند.

به گزارش کُردتودی، در این روز‌های کرونایی کمک مومنانه سپاه و خیرین برای دستگیری از نیازمندان و اقشار آسیب پذیر در تمام مناطق کردستان، صحنه‌های بی‌نظیری از یکدل شدن، مهربانی را به تصویر کشیدند که نشان از همت بلند مردم برای کمک به افراد نیازمند و آسیب دیده از کرونا دارد.

 


در این زمینه علمای اهل سنت کردستان اعلام داشتند که برگزاری رزمایش کمک مومنانه بیانگر جایگاه رفیع سپاه و اعتماد مردمی به این نهاد است که استمرار آن فقر را کمرنگ می کند.

 

 ماموستا رستمی  در گفتگو با خبرنگارکُردتودی، اظهار کرد: امروز طرح رزمایش مومنانه حرکتی عظیم و یک نمونه بسیار با ارزش در کمک رسانی به همنوعان است  این حرکت در این شرایط بسیار حساس  تداعی کننده یاد مهاجرین و انصار در بیعت با پیغمبر اسلام است.

 

وی گفت: بیماری کرونا با وجود تمام بدی هایی که داشت اما یک بار دیگر در کنار هم بودن یک رنگ شدن و وحدت جامعه اسلامی را به رخ تمام دشمنان کشاند.

 

ماموستا رستمی گفت:  هریک از مسئولین و مردم در جایگاه های مختلف سازمانی و مردمی و خودجوش به صورت جهادی با کمک های نقدی و غیر نقدی و حضور فیزیکی خود در برگزاری این رزمایش بزرگ مشارکت کردند و این نشانه دل های آسمانی و خدایی و ولایی این مردم است که به فرمان رهبر خود لبیک گفتند و برای کمک به هموطنان مومن و نیازمند در این شرایط بحرانی کرونا و بیکاری و اقتصاد و به خصوص ماه مبارک رمضان پا به میدان گذاشتند و درسفره های افطار این مومنان سهیم شدند و با حضور حداکثری خود موجب دلگرمی این عزیزان شدند.

 

وی بیان کرد: سپاه همواره در جامعه در مقام حل مشکلات در زمینه‌های مختلف ورود کرده و در حال حاضر نیز در وضعیت مشکلات ناشی از کرونا نسبت به شناسایی افراد نیازمند اقدام کرده‌اند.

 

ماموستا رستمی امام جمعه سنندج،رزمایش کمکهای مومنانه را کاری نیکو دانست و گفت: سخنان حکیمانه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، موجی از مشارکت مردم  در قالب رزمایشی به نام مواسات به راه انداخت و جلوه دیگری از همدلی و همراهی ملت ایران اسلامی است.

 

 وی افزود: مشارکت‌های مردمی در این رزمایش عظیم باید به یک شیوه زیبا و به راهبردی برای ترویج این رخداد بزرگ اجتماعی و شکل گیری فرهنگ غنی اسلامی مبدل شود.

 

امام جمعه سنندج ریشه‌کنی فقر از جامعه، رسیدن به کمال و مستفیض شدن از مژده الهی را از دیگر برکات مواسات و کمک و همدردی مؤمنانه در جامعه اسلامی برشمرد.

 


رزمایش کمک مومنانه بیانگر جایگاه رفیع سپاه و اعتماد عمومی به این نهاد است


ماموستا عبدالرحمن خدایی در گفتگو با خبرنگار کُردتودی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ایام پر خیر و برکت رمضان با اشاره به آغاز اجرای مرحله دوم کمک مومنانه که قرار است از شنبه شروع شود, گفت: اجرای طرح بزرگ رزمایش همدلی و کمک مومنانه در مرحله دوم با مشارکت خیرین و آحاد مختلف مردم توسط سپاه بیانگر جایگاه رفیع و اعتماد عمومی مردم به این نهاد مقدس است.


 
ماموستا خدایی ادامه داد: ایران اسلامی در مقابله با کرونا نسبت به خیلی از کشورها بهتر کار کرده، بنحوی که با کشورهای پیشرفته قابل مقایسه نیست و این اتفاق در سایه بیانات حکیمانه مقام معظم رهبری در اهمیت به راه افتادن رزمایش مواسات و اطاعت از ایشان از سوی اقشار مختلف مردم رخ داد.


 
 وی با اعلام اینکه مرحله اول این رزمایش در کرستان با بهترین شیوه ممکن انجام گرفت, اظهار کرد: در مرحله اول این رزمایش ۱۵ هزار و ۷۲۰ بسته معیشتی با هدف کمک رسانی به نیازمندان و افراد آسیب دیده ناشی از شیوع بیماری کرونا و افرادی که مشاغل خود را از دست داده‌اند و با محوریت سپاه توزیع گردید.


 
وی با اشاره به اینکه به مناسبت میلاد امام حسن (ع) مرحله دوم رزمایش در سراسر کشور و به طبع در استان کردستان نیز اجرایی خواهد شد, ادامه داد: در مجموع در کل کشور ۷ میلیون بسته معیشتی در ایام ماه مبارک رمضان با همت سپاه و لبیک به فرمان رهبری در بین مردم توزیع می‌شود، اکنون نیز تلاش سپاه و بسیج در خدمت رسانی در جهت کمک به مردم و آسیب دیدگان در قالب رزمایش کمک مومنانه ارزنده و قابل تقدیر است.


 
ماموستا خدایی در ادامه اضافه کرد: امروز نیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن حضور در صحنه دفاع از امنیت و دفاع از کشور و خنثی سازی توطئه دشمنان در دیگر عرصه های مورد نیاز سازندگی کشور، آمادگی و فعالیت قابل توجهی دارند.


 
امام جمعه بانه در پایان ضمن قدردانی از همت مردم ولایتمدار بانه و خیرین عزیز یادآور شد: تا پایان  ماه مبارک رمضان "کمک مومنانه" ادامه خواهد داشت و بسته‌های حمایتی به صورت آبرومندانه در اختیار نیازمندان قرار خواهد گرفت.

 

 

آغاز رزمایش دوم «کمک مومنانه» سپاه الگوی مناسبی برای دیگر کشورهای دنیا است

 

ماموستا امین راستی امام جمعه موقت سنندج در گفتگو با خبرنگار کردتودی اظهار داشت: رزمایش "کمک مومنانه" سپاه جلوه‌ای از همدلی و همراهی مردم را به تمام دنیا نشان داد و می تواند الگوی مناسبی برای دیگر کشورهای جهان شود و انسان را به سوی معنویت و کمک و خدمت رسانی سوف دهد.
 


 
وی گفت: سپاه در همه برهه های حساس حقیقتا در کنار مردم حضور داشته و با کمک رساندن به مردم همیشه پای کار بوده و انجام وظیفه کرده که در این راستا و در این اقدام خیر‌خواهانه نیز با حضور خود می‌تواند با شناسایی افراد نیازمند و با دستگیری از آنان در این امر خدا‌پسندانه اقدام کند.
 
 


ماموستا راستی با بیان اینکه آغاز برگزاری مرحله دوم رزمایش مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه، حقیقتاً گام بزرگی در کاستن از آلام و مشکلات محرومان و نیازمندان جامعه به شمار می رود افزود: امید است در سایه برگزاری رزمایش های بعدی این کمک خیرخواهانه شاهد تقویت همدلی و وحدت و حس نوع‌دوستی در جامعه بیش از پیش باشیم و بتوان گام‌های استواری در حمایت از نیازمندان برداشت.
 


 
ماموستا راستی ادامه داد: راه اندازی پویش «کمک مومنانه» در سطح کشور، در حقیقت تزریق امید به زندگی نیازمندان و درس عملی همدلی، اخلاص و ترویج روحیه مواسات را برای کسب رضایت الهی به دنبال دارد.
 


 
امام جمعه موقت سنندج شکل‌گیری رزمایش پیوسته کمک مومنانه را از افتخارات کشور دانست و گفت: مردم ایران اسلامی با لبیک‌ گویی به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی وارد این عرصه شدند و تاکنون خوش درخشیده‌اند.
 


 
وی تاکید کرد: رزمایش کمک مومنانه تمرین همدلی، همکاری و هماهنگی در راستای یک کار خداپسندانه و حل مشکلات انسان‌هایی است که بر اثر بیماری کرونا آسیب دیده‌اند لذا همه باید احساس مسئولیت کرده و این کار را جدی بگیریم.

 

 

سپاه همواره پیشرو در امور خیرخواهانه بوده است/ طلاب و روحانیون کردستانی حامی رزمایش کمک مؤمنانه هستند

 

ماموستا اقبال بهمنی مدیرمرکز اسلامی شهرستان سنندج در آستانه مرحله دوم رزمایش بزرگ کمک مؤمنانه در گفت و گو با خبرنگار کُردتودی، اظهار کرد: به برکت انقلاب اسلامی شاهد استقرار ارزش های اسلامی در تمامی عرصه ها در کشور هستیم.

 

وی افزود: سپاه پاسداران به عنوان یکی از مولودهای با برکت انقلاب اسلامی طی چهار دهه از عمر با عزت خویش منشا برکات بسیاری در کشور بوده است.
این روحانی برجسته اهل سنت کشور تصریح کرد: تلاش ها و خدمات نیروهای خدوم سپاه در عرصه های محرومیت زدایی و کمک به نیازمندان در جامعه مثال زدنی است.

 

ماموستا بهمنی با اشاره به توزیع بیش از 12 هزار بسته معیشتی در قالب مرحله اول رزمایش کمک مؤمنانه اظهار کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اجرای این رزمایش بزرگ اجتماعی بار دیگر جایگاه والای خود را در عرصه های اجتماعی و محرومیت زدایی به همگان نشان داد و بدون شک مرحله دوم این رزمایش نیز زمینه ساز برکات بسیاری برای خانواده های نیازمند و محروم کردستانی در ایام ماه مبارک رمضان خواهد بود.

 

وی افزود: طلاب و روحانیون کردستانی به ویژه طلاب و روحانیون شهرستان سنندج نیز با توجه به پایگاه و جایگاه اجتماعی خویش در جریان این رزمایش همراهی خوبی با سپاه داشتند و در اجرای مرحله دوم این رزمایش نیز نقش آفرینی خواهند کرد.

 

ماموستا بهمنی ابراز امیدواری کرد که این اقدامات ارزنده اجتماعی در ایام مختلف سال تداوم داشته باشد.

 

انتهای پیام/m.r

چهارشنبه 7 خرداد 1399 | 14:50

کد خبر : 36277

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید