کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با کُردتودی:

اگر ادعای رسانه ها در خصوص سفیر آلمان غلط است وزارت امور خارجه تکذیب کند

سفیر آلمان، جاسوس، عدم موضع گیری وزارت امور خارجه ، رسانه ها

کارشناس مسائل سیاسی گفت: در چند روز گذشته بحث موضع گیری رسانه های مختلف علیه سفیر آلمان بعنوان جاسوس مطرح است، اگر ادعای رسانه‌ها غلط است سخنگوی وزارت امور خارجه باید آن را تکذیب کند و پاسخگوی افکار عمومی باشد.

محمد مهدی زاده در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار داشت: اینکه استکبار برای از پای درآوردن جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاشی فروگذار نیست یک واقعیت کاملا آشکار است و به همین خاطر سفارت خانه های کشورهای اروپایی خود نیز راهبردهای جاسوسی خاص خود را در ایران دنبال می کنند و اگر این چنین نبود مایه تعجب بود.

 

وی افزود: تعاریف نظارتی ویژه بر سفارت خانه های کشورهای اروپایی در داخل در زمانی که ایران اسلامی مورد هجمه شدید دشمنان قرار دارد، یکی از اصول اساسی است که میتواند قواعد بازی استکبار را بر هم بزند.

 

کارشناس مسایل سیاسی گفت: نباید فراموش کرد چنین جسارت هایی در سایه دولتی رخ می دهد که گفتمان سیاسی خود را نمی خواهد فدای امنیت واقعی کشور نماید و لذا عدم برخورد با این موارد باید در چارچوب نظام تعریفی قوای سه گانه جستجو کرد و قطعا موازنه چنین سازشی، به مصلحت کشور نیست.

 

مهدیزاده تاکید کرد : قطعا در گفتمان سیاسی دولتی که مذاکره با غرب اساسی ترین راهبرد خود  می پندارد، انتظار برخورد قاطع در اینگونه موارد دور از انتظار است.
وی ادامه داد:  در واقع هرنوع نابهنجاری که در عرصه سیاسی کشور مجبور به تحمل آن است، علت آن دیپلماسی التماسی است که روز به روز کشورهای اروپایی را جسورتر نموده است تا جایی که سفیر انگلیس به خود جرات می دهد در میان تجمعات غیرقانونی حضور یابد.

 

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه، کشورهای اروپایی در پوشش خبری خاص، جاسوس به ایران فرستادند، افزود: سابقه جاسوسی در ایران به امروز و دیروز خلاصه نخواهد شد و ما از جاسوس بودن سفیر آلمان در کشور زیاد متعجب نیستیم زیرا دشمن ضربه های سنگینی طی 41 سال از پیروزی انقلاب از نظام اسلامی خورده است و هرجور هست قصد جبران ضربه را دارد ولی قدرت و بصیرت نظام و رهبری مانع بزرگی در برابر آنهاست.

 

مهدیزاده تصریح کرد: هر دولتی این اختیار را دارد که سفیر کشوری را نپذیرد اما وقتی استوارنامه را می‌پذیرد به این معناست که بررسی‌ها را انجام داده و نظر خودش را اعلام کرده است.

 

وی بیان داشت: در چند روز گذشته شاهد موضع گیری رسانه های مختلف علیه سفیر آلمان بعنوان جاسوس مطرح است ،  اگر ادعای رسانه‌ها غلط است سخنگوی وزارت امور خارجه باید آن را تکذیب کند اما در هر صورت وزارت امور خارجه باید پاسخگوی افکار عمومی باشد.

 

کارشناس مسائل سیاسی خاطر نشان کرد: امور خارجه باید پاسخگوی چرایی پذیرش استوارنامه سفیر آلمان باشد و اعلام کند کوتاهی های چه کسی موجب شده این شخص اجازه جلسات و گفتگوهای متعدد را داشته باشد زیرا سفرا همواره شرح وظایفی معینی دارند و مسئول حفظ منافعشان در داخل دیگر کشورها هستند و دخالت در مسائل دیگر در برنامه های آنها نیست.

 

انتهای پیام/

 

سه شنبه 23 اردیبهشت 1399 | 05:26

کد خبر : 36119

منتشر کننده : ط ج/bj

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید