کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

منتخب مردم شهرستان های قروه و دهگلان در مجلس یازدهم؛

مجلس یازدهم برای تحقق «جهش تولید» باید به کشاورزی دانش بنیان توجه کند

پرویز اوسطی،منتخب مردم شهرستان های قروه و دهگلان،مجلس یازدهم،کشاورزی،آب و خاک

منتخب مردم شهرستان های قروه و دهگلان در مجلس یازدهم گفت: امیدوارم مجلس یازدهم در راستای تحقق کشاورزی پایدار، دانش بنیان و مدرنیزه با نگاه تکمیل زنجیره تولید و زنجیره ارزش و تولید کمی و کیفی محصول سالم و استاندارد و توجه به هویت بخشی و برندسازی و مهندسی ارزش در تولیدات کشاورزی کشور در کمک به ریل گذاری جهش تولید در این بخش نقش کلیدی و اساسی را ایفا کند.

پرویز اوسطی صبح امروز و در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، با بیان اینکه دو اصل مهم در توسعه پایدار بخش کشاورزی وجود دارد اظهار داشت: این 2 اصل شامل حفظ منابع پایه تولید و اقتصادی نمودن تولید می باشند که در بحث اقتصادی نمودن تولید تا حدود زیادی کشور موفق بوده اما تا رسیدن به جایگاه مناسب و شایسته و در قیاس با بعضی کشورهای موفق در دنیا همچنان فاصله داریم.

 

وی افزود: در رابطه با حفظ منابع پایه تولید که شامل آب و خاک و منابع طبیعی تکثیر شونده و ... می شود عملکرد ما قابل قبول نیست و آب و خاک دو چالش عمده پیش روی کشاورزی کشور است.

 

منتخب مردم شهرستان های قروه و دهگلان در مجلس یازدهم خاطر نشان کرد: سیکل تولید مواد غذایی یک روبناست که زیر بنای آن را منابع طبیعی و محیط زیست تشکیل می دهد و هر گونه پیشرفت در هر کدام از این بخش ها بدون توجه به نقش و جایگاه دیگری آینده کشاورزی کشور را با مانع روبرو خواهد ساخت.

 

وی با ابراز امیدواری از رویکرد مجلس یازدهم به سمت کشاورزی بیان داشت: امیدوارم مجلس یازدهم در راستای تحقق کشاورزی پایدار، دانش بنیان و مدرنیزه با نگاه تکمیل زنجیره تولید و زنجیره ارزش و تولید کمی و کیفی محصول سالم و استاندارد و توجه به هویت بخشی و برندسازی و مهندسی ارزش در تولیدات کشاورزی کشور در کمک به ریل گذاری جهش تولید در این بخش نقش کلیدی و اساسی را ایفا نماید.

 

انتهای پیام/a.t

شنبه 20 اردیبهشت 1399 | 10:16

کد خبر : 36091

منتشر کننده : م ح/sab

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید