کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان:

معنویت در جبهه برگ برنده رزمندگان در فتح خرمشهر بود/ حقانیت جمهوری اسلامی ایران برای جهانیان اثبات شده است

فتح خرمشهر، کردستان، سوم خرداد، آزادسازی خرمشهر

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: فتح خرمشهر فتح ارزش های اسلامی است چرا که برگ برنده رزمندگان، اعتقاد و الهی فکر کردن و معنویت در جبهه بود.

به گزارش کُردتودی، سردار سید صادق حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در نشست خبری با خبرنگاران استان که صبح امروز در سنندج برگزار شد اظهار داشت: در آزاد سازی خرمشهر، هیمنه ی دشمن شکست خورد چرا که خرمشهر سمبل مقاومت و برای دشمن یک نقطه اتکا بود .

 


وی گفت: خرمشهر تنها نقطه ی عارضی بود که دشمن روی آن مانور داد و پیش بینی کرده بودند که جمهوری اسلامی ایران را ساقط کنند زیرا در آذر ماه 1359 رسماً وزارت خارجه صدام اعلام کرد که ایران را به 6 ایران تقسیم خواهند کرد اما به اهداف خود نرسیدند.

 


وی گفت: به فرموده امام فتح خرمشهر فتخ خاک نیست فتح ارزش‌ها است، فتح خرمشهر بازیابی قدرت جمهوری اسلامی بود و ارتش صدام شکست خورد.

 

 

وی ادامه داد: تمام جهان در آن روز و در آن مقطع در یک جبهه در ارودگاه صدام و ایران اسلامی جداگانه و تنها اما با اقتدار در مقابل تهاجم دشمن ایستاد، امروز از ارتش صدام و فرماندهان آن روز خبری نیست، خرمشهر دروازه فتح جمهوری اسلامی بود و در آن جنگ شمار زیادی از ارتش بعثی تسلیم شدند و نشان دادند که اینها آمدند جمهوری اسلامی را به تسلیم وادارند و امروز خود تسلیم می‌شوند، این ناشی از هدایت امام و حضور مردمی و ایثارگری شهداء و رزمندگان و جانبازان ما است.

 


وی ادامه داد: دفاع مقدس در سه برهه ی کنترل، مهار و سد دشمن در برهه ی اول؛ آموزش، سازماندهی و توسعه ی سازمان رزم و عملیات در برهه ی دوم و همچنین ورود به خاک عراق و تنبیه متجاوز و گرفتن خسارت از دشمن در برهه ی سوم نقش اساسی را ایفا کرد.

 

خرمشهر سمبل مقاومت بود


سردار حسینی با بیان اینکه مقاومت مردم و رزمندگان بعد از چندین عملیات به پیروزی رسید و دشمن را به عقب راند ادامه داد: خرمشهر سمبل مقاومت بود که دشمن محور اروند و عبور از کارون را انتخاب کرده بودند که رزمندگان ما ۳۴ روز در منطقه مقاومت کردند و مردم نیز حتی به کمک نیروهای ما امده بود.

 


فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان خاطر نشان کرد: مسجد خرمشهر محل مقاومت شد که امروز محل عبادت است، در آن دوران بین فرمانده و سرباز تفاوتی وجود نداشت همه در یک لباس و برای آزادسازی خرمشهر رزم می‌کردند.

 


وی با بیان اینکه خونین شهر تبدیل به خرمشهر شد خاطر نشان کرد: 19 هزار اسیر، 16 هزار کشته و زخمی، انهدام 550 قبضه تانک و توپ، 53 هواپیما، 50 خودرو، 41 گردان تانک و 530 قبضه توپ و غنایم زیادی از دشمن از نتایج عملیات بیت‌المقدس بود که منجر به آزادسازی خرمشهر شد.

 

برگ برنده رزمندگان در فتح خرمشهر، اعتقاد و الهی فکر کردن و معنویت در جبهه بود


سردار حسینی گفت: فتح خرمشهر فتح ارزش های اسلامی است چرا که به دلیل کم بودن تانک و هواپیما و ... بر غربی ها پیروز نشدیم  بلکه برگ برنده رزمندگان اعتقاد و الهی فکر کردن و معنویت در جبهه بود.

 


فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: دشمن آمده بود تا جمهوری اسلامی را ساقط کند و دست نشانده های خود را در این کشور منصوب نمایند؛ اما رزمندگان ما و مردم نیز جانانه مقاومت کردند و با آزادسازی خرمشهر، سوم خرداد در تقویم ما ماندگار شد.

 


وی اظهار کرد: در واقع پیروزی در خرمشهر درس هایی را به آموخت که می شود در هر حال مقابل دشمن ایستاد؛ پیروی در عملیات بیت المقدس برای دشمنان قابل پیش بینی نبود و آنها تصور نمی کردند قادر باشیم خرمشهر را آزاد کنیم لذا این پیروزی پایانی بر افکار باطل صدام جنایتکار بود.

 

 

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان افزود: در واقع آرمان های بلند امام و رهبری در این عملیات تحقق پیدا کرد در حالی که ما در ان زمان کاملا در محاصره بودیم و نه خبری از مستشاران نظامی بود و نه کمک بیرونی.

 

فتح خرمشهر موازنه جنگ را در زمین دریا و هوا به نفع ایران تغییر داد

 

حسینی ادامه داد: در واقع فتح خرمشهر موازنه جنگ را در زمین دریا و هوا به نفع ایران تغییر داد و باعث شد تا عراق در دیگر مرزهای ما عقب نشینی هم بکند.

 

 

وی در پایان با بیان اینکه حقانیت جمهوری اسلامی برای جهان به اثبات رسید گفت: خرمشهر قلب ایران است زیرا نماد وحدت اقوام، مذاهب و فرهنگ های مختلف بود که در کنار هم یکپارچه از کشور حمایت کردند زیرا در آن دوران خبری از جناح، سیاست و گروه نبود بلکه هر چه بود معنویت، لطف خدا و اطاعت از ولی امر بود که رمز پیروزی یک ملت است.

 


انتهای پیام/m.r


 

شنبه 3 خرداد 1399 | 14:31

کد خبر : 36241

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید