کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

معاون بهداشت سپاه کردستان خبر داد؛

توزیع بیش از ۶ هزار بسته بهداشتی و ضدعفونی بین مردم کردستان

گروه های جهادی،اماکن بهداشتی،ویروس کرونا

مسئول بهداشت سپاه بیت المقدس کردستان در ادامه با اشاره به توزیع بسته‌های بهداشتی در بین اقشار نیازمند در کردستان، یادآور شد: در یک هفته گذشته ۶ هزار و ۵۶۲ بسته حاوی مواد بهداشتی و ضدعفونی بین نیازمندان و مردم استان کردستان توزیع شده است.

مسئول بهداشت سپاه بیت المقدس کردستان در گفت وگو با خبرنگار  کُردتودی، در کردستان گفت: در بحث مبارزه با ویروس کرونا واحد بهداشت سپاه بیت المقدس کردستان در طول هفته برنامه‌های بسیاری داشته است.


روح الله اکبر نژاد اظهار کرد: در این مدت بیش از ۲۳ هزار و ۷۶۵ عدد ماسک تولید کرده ایم و بین مردم و پرسنل تقسیم شده است.


وی با اشاره به اینکه با کمک دانشجویان کردستانی بیش از ۸۰۰ دست لباس ایزوله تهیه شده است، افزود: همچنین در این مدت بیش توانسته ایم که ۸ نقاهتگاه با ظرفیت ۴۰۰ تخت برای روز‌های بحرانی در نظر بگیریم.


مسئول بهداشت سپاه بیت المقدس کردستان افزود: یکی دیگر از برنامه‌های معاونت بهداشت سپاه بیت المقدس کردستان سازماندهی گروه‌های جهادی و تخصصی سفیران سلامت در قالب ۷۳ تیم و به تعداد ۱۹۱ نفر بوده است.


اکبرنژاد تصریح کرد: تعداد نفرات جهادی ما در این برنامه ۲ هزار ۶۶۱ نفر با همکاری ۱۱ مشاور بهداشت بوده است.


مسئول بهداشت سپاه بیت المقدس کردستان در ادامه با اشاره به توزیع بسته‌های بهداشتی در بین اقشار نیازمند در کردستان، یادآور شد: در این مدت ۶ هزار و ۵۶۲ بسته حاوی مواد بهداشتی و ضدعفونی بین نیازمندان و مردم استان کردستان توزیع شده است.


وی گفت: یکی دیگر از اقدامات قابل توجه در این هفته توزیع ۳ هزار و ۷۵۰ بسته معیشتی بین اقشار کم درآمد جامعه بوده است.


اکبرنژاد در ادامه سخنان خود به بحث ضدعفونی و گندزدایی معابر و امکان عمومی در سطح شهر اشاره کرد و بیان داشت: در این مدت به صورت روزانه ۷۵ هزار و ۲۰۰ لیتر مواد ضدعفونی و گندزدای «دتول» و «وین ایکساد» در سطح شهر و مقر‌های سپاه مورد استفاده قرار گرفته است.


مسئول بهداشت سپاه بیت المقدس کردستان ادامه داد: این مواد ضدعفونی را از وزارت دفاع و معاونت بهداشت و درمان کل سپاه پاسداران دریافت و در اینجا برای رعایت اصول بهداشتی و سلامت مردم رقیق نموده ایم.


وی تصریح کرد: همچنین در طول یک ماه اخیر ۱۴ هزار ۲۵۲ وسیله نقلیه ضدعفونی و گندزدایی شده است که این رقم به صورت روزانه ۴۵۷ وسیله نقلیه می‌باشد.


اکبرنژاد اظهار داشت: همچنین ۷۲ ایستگاه تب سنجی در سطح شهر دایر کرده ایم که این ایستگاه‌ها ۵۹ هزار و ۲۱۱ نفر را تب سنجی نموده اند و البته این کار به صورت روزانه در ورودی‌های پادگان‌های سپاه توسط یک پرستار و کمک سربازان انجام می‌شود.


مسئول بهداشت سپاه بیت المقدس کردستان گفت: از سوی دیگر ۹ هزار ۸۵۲ نفر مواد ضدعفونی از این مرکز دریافت کرده اند و همچنین آموزش‌های لازم برای بحث انجام ضدعفونی و گندزدایی در مقر‌ها و ستاد‌های سپاه را به ۱۵ هزار ۸۷۲ نفر ارائه داده ایم.


این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: خوشبختانه موفق شده ایم برای مبارزه با ویروس کرونا در تمامی شهرستان‌های کردستان مواد ضدعفونی، ماسک، دستکش و... را بین مردم در ۵ مرحله توزیع کنیم.


اکبرنژاد ادامه داد: یکی دیگر از کار‌های این معاونت نظارت روزانه و جامع بر اماکن بهداشتی سپاه همانند آشپزخانه ها، آسایشگاه ها، سرویس‌های بهداشتی و... می‌باشد.


مسئول بهداشت سپاه بیت المقدس کردستان در پایان سخنان خود عنوان داشت: با کمک شهرداری، دانشگاه علوم پزشکی، گروه‌های جهادی و نیز جنگ نوین کار‌های زیادی برای رفع آلودگی در سطح معابر شهری انجام داده ایم.

 

انتهای پیام/a.s

شنبه 23 فروردین 1399 | 05:07

کد خبر : 35794

منتشر کننده : گ.ظ

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید