کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

گزارش؛

فریاد آزادی قدس در فضای مجازی طنین انداز شد

آزادی فلسطین،جهانخوار،فضای مجازی

هرچند به دلیل شیوع کرونا، راهپیمایی در هیچ یک از شهرهای  استان کردستان برگزار نمی شود اما  مردم این دیار معتقدند قدس فراموش نشدنی است و همه باید آماده آخرین قیام  برای دفاع از قدس شریف باشیم.

به گزارش خبرنگار کردتودی، روز قدس روزی امیدآفرین برای فلسطینیان است و نوید می‌دهد که با وجود خیانت برخی سران کشورهای اسلامی به آرمان فلسطین و سازش با رژیم اسرائیل از رسیدن به حق خود مأیوس نشوند و با توکل بر خدا به مقاومت ادامه دهند که پیروزی مجاهدان مظلوم بر غاصبان ستم‌پیشه وعده خداوند است.

 

 

 با گذشت 40 سال از نامگذاری جمعه آخر ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس، با ابتکار تاریخ‌‌‌ساز و تعیین‌‌‌کننده حضرت امام خمینی(ره)، مسأله فلسطین و آزادی قدس شریف امروز به یک مسئله بین‌‌‌المللی و آرمان جهانی تبدیل شده ‌و موجبات وحدت و یکپارچگی امت اسلامی در حمایت همه جانبه از ملت مظلوم و مسلمان فلسطین را رقم زده و از سوی دیگر رژیم صهیونیستی و جبهه حامی اشغالگری را علی رغم هیمنه پوشالی خود  بیش از هر دوره تاریخی در ضعف و استیصال قرار داده است.

 

 

امروز جمعه مصادف با روز قدس حال و هوای متفاوت نسبت به سالهای قبل به خود گرفته است  روزی که همه یک صدا برای دفاع از قدس شریف به خیابانها می آمدند تا خشم و انزجار و حمایت  خود را به  رخ دشمنان مردم مظلوم فلسطین بکشانند.

 

 

  صبح امروز وقتی خیابان های شهر را قدم میزدم نه خبری از جمعیت انبوه بود و نه خبری از تدارکات راهپیمایی، امروز همگی همه مسلمانان جهان قرار را بر این گذاشته بودند تا به شکلی دیگر و با حضور در پویش های مردمی فضای مجازی از ملت مظلوم فلسطین دفاع کنند و ندای وحدت و مقاومت را تا آزادی قدس شریف سر دادند.

 

یکی از شهروندان کردستانی در گفتگو با خبرنگار کُردتودی در مورد حمایت از فلسطین می گویید: امسال، روز جهانی قدس با توجه به بحران ویروس کرونا در حال و هوایی متفاوت برگزارمی شود و برگزار نکردن راهپیمایی به آن معنا نیست که روز جهانی قدس تعطیل است، بلکه قدس  همیشه زنده و در قلب مسلمانان جای دارد و ما به هر طریقی به دشمنان این قدس شریف ثابت خواهیم کرد که به هر شکل ممکن در کنار مردم مظلوم فلسطین خواهیم بود.

 

این شهروند کردستانی اظهار داشت: مسلمانان در این روزبا حضور در فضای مجازی  که اتفاقا بازتاب تاثیر گذارتر خواهد داشت با زبان روزه در همه جای دنیا حتی در کشورهای غیراسلامی با حضور انسان‌های آزاده  در سایر ادیان با هدف ظلم ستیزی، با آرمان مردم فلسطین هم راستایی می‌کنیم و این اتفاق هر سال باید تکرار شود تا به همه دولت‌های استعمارگر و غاصب نشان داده شود که ملت فلسطین تنها نیست.

 

احمدی دیگر شهروند کردستانی میگوید از سال قبل که سیاست‌های استکباری ایالات متحده آمریکا خود را نشان داد و در ادامه بحث جا به جایی پایتخت فلسطین اشغالی و انتقال سفارت آمریکا به شهر قدس و اعلام طرحی به نام معامله قرن اتفاق افتاد ، حضور برای دفاع از قدس در سال جاری را پر  اهمیت تر از هر وقتی خواهد کرد.

 

وی  خطاب به خبرنگار کرد تودی اظهار داشت: وجود ویروس کرونا مانع از حضور ما در دفاع و حمایت از قدس شریف نخواهد شد و ما به هر شکلی در این روز به جهانیان اعلام می کنیم که ایران اسلامی  و ایرانی  مسلمان،  درس شجاعت و شهادت را در مکتب نبوی وعلوی فراگرفته و در جانش رسوخ کرده است و هرگز در برابر ظلم و ستم خاموش نمی نشینند.

 

این شهروند کردستانی در مورد بزرگداشت روز قدس متناسب با شرایط کرونایی تأکید کرد و گفت: بزرگداشت روز قدس ملت‌ها را سرپا نگه می‌دارد و نماد عزت و اتحاد مسلمانان در برابر کفر است و نباید به دلیل ترس از ویروس کرونا این وظیفه شرعی و قانونی را رها کنیم.

 

وی افزود:روز جهانی قدس یک مسئله اسلامی و انسانی است و با وجود بیماری کرونا کمرنگ نخواهد شد و دشمن باید بداند مردمان مسلمان در جای جای جهان مراسم روز قدس امسال را بسیار قوی‌تر از سال‌های گذشته برگزار خواهند کرد.

 

 خانم احمدی دیگر کردستانی مدافع حقوق مردم آزادی خواه فلسطین می گوید: امسال هر چند به علت ابتلا جهانی به بلای ویروس کرونا که امیدواریم خداوند آن را از سر اهل زمین دور سازد  شرایط ویژه ای به وجود آمده است، با این حال قطعاً مردم به ویژه ملت درد آشنا و صبور و غیور ایران روز جمعه آخر ماه مبارک رمضان به هر شیوه ای که ممکن است با رعایت تمام توصیه های بهداشتی به ویژه استفاده گسترده از فضای مجازی، صدای حمایت خود را از مبارزه برای آزادی فلسطین و نجات قدس شریف به گوش جهانیان می رسانند و خشم مقدس خود را بر سر غاصبان فلسطین و حامیان جهانخوار آنان فرو خواهند ریخت.

 

انتهای پیام/m.r

جمعه 2 خرداد 1399 | 09:11

کد خبر : 36213

منتشر کننده : گ.ظ

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید