کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مدیرکل فنی و حرفه ای استان کردستان خبر داد؛

بهره مندی بیش از 16 هزار نفر کردستانی از آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای

کردتودی,کردستان,سنندج, کرونا, گروه جهادی, فنی حرفه ای, آموزش

سیدجمیل احمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان گفت: در سال گذشته 16 هزار و 634 نفر کردستانی در بخش دولتی از آموزش های مهارتی بهره مند شدند.

 سید جمیل احمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، با اشاره به فعالیت 16 مرکز چارت دار دولتی در بخش دولتی در استان اظهار داشت: در سال گذشته 16 هزار و 634 نفر کار آموز به این مراکز ورود پیدا کردند که از این تعداد سهم خواهران 4 هزار و 149 نفر و 12 هزار و 485 نفر را برادران به خود اختصاص دادند.


مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان افزود: از 16 هزار و 634 نفر کار آموز مراجعه کننده مراکز دولتی در مجموع 6 هزار و 364 نفر در مراکز ثابت و شعب شهری استان آموزش‌های مهارتی را فرا گرفتند.


احمدی بیان داشت: در سال گذشته در مجموع 3 میلیون و 254 هزار و 445 نفر – ساعت آموزش مهارتی در 38 رشته به کار آموزان مراکز دولتی فنی و حرفه ای استان ارائه شده است.


این مقام مسئول گفت: در مراکز هدایت شغلی و مهارت آموزی دانشگاه‌های دولتی استان برای 398 نفر از دانشجویان آموزش‌های مهارتی ارائه شده است.


احمدی با اشاره به فعالیت 124 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در خوشه‌های مختلف صنعت، خدمات، فرهنگ و هنر و کشاورزی در سطح استان بیان کرد: از ابتدای سال تاکنون در مجموع 10 هزار و 755 نفر کار آموز دوره‌های مهارتی را در بخش خصوصی آموزش‌های مهارتی را فرا گرفتند.


احمدی در پایان از آمادگی این اداره کل برای برقراری کارگاه های آموزشی مراکز آموزش فنی و حرفه ای سطح استان پس از تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا کشور خبر داد .


انتهای پیام/m.r

چهارشنبه 20 فروردین 1399 | 08:25

کد خبر : 35778

منتشر کننده : خ.س

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید