کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

در نشست شورای امر به معرف و نهی از منکر عنوان شد

ترک امر به معروف با عث کم رنگ شدن عبادت و عادی شدن گناه و عصیان می شود

امر به معروف،حدود شرعی،جامعه اسلامی،دستورات الهی،کرامت انسانی،قانون مداری

امام جمعه دهگلان در نشست شورای امربه معروفت و نهی از منکر شهرستان گفت: اگر فریضتین ترک شوند عبادت کم رنگ و عصیان و گناه عادی می شوند.

به گزارش کُردتودی، نشست شوای امر به معروف و نهی از منکر با حضور رئیس، دبیر، قائم مقام و اعضای شورای در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

 

 در این نشست ماموستا عبدالسلام محمدی رئیس دفتر ستاد امر به معروف شهرستان دهگلان با بیان اینکه امروز فریضتین امر به معروف و نهی از منکر تا حدودی ضعیف شده گفت: کسانی که در مقابل حدود الهی و حدود شرعی بایستند در مقابل شاکله آن ایستاده اند.

 

 

وی با اشاره به جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در دین مبین اسلام، گفت: امر به معروف و نهی از منکر دو فریضه مهم و ضروری است که باید در جامعه اسلامی تقویت شود.

 

 ماموستا محمدی با اشاره به فرموده پیامبر(ص) که فرمودند در میان امتها اگر امر به معروف و نهی از منکر ترک شود آن جامعه دچار عذاب الهی خواهند زیرا پایبند به دستورات الهی نسیتند.

 

امام جمعه دهگلان در ادامه افزود: اگر امر به معروف و نهی از منکر ترک شود عبادت کم رنگ شده و با عادی شدن عصیان و گناه اخلاقیات نیز از بین می رود.

 

امر به معروف و نهی از منکر، اساس سایر فرایض الهی است

 

 

 محمد امانی دبیر ستاد امر به معروف دهگلان در ادامه با اشاره به مشکلات این ستاد گفت: متاسفانه هرساله با جابجایی پی در پی امام جمعه و فرماندار که رئیس و قائم مقام ستاد هستند شاکله ستاد بهم می خورد که این یکی از مشکلات اصلی بی توجهی در ستاد شهرستان شده است.

 

وی اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر مصداق بارز قانون مداری، منطبق با موازین کرامت انسانی و راه نجات انسان است، طوریکه همه حرکت های اساسی در اسلام منبعث از امر به معروف و نهی از منکر است و خداوند متعال خود اولین آمر به معروف و ناهی از منکر است.

 

وی با تاکید بر تربیت افراد برای اجرای دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر گفت: باید گستره اجرای این دو فریضه الهی را گسترش داد و متناسب به هر حوزه ای انگیزه سازی انجام شود.

 

امانی گفت: امر به معروف و نهی از منکر، اساس سایر فرایض الهی است از این رو اگر این دو فریضه بزرگ الهی ترک شود، به تدریج تمام احکام اسلامی تعطیل می شود.

 

ادارات مکلف به ارزیابی و گزارش عملکرد هستند

 

 

 سرپرست فرمانداری دهگلان با بیان اینکه خلاء بسیار زیادی در ستاد وجود دارد گفت: باید اول از همه اعضای ستاد پای کار باشند و نیاز است تمام شعبه های اقماری ستاد فعال شوند و کل شهرستان پوشش داده شود.

 

شمس با ابراز تاسف از اینکه معاونتهای ستاد امر به معروف در این زمنیه احساس مسئولیت نمی کنند خواستار برگزاری جلسات در این راستا شد و گفت: ادارات مکلف به ارزیابی و گزارش عملکرد هستند.

 

 وی اظهار داشت: باید از تمامی امکانات و ظرفیت شهرستان استفاده شود و مطالبات و انتظارات ستاد به استان انعکاس داده شود و معاونتهای که اعتقاد به فریضتین ندارند بادید تعیین تکلیف شوند.

 

انتهای پیام/e.u

چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399 | 07:05

کد خبر : 36186

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید